תכשיטי כסף סטרלינג 925 - מהו כסף סטרלינג 925

תלתן תכשיטים מעצבים תכשיטי כסף סטרלינג 925 ותכשיטי גולדפילד בעבודת יד - שרשראות, צמידים ועגילים, בעיצובים ייחודיים הממזגים עיצובים קלאסיים לטרנדים עכשוויים של עולם האופנה. אחד מחומרי הגלם הנפוצים בעיצוב התכשיטים של תלתן תכשיטים הינו כסף סטרלינג 925. במאמר להלן נסביר מהו כסף סטרלינג 925, מהו ייחודם של תכשיטי כסף יוקרתיים אלו, ונציע מספר טיפים לשמירה על תכשיטי כסף.

מאת: תלתן תכשיטים - Clover Jewellery

תכשיטי כסף עשויים מכסף סטרלינג 925 ולא כפי שנהוג לחשוב מכסף טהור. כסף טהור הינו חומר רך מכדי שניתן יהיה לעצב ממנו תכשיטים. לכן נדרש לחבר אותו עם מתכת אחרת וליצור סגסוגת כסף עמידה אשר ממנה ניתן יהיה לעצב תכשיטי כסף.

כסף סטרלינג 925 מורכב משתי מתכות - כסף טהור בשיעור של  92.5% ומתכת נוספת, לרוב נחושת, בשיעור של 7.5%. סגסוגת הכסף המתקבלת מהתהליך הכימי האמור הינה בעלת חוזק רב יותר מכסף טהור כך שניתן לעבד ממנה תכשיטים מחד, והיא משמרת את היופי של מתכת יקרה מאידך.

המספר 925 מתייחס לשיעור הכסף הטהור בסגסוגת הכסף ובתכשיטים.  הכינוי "סטרלינג" הינו גלגול של המילה "stiere" שמשמעותה באנגלית עתיקה דבר חזק ומוצק. הביטוי 'סילבר סטרלינג' נטבע לפני מאות שנים וככל הנראה נעשה בו שימוש לציון מתכת כסף חזקה שניתן לעבד ממנה חפצים ומטבעות עמידים לאורך זמן.

תכשיטי יוקרה מעוצבים מכסף סטרלינג 925 כמו גם מזהב ומגולדפילד. ייחודם של תכשיטי כסף נובע מהצבע המיוחד של הכסף, מהברק של הכסף ומהמגוון הרחב של הסגנונות בהם עוצבו תכשיטי כסף. תכשיטי כסף סטרלינג 925 מתאימים לכל הצבעים ולכל הגוונים של העור – הן לעור חיוור והן לעור שזוף וכהה. המראה הזוהר והרענן של תכשיטי כסף סטרלינג 925 משתלב היטב עם צבעי בגדים שונים ואינו מתחרה בהם. תכשיטי כסף הולמים את כל סוגי התלבושות. תכשיטי כסף מתאימים הן למראה אלגנטי יוקרתי של שמלת ערב, והן למראה ספורטיבי של ג'ינס וחולצת טריקו. אי לכך תכשיטי כסף מתאימים למגוון של אירועים החל בחתונות ומסיבות וכלה בשימוש יומיומי. ניתן לענוד תכשיטי כסף למשרד, לבילוי ופשוט בכיף בבית.

בתכשיטי כסף ניתן לראות סגנונות עיצוב שונים. ישנם תכשיטי כסף המעוצבים תוך שימוש במתכת בלבד, כגון כסף סטרלינג 925 לבד או בשילוב עם גולדפילד או זהב, או תוך שיבוץ תכשיטי הכסף בחרוזי סברובסקי איכותיים וצבעוניים המעצימים את המראה הנוצץ של תכשיט הכסף.

תכשיטי כסף, ככל תכשיטי היוקרה, דורשים טיפול ושמירה. להלן מספר טיפים לשמירה וטיפול בתכשיטי כסף. רצוי לשמור על התכשיט באריזתו המקורית או בקופסת תכשיטים על מנת למנוע קרע, שבירה או השחרה. מומלץ לנקות את התכשיט מדי פעם במטלית עדינה מבד כותנה. לפני שינה, פעילות גופנית מאומצת, רחצה בבריכה או בים רצוי להסיר את התכשיט. כידוע, מי ים מלוחים, כלור שבבריכות שחייה וכן זיעה מרובה אינם ידידותיים לתכשיטי כסף וגורמים להשחרתם. לכן, במידה והתכשיט נחשף לחומרים אלו מומלץ לשטוף אותו במים זורמים ולייבש עם מטלית עדינה.

תכשיטי כסף סטרלינג 925 משחירים במשך הזמן כתוצאה מתגובה כימית שמתרחשת בין הנחושת שבסגסוגת לבין החמצן שבאוויר או עם מזהמים שנפלטים לאוויר משריפת דלק במכוניות.

לכן מומלץ לשמור על ניקיון תכשיטי כסף באמצעות ניגוב התכשיט באופן קבוע במטלית עדינה ולא להמתין עד שהתכשיט ישחיר. כאשר תכשיט הכסף איננו בשימוש כדאי לשמור אותו במיכל סגור, בין אם באריזתו המקורית או בקופסת תכשיטים.

כאשר תכשיט כסף משחיר ניתן להבריק אותו באמצעות מטלית בד מיוחדת לניקוי של כלי כסף. ניתן לטפל בתכשיט כסף שהשחיר גם באופן פשוט בבית. מורחים בזהירות כמות קטנה של משחת שיניים על התכשיט, לא משפשפים, ממתינים כדקה ומסירים את המשחה בעזרת מטלית עדינה. במידה והתכשיט עדיין לא חזר לברק המקורי, ניתן לחזור שוב על התהליך. לאחר הסרת המשחה, שוטפים את התכשיט במים זורמים ומייבשים אותו בעזרת מטלית עדינה.

תלתן תכשיטים מעצבים מגוון של שרשראות, צמידים, עגילים בעבודת יד, תכשיטי כסף, תכשיטי גולדפילד, תכשיטי אופנה, מחומרים איכותיים, כסף סטרלינג 925, גולדפילד 14K, משובצים חרוזי מורנו, קריסטל סברובסקי, פנינים, אבני חן.

ניתן לרכוש תכשיטים, באמצעות הזמנה טלפונית בטל: 054-5446496
בהתאם למבחר המוצע באתר האינטרנט  www.clover.co.il

http://sites.google.com/site/mycloverjewellery