Головна сторінка

Наша школа – це живий організм і водночас – частина життя дитини.
Наша школа – це діти, учителі, обслуговуючий персонал, батьки, які разом домовилися про спільну діяльність заради інтенсивного розвитку дитини.
Наша школа – цілий світ, світ мрій та творення самого себе, світ злетів та падінь.
Наша школа – цілісна соціальна система, це храм наук, згусток культури, науки і творчості, який має своєрідну навчально-виховну систему, чіткий режим роботи, в якому не залишається поза увагою жодна дитина. Школа перебуває в постійному русі – розвивається і змінюється.
Сьогодні школа – соціокультурний центр військового авіамістечка нашого міста, який формує ціннісні орієнтації учнівської молоді, виховує такі якості, як честь, гідність, толерантність, повагу до інших культур.

В цю школу я прийшов в далекому 1995 році. Молодий, недосвідчений випускник Полтавського педінституту.

Тут я разом зі своїми учнями дорослішав, набирався досвіду, радів успіхам і сумував через невдачі.

Та жодної миті не жалкував про обрану професію, адже учитель – це стан душі, це спосіб життя.

Моє кредо як учителя фізкультури слова давньогрецького філософа Сократа: «Здоров’я – не все, але все без здоров’я - ніщо».

Діти повинні розуміти, що здоров’я – це найцінніший дарунок!

Проблема над якою я працюю: «Формування в учнів здорового способу життя на основі впровадження здоров’язберігаючих технологій»

Своїм найважливішим завданням  я вважаю, виховання здорового покоління, свідомого ставлення учнів до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Все це я реалізую через уроки фізичної культури;

·        фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі навчального дня;

·        позакласні спортивно-масові заходи;

·        змагання з різних видів спорту;

Я прагну, щоб урок був здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учу культурі здоров’я.

На уроках я здійснюю диференційований підхід до учнів, враховую вікові та анатомо-фізіологічні особливості розвитку учнів, рівень здоров’я та рівень фізичної підготовленості. Базуючись на цих показниках  підбираю фізичні вправи, навантаження, враховую їх інтенсивність, планую такі види роботи, які сприяють зниженню втоми. Після інтенсивного навантаження під час вивчення таких модулів, як «Баскетбол» та «Футбол»  обов’язково застосовую вправи для розслаблення та зниження частоти пульсу: повільний біг, ходьба, дихальні вправи.

Здоров'язберігаючі технології передбачають: зміну видів діяльності, чергування інтелектуальної, емоційної, рухової видів діяльності; групової, парної форм роботи,  які сприяють підвищенню рухової активності, проведенню ігор та ігрових ситуацій. 


Роботу в групах  використовую тоді, коли необхідно розв'язати проблему, з якою важко впоратись індивідуально та коли одним із очікуваних результатів є набуття навичок роботи в команді.

Наприклад, під час парного тренування у модулі «Баскетбол» чи «Волейбол», формую пари, де сильніший учень стимулює до активної роботи слабшого і це допомагає добиватися кращих результатів.

Сучасні діти все менше перебувають на свіжому повітрі. Вважаю  досить корисним для зміцнення здоров’я проведення  уроків на подвір’ї . Тому під час вивчення модулів «Футбол » та «Легка атлетика» заняття проводжу тільки на пришкільному стадіоні, де діти виконують вправи з м’ячем, бігають на короткі та довгі дистанції, стрибають у довжину та висоту. І обов’язково у кінці кожного уроку – рухливі ігри.   

Зміцнення здоров'я, заняття спортом не обмежується уроками фізкультури, а продовжується і в позашкільний час.

Можу гордитися тим, що гуртки «Волейбол» та «Легка атлетика» під моїм керівництвом, є одними з найпопулярніших у школі. Мої вихованці постійно займають призові місця на міських, обласних та всеукраїнських змаганнях.

Школярі, і старші, і особливо молодші всю корисну науку краще пізнають через гру. Саме тому вже багато років я популяризую здоровий спосіб життя під час проведення традиційних шкільних свят таких як: Спортивне свято, Олімпійський урок,  родинне спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім'я», «Козацькі розваги», які поєднують  різні форми  фізичного та психологічного, патріотичного виховання.

Відео YouTube

Відео YouTube


Багатий досвід про здоровий спосіб життя мої учні отримали під час участі в проекті «Fair Play – Чесна Гра» , метою якого був  розвиток життєвих навичок молоді та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу за допомогою рухливих ігор з елементами футболу.

     

Невідємною частиною моєї роботи є оздоровлення учнів під час літніх канікул Особливо приємно працювати влітку в  пришкільному таборі «Веселка». Маю змогу використовувати безліч оздоровчих технік: прогулянки босоніж, рухливі і гри на свіжому повітрі, водна аеробіка. 

Відео YouTube

Відео YouTube


Моє хобі також пов'язане з моєю професією. Я - завзятий футболіст. Своїм прикладом показую, що для занять спортом немає ні вікових, ні часових меж.

Я сміливо можу назвати себе щасливою людиною, бо маю улюблену роботу та міцну сім'ю.

https://photos.app.goo.gl/8FQRlkyfVmjTVryX2

Здоров’я вам! До нових зустрічей!

Відео YouTube