Автомототуризм України

Сайт створений для популяризації та розвитку моторизованих видів спортивного туризму в Україні

    Автомототуризм є складним видом спортивно-туристської діяльності. Він вимагає від учасників походів не тільки загально-туристських знань, вмінь та навичок, але й дуже серйозної вузькоспеціалізованої підготовки. Без знання матеріальної частини автомобіля або мотоцикла, без вміння його ремонтувати у любих умовах подорожі, без відмінних навичок практичного водіння та неухильному слідуванню Правил дорожнього руху, здійснити безпечний авто-мото похід неможливо.

    Нажаль, авто-мотоциклетний туризм в Україні має сильно уповільнений темп розвитку. Наприклад: у 2010 році в країні було пройдено і зараховано тільки шість авто-мотоциклетних походів у яких прийняли участь 34 учасника (за даними ЦМКК). До того ж усі ці подорожі були походами першої категорії складності. У порівнянні з велосипедним туризмом, де зараховано 167 походів І-V категорії складності (понад 800 учасників), а тим більше пішохідним туризмом (4484 учасника), автомототуризм явно відстає.

    Але не все так безнадійно. Українські туристи все таки проводять автомобільні та мотоциклетні походи. 3а неповними даними з 2008 по 2011 роки у межах України та за її кордонами було проведено 17 категорійних походів. Особливою активністю відрізняються Одеська, Кіровоградська, Дніпропетровська та Полтавська області.

    Прийшов час згуртувати зусилля автомототуристської громадськості та вийти з пропозицією до ЦМКК ФСТ про включення у Чемпіонат України 2011 року об’єднану за роками та категоріями складності групу авто-мото походів. Змагання стануть найкращим популяризатором автомототуризму, нададуть стрімкого поштовху у його розвитку.

    Група українських автомототуристів звертається до туристів України підтримати це починання. Готуйте письмові звіти про свої моторизовані подорожі. Надсилайте попередні заявки – прохання на участь у Чемпіонаті!

З повагою, голова комісії з автомототуризму Федерації спортивного туризму України Володимир Полохін.

Контакти: пошта - mototourism@gmail.com, телефон - +380959001399