Masa Tenisi Kurumlar Arası Lig
kuruluşlar arası lig sayfası

Ziyaretçi Defterini Okumak İçin

Ziyaretçi Defterine Yazmak İçin

2008-2009 sezonu

 Kurumlar arası lig maçları 2 mart pazartesi - 4 mart çarşamba - 6 mart cuma 2009 tarihlerinde 4 Eylül spor salonunda saat: 17:30 başlayacaktır.

 

 

 2007-2008 sezonu

Sivas İli Kuruluşlararası Masa Tenisi Ligi kuruldu. Katılım Şartları:
   1- Sivas ilinde faaliyet yapan tüm özel ve kamu kurumları Masa tenisi kurumlar arası ligine katılabilir.

   2- Her kurumdan en az 3 çalışanın  katılımı zorunludur. ( 5 oyuncu olması tavsiye olunur.)

   3- Kurumlar dişarıdan bir oyuncu oynatma hakkı vardır. Tüm oyuncular 22 yaşından gün almış olması gerekmektedir

   4- Katılmak isteyen kurumlar 25.02.2008 tarihine kadar gençlik spor il müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

   5- Kuruluşlar birden fazla takımla katılabilirler

   6- Müsabakalarda oynayabilmek için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sicil lisanstan resmi olarak lisans çıkarmak zorundadır.

 LİGLERDE YER ALMAK İSTEYEN  KURULUŞLARA DUYURU...!

Sayın ilgili ;

Katılan herkesin sıcak bir ortamda kaynaşma ve spor yapma imkanı bulduğu Masa Tenisi organizasyonu içinde sizleri de takım halinde aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

Sivas ili sınırları içinde fiilen ve tam gün çalışan kişilerden oluşan amatör spor ruhlu oyuncu ve idarecilerin bulunduğu bu organizasyonun amacı;

Sivas’da çeşitli kuruluşlarda çalışan kişilerin işleri dışında spor yapmalarına olanak sağlayıp Kuruluşlararası dayanışmayı gerçekleştirmek, sosyal bütünleşmeye hizmet etmek, Masa Tenisinin gelişmesine ve yurt çapında yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, aynı amaç doğrultusunda çalışan kurum ve kuruluşlar arasında yardımlaşmayı organize etmektir.

Bu amaçtan hareketle Bayanlar ve Erkekler de çeşitli ligler halinde müsabakalar yapılmaktadır.

Haftalık haberler ve maç sonuçları web sitemizde duyurulmaktadır.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu yarışma talimatı uyarınca diğer illerinde katıldığı ve değişik illerde sırayla yapılan Türkiye Şampiyonası tertip edilmekte olup, yarışmalar sonucunda derece yapan oyunculara ödüller verilmektedir.

Günlük iş stresinden uzaklaşıp, yarışma heyecanını tatmanın yanı sıra şirketlerin ve çalışanların kaynaşma ve tanışma ortamı bulduğu bu organizasyonda maçlar mesai bitimi sonrası akşam oynanmaktadır.

Müsabakalar Nisan ayında başlayıp, Mayıs ayında bitirilmektedir.

Masa Tenisi sporunun yaşı yoktur. Hangi yaşta olursa olsun, özellikle orta yaşın üzerindeki her insanın rahatlıkla yapabileceği insan vücudu için en yararlı spor türü Masa Tenisi’ dir.

Sayın İlgili; çalışan personellerinizi kötü alışkanlık ve düşüncelerden arındırıp spor yaptırmak, vücutlarını zinde ve sağlıklı tutmak ayrıca Şirketinizin reklamını yaparak çevre genişletmek istiyorsanız sizleri de aramıza bekliyoruz. Daha geniş bilgi ve katılım için aşağıdaki telefonları arayabilirsiniz…

Saygılarımızla

Harun TAN   ( Masa Tenisi İl Temsilcisi)
Gazi Paşa İlköğretim Okulu Öğretmeni
Tel: 0505 768 37 84

Mutlu ÖZDEMİR ( Masa Tenisi Antrenörü)
Gençlik Spor İl Müdürlüğü
Tel: 0 532 692 23 32

Günay GÜZEL ( Hakem)
Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu
Tel: 0 505 540 75 58
e-posta: guguz58@gmail.com


 

MASA TENİSİ FEDERASYONU KURULUŞLAR YARIŞMA TALİMATI…!

Bölgesel lig düzenleyip Türkiye Şampiyonasına katılacak olan kuruluşlar tarafından dikkat edilmesi gereken önemli kurallar aşağıya çıkarılmıştır. Özellikle Türkiye Şampiyonasına katılan bazı takımlarla bilgi ve iletişim noksanlığından kaynaklanan çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların yaşanmaması için Kuruluşlar Yarışma Talimatı ile birlikte ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli konular aşağıya çıkarılmıştır.   

Belirtilen kurallara uyulması ve haksız rekabet edilmemesi için Kuruluş Temsilcileri ile, takım sorumlularının görevlerini eksiksiz yerine getirmeleri ve il temsilcileri ile diyalog halinde olmaları gerekmektedir.Konuya gereken önemin gösterilmesi rica olunur.

Saygılarımızla

T.M.T.F.
Müesseseler Kurulu


Takımların oluşturulmasında ve sporcularda aranacak şartlar ;

Sporcuların temsil ettikleri kurum ve kuruluşlarda fiilen tam gün olarak çalışması şarttır.
Taşeron firma personeli, Stajyer öğrenci, Müşavir, Avukat vs… part tıme çalışan personeller takım kadrosunda yer alamaz.

Bölgelerde sezon başlamadan önce İl Tertip Komiteleri tarafından belirlenen tarihe kadar Kurum ve Kuruluşların resmi antetli kağıtlarına takım sporcu isim listelerini yazarak bildirmeleri gerekmektedir. Aynı listede takım sorumlusunun iletişim bilgileri de olacaktır. Aynı durum Türkiye Şampiyonası için verilen listeler içinde geçerlidir.
Bildirilen takım listeleri sezon sonuna kadar değiştirilemez.

Takımlar temsil ettikleri Kurum ve Kuruluşun aynı il sınırları içindeki S.S.K. veya Bağ Kur veya Emekli Sandığı işyeri sicil numarasına tabii işyeri kadrolarından oluşur.
Kurum ve Kuruluşlar, sezon başında İl Tertip Komitesince istenilen ve takım listesinde isimleri bulunan kişilerin o kuruluşta çalıştığına dair son aylık S.S.K. E – Bildirge Prim listeleri ile diğer evrakları İl Tertip Komitesi veya Müesseseler Kuruluna ibraz etmek zorundadırlar.
Gerek görüldüğü taktirde geriye dönük son dört aylık SSK . E-Bildirge Prim listeleri de istenebilir.

İl Tertip Komitesi veya Müesseseler Kurulu Kurum ve Kuruluşların takım kadrolarında bulunan sporcular hakkında inceleme yapabilir. Yapılan itirazları kesin olarak karara bağlar.

Yarışmalar sadece Erkek ve Bayan kategorilerinde yapılır. Erkek oyuncu sayısı yetersiz illerin kendi içinde yaptığı yarışmalarda takımı oluşturan sporcular Erkek ve Bayan karışık oynayabilir. Ancak bu kuruluşlar, Türkiye Şampiyonasında Erkek takımında Bayan oynatamaz. Ayrıca Türkiye Şampiyonasında Bayanlar kategorisinde yarışabilmek için kendi ilinde oluşturulan Bayanlar Liginde Bayan takımı olarak yer alması gerekmektedir.

Türkiye Şampiyonasında müsabakalar Erkeklerde; 7 maçlık sisteme göre A ile Y; B ile Y; C ile Z; Çiftler, A ile Y; C ile Y; B ile Z şeklinde en az 3 oyuncu ile oynanacaktır. Maçlarda ilk dördü tamamlayan takım galip gelecek, kalan maçlar oynanmayacaktır.

Türkiye Şampiyonasında müsabakalar Bayanlarda; Corbillon sisteme göre, A ile Y; B ile Y; Çiftler, A ile Y; B ile X olmak üzere 5 maç üzerinden en az 2 oyuncu ile oynanacaktır. Maçlarda ilk üçü tamamlayan takım galip gelecek, kalan maçlar oynanmayacaktır.

Sporcular müsabakalara ilgili sezonun vizesi yapılmış takım veya ferdi lisans ile katılabilir. Taraflar maça başlamadan önce lisanslarını ibraz etmek zorundadır.
Lisansını ibraz etmeyen takımlar ve sporcuları hükmen yenik sayılır.

Takımlar müsabakaya başladıktan sonra hiçbir sebeple müsabakayı terk edemezler. Müsabakayı terk eden takımlar hükmen yenik sayılır.

Takımlar müsabaka ile ilgili her türlü itirazlarını müsabaka esnasında maç sona ermeden müsabaka kağıdına yazarlar ve varsa belgeleri ile il içi yarışmalarda İl Tertip Komitesine, Türkiye Şampiyonalarında Federasyon tertip komitesine verebilirler.
Müsabaka bittikten sonra yapılacak her türlü itirazlar geçersizdir.

Bölgesel ligler illerden en az 4 takımın katılımıyla kurulabilir. Katılım sayısının fazla olması durumunda 10’ lu guruplar halinde birden fazla lig kurulabilir.

İllerde oynanan yarışmalar sonucunda oluşturulan klasmanlara göre Federasyon Tertip Kurulunun belirlediği kontenjan adedi kadar takım illerden Türkiye Şampiyonasına katılır.

Türkiye Şampiyonalarında, takımlar her türlü giderlerini kendileri karşılayacak olup, Federasyon tarafından herhangi bir ödeme yapılmaz.

Organizasyon komitesi tarafından belirlenen katılım bedeli turnuva öncesi bildirilen Banka Hesap numarasına yatırılacak olup, makbuzu Türkiye Şampiyonasında verilecektir. Turnuvaya herhangi bir nedenle katılmayan kuruluşun katılım bedeli iade edilmez.

Her kuruluş Erkek ve Bayan takımında 22 yaşını bitirmiş, 23 yaşından gün almış bir Misafir Oyuncu oynatabilir.

Sezon içinde kendi bölgesel liginde yer almayan sporcu Türkiye Şampiyonasında oynayamaz.

Her kuruluş takımı Türkiye Şampiyonasında Erkelerde en az 3 en fazla 5, Bayanlarda en az 2 en fazla 3 oyuncu ile temsil edilir.

Bölgesel ligde birden fazla ( A-B ) takımla yarışmaya katılan kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında karma takım çıkaramazlar.

Bu talimatta yer almayan hususlarda Masa Tenisi Federasyonu yarışma talimatı uygulanır.
15-12-2003 Tarih , Sayı: B.02.1.GSM.0.41.00.22-MT/1582