Masa Tenisi Basin Haberleri

Sivas Masa Tenisi Antrenör, Hakem, Sporcu ve Severlerinin Buluştuğu adres

(MEMLEKET SİVAS - HÜRDOĞAN - İHA - SIVAS.GOV.TR - GSGM VB. HABERLERİ)

 

 

Raketlerde durmak yok

 

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte masa tenisiyle ilgilenen öğrencilere yoğunlaştırılmış teknik eğitim veriliyor.
Yılın her dönemi çalışmalarının sürdüğünü belirten antrenör Günay Güzel, masa tenisinin diğer sporlara oranla daha çok tekniğe dayalı bir spor olduğunu ifade etti. Güzel bu nedenle yarıyıl tatilini fırsat bilerek sporculara gruplar halinde yoğunlaştırılmış teknik eğitim verdiklerini ifade etti. Günlük en az 60 kişinin geldiğini belirten Güzel, “Okullar açılana kadar çalışmalarımız bu şekilde devam edecek. Okullar açıldıktan sonra ise öğrencilere hafta sonu eğitim vereceğiz. Sporcular hafta içi de okullarında öğretmenleri nezaretinde çalışma yapacak” şeklinde konuştu.
Bu şekilde durmadan çalışmaların süreceğini belirten Güzel, “Yaz aylarında ise, çalışmalarımıza yaz okulu bünyesinde devam ediyoruz. Böylece Sivas’a iyi bir masa tenisi alt yapısı oluşturuyoruz. Bununla birlikte sporcularımızı turnuvalara da hazır hale getirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan yarıyıl tatilini fırsat bilerek çalışmalara gelenler arasında Vali Veysel Dalmaz’ın kızı Ayşe Dalmaz’da bulunuyor. Masa tenisini çok sevdiğini söyleyen Ayşe, arkadaşlarıyla birlikte 4 Eylül Spor Salonu’na gelerek her gün özellikle teknik konularda çalışma yapıyor.

 

 

 
İlköğretim Okulları Arası Masa Tenisi Turnuvası Sona Erdi

İlimizde gerçekleştirilen ilköğretim okulları arası masa tenisi turnuvası final maçları ile son buldu. 4 Eylül Spor Salonunda gerçekleşen turnuvada kızlarda Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu, erkeklerde ise İzmir İhsane Tuna Dıravalıoğlu İlköğretim Okulu birinci oldu.
Dereceye giren okullara ödülleri Valimiz Veysel DALMAZ, Sivas Milletvekili Selami UZUN, Vali Yardımcısı Zafer ATAMAN, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay ÇİMEN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut KAYHAN, İl Milli Eğitim Müdürü A. Murat TANER tarafından verildi Tören sonrası bir konuşma yapan Valimiz Veysel DALMAZ, turnuvaya ev sahipliği . yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, dereceye giren okulları kutladı. Spora genç yaşta başlamanın önemi vurgulayan Valimiz DALMAZ, zeki, çevik ve akıllı sporcuların daha başarılı olacağını ifade etti. Sivas’ın spor altyapısının gün geçtikçe geliştiğine de dikkati çeken Valimiz Veysel DALMAZ, Sivas’ta sporun her branşına gereken önemin verildiğini sözlerine ekledi.
Daha sonra Valimiz DALMAZ ve Masa Tenisi Federasyonu Başkanı ÇİMEN birlikte masa tenisi maçı yaptılar.


 

Haber: Sivas'ta İlköğretim Okulları Arası Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği Yapıldı

SİVAS'TA İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI KÜÇÜKLER

MASA TENİSİ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ YAPILDI


Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İlköğretim Okulları Arası Gerçekleştirilen 2007-2008

Spor Etkinliklerinin Sonuncusu Olan İlköğretim Okulları Arası Küçükler Masa Tenisi
Türkiye Birinciliği Sivas'ta Yapıldı.

 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulları arası gerçekleştirilen 2007-2008 spor
etkinliklerinin sonuncusu olan İlköğretim Okulları Arası Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği
Sivas'ta yapıldı.

4 Eylül Kapalı Spor Salonu'nda 3 gün süren yarışmaların final karşılaşmaları tamamlandı.
Turnuvaya 61 ilden 72 kız takımı ve 66 ilden 76 erkek takımı ile Kuzey Kıbrıs Türk
Cumhuriyeti'nden (KKTC) birer kız ve erkek takımından oluşan yaklaşık bin sporcu katıldı.

Yapılan karşılaşmaların sonunda kızlarda Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu birinci,
Amasya 75. Yıl İMBK İlköğretim Okulu ikinci ve Ankara Şehit Piyade Teğmen Hakan Kabil
İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Erkeklerde ise İzmir İhsan Tuna İlköğretim Okulu birinci,
Ankara Şafaktepe ilköğretim Okulu ikinci ve Yalova Özel Önce İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Dereceye giren okulların ödülleri, Vali Veysel Dalmaz ile AK Parti Sivas Milletvekili
Selami Uzun tarafından verildi.

(İG-YS-Y) 08.06.2008 18:12 TSİ

(İhlas Haber Ajansı) 08.06.2008 18:21 [1391576]

Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Bebek Sivas’a geldi 

Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Bebek Sivas’a geldi  
 
 
Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık bin sporcunun katıldığı İlkokullu Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu çerçevede 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvayı izlemek üzere dün Sivas’a Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Bebek’te geldi.

İşleri nedeniyle sadece bir gün kentte kalan Genel Sekreter Bebek turnuvanın Sivas gibi önemli bir şehirde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bebek Türkiye Birinciliği’ne ev sahipliği yapan Sivas’ın turnuvayı çok güzel bir şekilde organize ettiğini belirterek, “Gerçekten kaliteli bir turnuva oluyor. Hiçbir eksik yok. Bu nedenle organizasyonun bu şekilde yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra masa tenisi sporunda Sivas’ın önemine değinen Bebek, “Sivas masa tenisinde bölgenin parlayan yıldızları arasında yer alıyor. Bunda da en önemli pay Milli Takım Antrenörü Mutlu Özdemir’e ait. Özdemir’in gayretleri ile Sivas masa tenisinde bölgede önemli bir noktaya geldi” şeklinde konuştu.

Öte yandan dün Genel Sekreter Hakan Bebek’in geldiği turnuvanın Pazar günü yapılacak olan final müsabakalarını izlemek üzere Federasyon Başkanı Oktay Çimen’de Sivas’a gelecek.

 Sivasspor
31 Mayıs 2008  
Masa’da hazırlıklar tüm hızıyla sürüyorMasa’da hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor  
 
 
Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan, Küçükler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası öncesi hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

5-9 Haziran tarihleri arasında Sivas’ta yapılacak olan Küçükler Masa Tenisi Türkiye Finalleri için geri sayım başladı. Sivas, yaklaşık bin 300 kişilik bir kafileyi konuk etmeye hazırlanıyor. 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılacak olan Türkiye finallerinin teknik toplantısının 4 Haziran Çarşamba günü Kız Meslek Lisesi’nde yapılacağı bildirildi.

FİNALLER İNTERNETTEN NAKLEN YAYINLANACAK
5-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Masa Tenisi Türkiye Finalleri ilk kez internetten canlı yayınlanacak. Finalleri izlemek isteyen masa tenisi severleri, www.biziizle.com adresine girerek, şampiyonayı yakından takip edebilecekler.

PROTOKOL BÜYÜK İLGİ GÖSTERECEK
Masa Tenisi Türkiye Finalleri’ni başta Vali Veysel Dalmaz olmak üzere Belediye Başkanı Sami Aydın ve Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen’in yanı sıra çok sayıda üst düzey yöneticinin izleyeceği öğrenildi.

SİVAS TANITILACAK
Sivas’a gelecek olan sporcu kafilelerine Sivas tanıtılacak. İl Kültür Müdürlüğü örnek bir uygulamayla, şampiyonaya katılacak olan sporculara Sivas’ı tanıtıcı cd ve broşürler dağıtacak.

VALİ DALMAZ’DAN MASA TENİSİNE MALZEME YARDIMI
Vali Veysel Dalmaz’ın, finaller öncesi Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan ile bir araya geldiği bildirildi. Vali Dalmaz’ın şampiyona öncesi 3 adet maç masası, 5 adet antrenman masasının yanı sıra çeşitli malzeme desteğinde bulunduğu öğrenildi. İl Temsilcisi Harun Tan, “Sayın Valimize şampiyona öncesi verdiği maddi ve manevi destekten dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan, şampiyona öncesi hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Yaklaşık bin 300 kişilik bir kafileyi Sivas’a konuk edeceğiz.

Gelen sporcuların kalacağı yerler belirlendi. İnşallah bu çok önemli turnuvaya başarıyla ev sahipliği yapacağız ve Sivas’ın adını bir kez daha duyuracağız” şeklinde konuştu.

Tan, ayrıca Masa Tenisi severleri, 5-9 Haziran tarihlerinde 4 Eylül Spor Salonu’na beklediklerini de sözlerine ekledi.

 

Kızlarda Mehmet Akif ve erkeklerde Özel Sultan Murat Koleji i.o.  
Kızlarda Mehmet Akif ve erkeklerde Özel Sultan Murat
 
 
 
Bu yıl erkeklerde 12 ve kızlarda ise 8 okul takımının katılımı ile gerçekleşen Okullararası Küçükler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları önceki gün oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı.

4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan müsabakalar sonucunda kız takımlar arasında 14 puan toplayan Mehmet Akif İlköğretim Okulu birinciliği elde ederken, 13 puanla Vakıfbank İlköğretim Okulu ikinci ve 12 puanla Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Erkeklerde ise birincilik kupası Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu’na gitti. Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu’nun 10 puanla şampiyonluğu ilan ettiği müsabakalarda 9 puanlı Vali Bekir Aksoy İlköğretim Okulu ikinci ve 8 puanlı Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu ise üçüncülüğü elde etti.

Oynanan final müsabakaları sonucunda düzenlenen kupa töreninde ise dereye giren okullara kupaları verildi.

Kızlarda birinci olan Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nun kupasını Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu Müdürü Zafer Yıldırım verirken, ikincilik kupasını ise Vakıfbank İlköğretim Okulu, Vali Bekir Aksoy İlköğretim Okulu Müdürü Rahmi Serin’den aldı. Kızlarda üçüncülüğü elde eden Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu’nu kupasını ise Mehmet Akif İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Çetin Altunbaş verdi.

Erkeklerde şampiyon olan Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu, kupasını Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan’ın ellerinden aldı. Vali Bekir Aksoy İlköğretim Okulu’na ikincilik kupasını Vakıfbank İlköğretim Okulu Müdürü Ömer Dülger verirken, erkeklerde üçüncü olan Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu’na kupası ve Başhakem Mühittin Yücekaya tarafından verildi.

Okullararası Küçükler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları sonucunda erkeklerde Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu ile kızlarda Mehmet Akif İlköğretim Okulu, Türkiye finallerinde Sivas’ı temsil etme hakkını kazandı.
 

 

Kangal Kongre İ.Ö.O masa tenisinde başarılı (haber58)
17-21 Mart tarihlerinde yapılan okullar arası masa tenisi müsabakalarında Kangal Kongre İlköğretim Okulu il bazında 6. oldu
   31.03.2008    00:10
 

Kangal Kongre İ.Ö.O Masa Tenisinde il 6.sı oldu

17-21 Mart tarihlerinde yapılan okullar arası masa tenisi müsabakalarında Kangal Kongre İlköğretim Okulu il bazında 6. oldu
Toplam 34 okulun katıldığı yarışmada oldukça başarılı bir ekip çalışması ortaya çıkaran Kongre İlköğretim Okulunun bu başarısı ilçemizde sevinçle karşılandı.
 Okul Müdürü Hamit Sığırcı, müsabakalarda başarı sağlayan masa tenisi takımını ve takımı yarışmaya hazırlayan öğretmenleri tebrik ederek bu başarıyı ödüllendireceklerini söyledi. Öğrencilere birer tane eşofman takımı, öğretmenlere ise kravat ve kalem hediye edeceklerini ifade eden Sığırcı, sadece masa tenisi, futbol ve voleybolda değil, yaklaşan OKS sınavlarında da ilçenin en başarılı okulu olacaklarını söyledi.

 HABER58 ve Kangal Gündem Gazetesi olarak Kongre İlköğretim Okulunun bu başarısını tebrik ediyor, devamını dliyoruz.

Kupalar sahiplerini buldu (Hürdoğan 25.03.2008)  
Kupalar sahiplerini buldu
 Okullararası Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları, son gün maçlarıyla tamamlandı. 4 Eylül Spor Salonu’nda oynanan il birinciliği müsabakaları sonunda kızlarda Mehmet Akif İlköğretim Okulu ve erkeklerde ise Özel Sultan Murat Koleji il birincisi oldu.

17-21 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan Okullararası Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları sonuçlandı.

Kızlarda 10 takımın mücadele ettiği il birinciliği karşılaşmalarında final grubunda 10 puan toplayan Mehmet Akif İlköğretim Okulu, ardı ardına 5. şampiyonluğunu kazanırken, şampiyonluk kupasını ise Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan’dan aldı.

Erkeklerde ise gülen taraf Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu oldu. Toplam 24 erkek takımın katılımı ile gerçekleşen il birinciliği müsabakalarında final grubunda 22 puan toplayan Özel Sultan Murat Koleji, şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf oldu.

Şampiyona kupasını ise Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Koçak verdi.

Kızlarda Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nun birinciliği ile tamamlayan müsabakalarda Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu ikinci, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Erkeklerde ise Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu ikinci olurken, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu ise üçüncülüğü elde etti.

Masa’da büyük buluşma 

 

Masa’da büyük buluşma  
 
 
Kurumlararası Masa Tenisi Ligi önceki gün akşam 4 Eylül Spor Salonu’nda başladı.

Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından bu yıl ilk düzenlenen Kurumlararası Lig büyük ilgi gördü. Toplam 31 takımın 4’erli 7 ve 3’erli tek grupta mücadele edeceği ilk tur maçları sonunda gruplarını ilk iki sırada yer alacak takımlar, çeyrek final yükselmeye hak kazanacak.

Beklenenin üzerinde ilgi gördüklerini belirten Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan, katılan tüm kamu ve özel kuruluşlara teşekkür ettiğini söyledi.

Tan, “İl Temsilcisi olarak bu yıl ilk defa düzenlediğimiz ligde toplam 31 takım bulunuyor. 8 grupta oynanan karşılaşmalar sonunda gruplarını ilk iki sırada tamamlayacak takımlarımız bir üst tura yükselecekler. Tüm kurumlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kurumlararası Masa Tenisi Ligine bugün oynanacak olan karşılaşmalarla devam edilecek. Haftada üç gün oynanacak olan ligin tüm müsabakaların başlama saati ise 18.00 olarak açıklandı.

 

 

Ticaret Meslek Lisesi Türkiye dördüncülüğünü kutladı  
 
Ticaret Meslek Lisesi Türkiye dördüncülüğünü kutladı
 
26-29 şubat tarihlerinde Aksaray’da yapılan Okullararası Gençler Masa Tenisi Türkiye şampiyonasında dördüncü olan Ticaret Meslek Lisesi bayan masa tenisi takımı için okulda ödül töreni düzenlendi.

Düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Tuncay Baral, elde edilen başarıda emeği geçen herkese teşekkür ettiği kaydetti. Baral, “Bayan masa tenisi takımımız elde ettiği bu başarıyla bizlere çok büyük bir gurur yaşatmıştır.

Başta Müdür yardımcımız Cemal Şahin ve Beden Eğitimi Öğretmeni Barış Kümbetli olmak üzere, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” derken, “Gelecek yılki hedefimiz ise Türkiye şampiyonluğudur. İnşallah bunu başarırız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray’da düzenlenen finallerde Sivas’a Türkiye dördüncüğünü kazandıran sporcular Gül Yarar, Şerife Yarar, Semra Bekçi ve Döndü Hizmetli’ye kupaları ve madalyaları ile teşekkür belgeleri Okul Müdürü Tuncay Baral tarafından verildi.

MASA’DAKİ EN BÜYÜK BAŞARI
Ticaret Meslek Lisesi Masa Tenisi takımı, Sivas adına Masa’daki en büyük başarının altına imza attı. Geçtiğimiz yılarda Türkiye beşincisi olan Mehmet Akif İlköğretim Okulu minik takımının ardından, Sivas’ta ilk kez bir okul takımı Türkiye dördüncülüğü kazanmış oldu.

 

 

Masa Tenisi’nde lig heyecanı                            13 Şubat 2008 (hürdoğan)

Masa Tenisi İl Temsilciliği, uzun süredir üzerinde çalıştığı Kurumlararası Masa Tenisi Ligi’ni hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında mesai bitimi sonrası oynatılması planlanan lige çok sayıda kurum ve kuruluşların başvuruda bulunması bekleniyor.
 
 Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan yaptığı açıklamada, “İl Temsilciliği olarak Kurumlararası Masa Tenisi Ligi oynatılması için hazırlıklarımızı sonlandırdık ve dün başvuru şartlarını kurumlara gönderdik. 20-25 gün içerisinde lige katılacak takım sayısının kesinleşmesini bekliyoruz. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında mesai bitimi sonrasında oynatacağımız ligler için kurumlarımızın başvurularını bekliyoruz” dedi. Tan, özel kuruluşların ise Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde lige katılabileceğini sözlerine ekledi.
 
 Kurumlararası Masa Tenisi Ligi’ne katılmak isteyen kurumlar, 22 yaşından büyük en az 3 sporcudan oluşan ve kurum müdürlüğünden onaylı takım listelerini il temsilciliğine vermeleri yeterli olacak. 
 

 

Masa’da şampiyonlar kesinleşti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(11-01-2008 Hüdoğan)  Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda kızlarda Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ile erkeklerde Sivas Lisesi şampiyonluklarını ilan ettiler. 7-9 Ocak tarihleri arasında yapılan ve önceki gün akşam oynanan final maçlarıyla sona eren Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda şampiyonlar belirlendi.

Buna göre erkeklerde Sivas Lisesi il birincisi olurken, Selçuk Anadolu Lisesi ikinci ve Fen Lisesi ise üçüncülüğü elde etti. Kız takımlar içerisinde ise Anadolu Ticaret Meslek Lisesi şampiyonluğa ulaşan okul olurken, Kız Meslek Lisesi ikinci ve Selçuk Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Erkeklerde Sivas Lisesi ve kızlarda ise Anadolu Selçuk Lisesi gruplarda Sivas’ı temsil edecekler.

 

Masa’da büyük buluşma

 

 

 

 

 

 

(07-01-2008 Memleketsivas) Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları, erkeklerde 20 kızlarda 13 okul takımının katılımı ile dün başladı.

4 Eylül Spor Salonu’nda düzenlenen ve yarın sona erecek olan Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda 20 erkek takımı, 5 grupta mücadele ederken, kızlarda ise katılım beklenenin altında gerçekleşti. Toplam 13 kız takımı. 4’erli 2 ve 5’erli tek grupta mücadele ediyor.

Yarın tamamlanacak olan il birinciliği müsabakaları sonucunda erkeklerde ve kızlarda birinci olacak takımlar, gruplarda Sivas’ı temsil etme hakkını elde edecek.

Masa’da finalistler kesinleşti

 

 

(08-01-2008 Memeleket sivas)Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda final grubuna yükselen okul takımları belirlendi.

Bu yıl erkeklerde 20 kızlarda ise 13 okul takımının katılımı ile gerçekleşen Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda finale yükselen takımlar belirlendi.

İki gün süren grup müsabakaları sonucunda erkeklerde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan 8 takım ile kızlarda ise 6 takım finale yükselmeye hak kazandılar. Bugün oynanacak olan final karşılaşmaları ile sona erecek İl birinciliği müsabakalarında finale yükselen takımlar ise şöyle oluştu.

KIZLAR
A Grubu
Anadolu Ticaret Meslek Lisesi
Fen Lisesi

B Grubu
Gazi Lisesi
Selçuk Anadolu Lisesi

C Grubu
Anadolu Öğretmen Lisesi
Kız Meslek Lisesi

ERKEKLER
A Grubu
Halil Rıfat Paşa Lisesi Yenişehir Lisesi
Sivas Lisesi Kongre Lisesi

B Grubu
Selçuk Anadolu Lisesi
Milli Piyango Lisesi

C Grubu
Gazi Lisesi
Cumhuriyet Anadolu Lisesi

D Grubu
Fen Lisesi
Merkez İmam Hatip Lisesi

 

 

18 yeni hakem görev aldı

 

 

(09.01.2008 Hürdoğan) Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları’nda toplam

18 yeni hakem görev yapıyor. Kısa bir süre önce gerçekleştirilen masa tenisi

hakem kursu sonunda başarılı olan hakem adayları, ilk kez görev yapmaya

 başladı.

 Önceki gün başlayan Okullararası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği

 Müsabakaları’nda 18 yeni hakem görev aldı. Masa Tenisi İl Temsilcisi

Harun Tan, müsabakalarda 27 hakemin görev yaptığını ve bunlardan 18’inin

 yeni hakem olduğunu söyledi.

MİNİKLER MASA TENİSİ C- GRUBU GRUP ÜSABAKALARI İLİMİZDE YAPILDI...

   
Friday, 14 December 2007

ImageMasa Tenisi C-Grubu Minikler müsabakaları 15-16 Aralık 2007 Tarihlerinde ilimiz 4 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapıldı.. Müsabakalara19 Erkek 12 Bayan Takımı katıldı.. Yapılan müsabakalar sonunda ilk 6'ya giren takımlar 10-13 Nisan 2008 Tarihlerinde  Antalyada Finallere katılacaklardır.   Sıralama                                

BAYANLAR : 1. Ankara Tarımspor 2. Samsun Gazi Bel. Spor 3.Ankara Ağasarspor 4.Sivas Gençlikspor

ERKEKLER :   1. Ankara Tarımspor  2. Ankara Keçiörenspor 3.Amasya Yedaşspor

 

Gençlikspor finallerde  

Gençlikspor finallerde

  Masa Tenisi Minikler C Grubu Müsabakaları hafta sonu Sivas’ta yapılırken, Gençlikspor kız masa tenisi takımı grubunu dördüncü sırada tamamlayarak finallere yükselmeye hak kazandı.

15-16 Aralık tarihleri arasında 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan Masa Tenisi Minikler C Grubu Müsabakaları’nda Türkiye genelinden 12’si kız takımı olmak üzere toplam 31 takım katıldı. Sivas adına yarışan Gençlikspor, kız takımlarda dördüncü olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Erkeklerde ise finaller kıl payı kaçtı. Gençlikspor erkek takımı, grubu 7. sırada tamamlayarak finallere yükselme başarısı gösteremedi.

Gençlikspor kız takımının da katılımı ile gerçekleşecek olan Masa Tenisi Minikler Türkiye Şampiyonası 10-13 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak

 

 
Masa’da yüzde yüz başarı
 

 

 

 

 

 

 

 

Masa Tenisi Hakem Kursu sonucunda sınava giren 42 adaydan başarılı olan 41 adayın sertifikalarının da gelmesiyle birlikte, Sivas’ta masa tenisi hakem sayısı 53’e yükseldi.

Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından mevcut hakem sayısını arttırmak amacıyla 7-11 Kasım tarihleri arasında açılan Masa Tenisi Hakem Kursu sonuçlandı. Buna göre 42 hakemin başvuru yaptığı sınavda yüzde yüze yakın bir başarı yakalandı ve 41 hakem adayı, masa tenisi hakemi olmaya hak kazandı. Böylece Sivas’ta toplam masa tenisi hakem sayısı 53’e yükselmiş oldu.

Masa Tenisi İl Temsilcisi Harun Tan, elde edilen başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Hakem adaylarının büyük bir çoğunluğunun öğretmen ve fakülte mezunlarından oluştuğunu belirten Tan, “Masa tenisi temsilciliği olarak hemen hemen tüm adaylarımızın başarılı olması bizi çok sevindirmiştir. Hakemlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Masa tenisinde çalışmalar hız kesmiyor
MasaTenisi Yaz Spor Okulu’nda çalışmalar tecrübeli antrenörler yönetiminde devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan spor okullarından birisi olan MasaTenisi Yaz Spor Okulu’na öğrenciler bu yıl yoğun ilgi gösterdi. 50’n
in üzerinde öğrencisi bulunan yaz spor okulunda antrenmanlar antrenörler Harun Tan, Günay Güzel, Mühittin Yücekaya ve Fethi Taşçı yönetiminde sürüyor. 4 Eylül Spor Salonu’nda devam eden MasaTenisi Yaz Spor Okulu’na kayıtlar da devam ediyor.

MasaTenisi İl Temsilcisi Harun Tan, 15 Eylül’de sona erecek kurs sonrası başarılı olan öğrenciler arasından seçme yapacaklarını söyledi. Tan, yaz spor okulu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu yıl yaz spor okulumuz geçen yıllara oranla çok büyük bir ilgi gördü. Biz de 15 Eylül tarihinde yapacağımız seçmeler sonrası başarıl olan öğrencilerimizi masatenisi sporuna yönlendirip, onlara özel dersler vererek turnuvalara katılmalarını sağlayacağız. Böylelikle Sivas masa tenisinde daha ileri seviyeye gelecektir.”

 

 .C. Sivas Valiliği Web Sitesi http://www.sivas.gov.tr


“Gençler, Spor İle İç İçe Yaşamalıdır”
16-03-2007

Vali Veysel DALMAZ, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği okullar arası masa tenisi turnuvası il birinciliği müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen madalya töreninde Vali Veysel DALMAZ, gençlerin spor ile iç içe yaşamalarını istedi. Başarılarından ötürü öğrencileri kutlayan Vali DALMAZ, sporcuların aynı başarıyı derslerinde de göstermelerini istedi.
Daha sonra Vali Veysel DALMAZ, genç bayanlar kategorisinde birinci olan Halil Rıfat Paşa Lisesi’ne madalyasını verdi. ( bayanlar jategorisinde ticaret meslek lisesi birinci olmuştur.)
.C. Sivas Valiliği Web Sitesi http://www.sivas.gov.tr

"Sporu Desteklemeliyiz"
20-03-2007

Vali Veysel DALMAZ, Sivas Lisesi Erhan Erdem Spor Salonu’nda Nevruz etkinlikleri kutlama programı çerçevesinde gerçekleştirilen öğretmenler arası masa tenisi turnuvası ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği okullar arası badminton il birinciliği müsabakalarını izledi.
Sivas’ta sporun okullardan başlayarak yaygınlaşması için bizzat turnuva ve müsabakaları takip etmeye çalıştığını ifade eden Vali Veysel DALMAZ, “Sporun her kolunu bizzat katılarak ya da maddi anlamda Özel İdare aracılığıyla destekleyerek spora katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği spor müsabakalarına katılımın az olduğuna dikkat çeken Vali DALMAZ, “Sporu desteklememiz lazım. Veliler ve okul idaresi ile görüşülerek bu sorun giderilmeli. Boş zamanların spor ile değerlendirilmesi lazım. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diye konuştu. Sivas’ta sporun güzel bir kademede olduğunu ve bunu daha da iyi noktalara taşımak istediklerini vurgulayan Vali Veysel DALMAZ, herkesin sporla iç içe olmasını istedi.
Vali DALMAZ, Sivas Lisesi Erhan Erdem Spor Salonu’nda Nevruz etkinlikleri kutlama programı çerçevesinde gerçekleştirilen öğretmenler arası masa tenisi turnuvasında erkeklerde birinciliği elde eden Gazi Paşa İlköğretim Okulu Öğretmeni Harun TAN ile bayanlarda birinciliği elde eden Mehmetçik İlköğretim Okulu Öğretmeni Songül ŞAHİN’i kutladı.
Vali DALMAZ, okul öğretmenleri ile masa tenisi oynamayı da ihmal etmedi.