angličtina

Výuka angličtiny v naší mateřské škole  probíhá pravidelně  od začátku října do poloviny června, a to každé pondělí

a středu dopoledne jako součást Školního vzdělávacího programu naší MŠ. 

Angličtina s WATTSENGLISH je výjimečná v tom, že  umožňuje dětem seznámit se s cizím jazykem velmi podobným způsobem, jakým vnímaly  svůj mateřský jazyk. Angličtina je zapojena přirozenou formou do celodenního programu dětí

a tím navazuje na školní vzdělávací program (ŠVP)  mateřské školy.

Program English Time

  U nás probíhá program English Time, který je speciálně připraven pro větší skupiny dětí ve věku 3–6 let, které se navzájem znají a jsou na sebe zvyklé, neboť spolu tráví v mateřské škole každý den. Již druhý rok vyučují angličtinu paní učitelky z mateřské školy, které jsou metodicky proškoleny. Někdy je přítomna i ještě jedna paní učitelka, která pomáhá s případnou organizací, ale také s dětmi pracuje. Tím, že vyučují angličtinu naše paní učitelky, je zajištěna bezproblémová kontinuita s běžným programem ve školce. Děti tak nejsou vytrženy ze svého přirozeného prostředí a nemají problémy s adaptací či případnou stydlivostí.

Paní učitelka, která je proškolená  Wattsenglish Ltd. s dětmi v celé třídě  během pětadvacetiminutových bloků hraje hry, opakuje říkanky, zpívá, což jsou všechno aktivity, při kterých děti angličtinu vnímají jako přirozený komunikační prostředek. Paní učitelka  sice nemůže pracovat s každým dítětem individuálně, přesto jsou pokroky u těchto dětí velmi velké. Děti se navzájem motivují, baví je společná hra, cítí se bezpečně a jistě, neboť jsou stále ve svém prostředí a se svojí paní učitelkou. Děti nejdříve na angličtinu reagují neverbálně (většinou pohybem), záhy však angličtinu samy aktivně začínají při hrách používat.  

 

Jazyková škola Wattsenglish metodicky školí učitele po celé České republice, přičemž proškolování  je zajišťováno  hlavním metodikem  a zakladatel školy Stevem  Wattsem. Celá koncepce vychází z ucelené metodiky akreditované MŠMT. Více se o metodice seznamování s angličtinou u předškolních dětí dozvíte na www.wattsenglish.cz nebo na  https://youtu.be/Ryx_iYJ1Ov8.

 

Comments