Oficiální stránky České pobočky Mezinárodní asociace pro oběhový lov myší

Výrok auditora

V souladu s ustanovením § 56 Zákona o oběhových metodách v lesnictví a zemědělství vydaného v souladu s doložkou o členění rozpočtových organizací v myslivosti a doložkou Grantové agentury ČR bylo vedení účetnictví a účetní uzávěrka podrobeny externímu auditu Komorou auditorů environmentálního účetnictví, auditor Ing. Rostislav Prokůpek CsC., osvědčení č. 2454/04.

Ověřili jsme přiloženou účetní uzávěrku účetní jednotky

Česká republika - Asociace pro oběhový lov drobné hlodavé zvěře.

Audit jsme provedli v souladu se zákonem o environmentálních auditech a souvisejících doložek pro řízení environmentálních a enviekologických systémů ve smyslu doporučení Evropské komory environmentálních auditorů.

Audit zahrnuje výběrovým způsobem provedené ověření úplnosti a průkaznosti částek uvedených v účetní uzávěrce. Komora je přesvědčena, že audit splňuje podmínky pro přesvědčení o pravdivosti výroku z tohoto auditu.

Výrok z auditu - Účetní uzávěrka transparentně zobrazuje aktiva, pasiva a finanční situaci účetní jednotky

Česká republika-Asociace pro oběhový lov drobné hlodavé zvěře ke dni 31.12.2008 a náklady, výnosy a výsledek hospodaření za rok 2008 jsou v souladu s předpisy platnými v České republice i s požadavky ČSN EN ISO 14000.

Praha 31.ledna 2009 Ing. Rostislav Prokůpek, CSc.

Komora environmentálních auditorů ČR

Úvod
Vítězná sestava
Sestava malých plemen
Dějiny českého myšilovu
Dějiny světového myšilovu
Peru 1948 - 1956
Z tvorby našich členů

VÝSLEDKY

NERO

Tento kříženec německého ovčáka a hovawarta se v roce 1997 dostal z útulku v pražské Troji rovnou do péče cvičitelů legendárního Thora. Zhruba pět let cvičil oběhový myšilov tak jak bývá často zvykem ve stínu velikánů - jen pro zábavu a bez ambicí. V roce 2002 se poprvé objevil na oblastním kole v Berouně, kde získal pouze 16 bodů, zato si vysloužil přezdívku „Kašpar“.

Aktivní myšilovectví ukončil v roce 2007 a od té doby přitahuje pozornost návštěvníků Myšilovecké Revue jako čtyřnásobný mistr světa. Snímky jeho sestavy z Chocerad jsou základem světové myšilovecké literatury. Značná část odborníků se shoduje v názoru, že ho nelze překonat.

foto Livie Francová

ICHIFER

Stejné tréninkové začátky měl i miláček publika – Ičínek. Cvičitelka mistra světa v kombinovaném myšilovectví Farga si pořídila tohoto psíka při představě Fargovy nenahraditelnosti. Málokdo si tenkrát dovedl představit, že plemeno Coton de Tuleár lze s úspěchem použít v myslivosti. Na rozdíl od Nera však tento borec má průkaz původu a tedy i známé datum narození – 10.5.1999.

Dnes je desátý květen slaven jako Den spirálního oběhu s přešlapem.

Na Wroclaw 2007 nelze zapomenout.

BENÍK - Myšilov národů 2008

Nezapomenutelný hrdina Myšilovu národů nastoupil jako neznámý nalezenec z litoměřického útulku poprvé do severočeské oblastní soutěže v sezóně 2003. Stal se rázem oblastní hvězdou a o měsíc později hvězdou českou. Je šestinásobným mistrem oblasti, dvojnásobným mistrem českým a trojnásobným mistrem České republiky. Účastnil se šesti národních šampionátů a šestkrát se probojoval na Mistrovství světa.

Světové medaile však nikdy nedosáhl, třikrát skončil na 4. místě, z toho jednou ho od bronzu dělily 2 body a od zlata 36 bodů. O necelý centimetr přesáhl podmínku kohoutkové výšky pro účast na Mistrovství Evropy malých plemen. Z hlediska celkového počtu je se svými 4230 světovými body nejúspěšnějším českým myšiloveckým psem.

Však více než stabilní výkony, přitahují sportovní veřejnost nečekané výkony outsiderů či náhlé propady favoritů. Na myšiloveckých srazech se neustále vzpomíná na první vítězství Nera, Londona, Fiony či na fiasko Zilppa. Zdálo se, že se jméno Beník mezi tato jména již nikdy nezařadí.

Až přišel švýcarský Zuchwill.

České dějiny myšilovecké myslivosti

Nero ukázal světu strop, Ichifer nové směry a Beník sílu národní soudržnosti. Oříšek Kačenka se stal základem pro vyšlechtění štýrského myšaříka.

Český myšilov zajisté ještě světu ukáže mnoho možností, ale užitečný, ba přímo nutný, je i hlubší pohled do minulosti. Bez poznání nelehké, ale úspěšné cesty českých myšilovců není dokonalá orientace v oboru možná.

A do minulosti nelze nahlédnout bez pocitu hrdosti.

Světové dějiny myšilovecké myslivosti

Používání psů pro lov myší je doloženo již v sumerském Akkadu. Bronzová soška myšilovce, spečená s lidskými a psími kostmi, byla nalezena i v žárových pohřebištích z doby mladšího Halštatu. Ucelený historický vývoj psího myšilovu lze však sledovat až od druhé poloviny 19. století v Evropě.

Významná role v tomto dění připadla i Rakousko-Uhersku a České země zde sehrály prvořadou úlohu.

Dějiny myšilovu první poloviny 20. století patří americkému kontinentu, po druhé světové válce se jádro myšilovecké historie vrací opět do Evropy.