תכשיטי גולדפילד – מהו גולדפילד ?

תלתן תכשיטים – Clover Jewellery מעצבים תכשיטי גולדפילד בעבודת יד - שרשראות, צמידים ועגילים, בעיצובים ייחודיים הממזגים עיצובים קלאסיים לטרנדים עכשוויים של עולם האופנה. חומר גלם מרכזי בעיצוב התכשיטים של תלתן תכשיטים הינו גולדפילד.
 
אף על פי שלקוחות רבים מאוד שלנו חוזרים ורוכשים תכשיטי גולדפילד, אנו שומעים את השאלות: מה זה גולדפילד, מה ההבדל בין גולדפילד לזהב, מה ההבדל בין גולדפילד לציפוי זהב? לאור שאלות חוזרות אלו, החלטנו ב- תלתן תכשיטים להרחיב את היריעה ולהכיר לכם את הגולדפילד.

ל- גולדפילד תפקיד מסחרי חשוב בתעשיית התכשיטים במשך למעלה מ-150 שנים. תהליך הייצור של הגולדפילד פותח לפני כמאה וחמישים שנים עבור עולם האופנה על מנת להפחית עלויות של תכשיטים בלי להתפשר על מראה ויופי, עמידות ושימוש ארוך טווח בתכשיטים.

גולדפילד מורכב משכבה מוצקה של זהב שלוכד באופן כימי אל מתכת נוספת באמצעות תהליך של חימום ולחץ. בתהליך ייצור הגולדפילד, מכניסים גיליון של זהב על גיליון של מתכת לתוך תנור גז, שם הם מחוממים במהירות לטמפרטורה של כ-900 מעלות צלזיוס. מייד לאחר מכן הזהב והמתכת נלחצים יחד, במכבש הידראולי בלחץ עצום של כ-psi2500. באמצעות תהליך זה של חימום ולחיצה מתרחשת דיפוזיית סגסוגות בין הזהב והמתכת (alloy diffusion). בתהליך הדיפוזיה האטומים באזור החיבור של הזהב והמתכת מתנגשים ומתחברים אחד עם השני ויוצרים קשר מתכתי חזק.

כתוצאה מהתהליך הכימי המתואר לעיל, מתקבל ה- גולדפילד שבה מרכיב הזהב נמצא כולו במעטפת החיצונית והמתכת הנוספת אינה נראית לעין. מראה הגולדפילד מוזהב וזהה למראה של הזהב. לפיכך, לתכשיטי גולדפילד איכותיים מראה זהה לזה של תכשיטי זהב.

בארצות הברית מוסדר ייצור הגולדפילד על ידי גוף ממשלתי, ששמו 'ועדת הסחר הפדרלי'. גוף זה קובע את תכולת הגולדפילד מבחינה חוקית, מפקח על ייצור הגולדפילד, ומעניק את חותמת ה-GF. כיום, הגולדפילד הרווח ביותר מכיל זהב K14 שמשקלו 1/20 ממשקלו הכללי של תכשיט גולדפילד. מאחר שהגולדפילד מכיל מרכיב של מתכת יקרה, עלותו מושפעת באופן בלתי נמנע מהתנודות במחיר הזהב. עם זאת, מאחר שמשקל הזהב בתכשיט גולדפילד הינו 1/20 בלבד מהמשקל הכולל של תכשיט גולדפילד, הרי שהתנודות במחיר הזהב משפיעות על מחירו במידה מוגבלת. באופן זה אנו ב- תלתן תכשיטים - Clover Jewellery יכולים לשמור על עלות תכשיט סבירה, ולקוחותינו זוכים ליהנות מתכשיטי גולדפילד יוקרתיים במחירים סבירים.

שאלה נוספת הנשאלת על ידי לקוחותינו הינה בדבר ההבדל בין גולדפילד לבין ציפוי זהב. לנו ב- תלתן תכשיטים - Clover Jewellery חשוב להסביר ללקוחותינו את השוני המהותי בין השניים. גולדפילד הינו סגסוגת כאשר הזהב מהווה חלק מהתכשיט. אין מדובר בציפוי אלא בסגסוגת שנוצרה על ידי קשירה של שתי מתכות, בחום גבוה ובלחץ עצום, ולכן גם לאחר שנים רבות של שימוש בתכשיט גולדפילד, הזהב איננו נשחק ואיננו "מתקלף" מהתכשיט, ותכשיט הגולדפילד שומר על המראה המקורי שלו ועל האיכות המקורית שלו ללא אפקט של שחיקה.

בשונה מתכשיטי גולדפילד יוקרתיים, נמכרים בעולם האופנה גם תכשיטים מצופיי זהב. תהליך הציפוי של תכשיט בזהב מתרחש כאשר מצפים את פני השטח של תכשיט מוגמר בשכבה דקה מאוד של זהב באמצעות תהליך כימי או אלקטרוכימי. במשך הזמן, האטומים של שכבת המתכת מתחת לציפוי הזהב מפעפעים לתוך שכבת הזהב וגורמים לשינוי בצבעו של התכשיט. בנוסף, שכבת הציפוי הינה דקה וסובלת מהשפעות של שחיקה עקב חיכוך בין התכשיט לסביבתו ושריטות של פני השטח של התכשיט. כתוצאה מכך, במהלך הזמן נשחק הציפוי ונעלם, והתכשיט מאבד את מראהו החיצוני.

לקוחות בעלי עור רגיש, הסובלים מאלרגיה לנחושת או כסף, יכולים לענוד תכשיטי גולדפילד לאורך שנים ללא חשש, אך הם נדרשים לזהירות בשימוש בתכשיטים מצופים בזהב.

כיום, קיים מגוון רחב של שימושים בגולדפילד החל מתכשיטים אופנתיים, שעונים, נרתיקים לסיגריות, ואין ספור פריטים דקורטיביים נוספים. תכשיטי גולדפילד הינם תכשיטי יוקרה שלעולם אינם יוצאים מן האופנה וניתן לענוד אותם עם כל הטעמים וההעדפות של עולם האופנה.

ב- תלתן תכשיטים – Clover Jewellery אנו מעודדים אתכם, לקוחותינו, לשמור ולטפל בתכשיטי הגולדפילד שלכם. רצוי לשמור על התכשיט באריזתו המקורית או בקופסת תכשיטים על מנת למנוע קרע או שבירה. מומלץ לנקות את התכשיט מדי פעם במטלית עדינה מבד כותנה. לפני שינה, פעילות גופנית מאומצת, רחצה בבריכה או בים רצוי להסיר את התכשיט. כידוע, מי ים מלוחים, כלור שבבריכות שחייה, סבון וכן זיעה מרובה גובים את מחירם מכל תכשיטי היוקרה. לכן, במידה והתכשיט נחשף לחומרים אלו מומלץ לשטוף אותו במים זורמים ולייבש עם מטלית עדינה. במידה ונתפס בתכשיט לכלוך במקום בו מטלית איננה מגיעה, ניתן להכניס את התכשיט לתוך קערה עם מים חמים ואבקת כביסה ללא מלבין ולהשרות את התכשיט למשך כדקה, אחר כך לשטוף אותו במים זורמים ולייבש במטלית עדינה.