Kalendarium 2015

                    styczeń
                    luty
                    marzec
                    kwiecień


















15.01. 
An Evening with Judy Raimund Hoghe 












30-31.01. Obudź się i poczuj smak kawy Bronisław Wrocławski 

luty






















8.02. Poczekalnia Grażyna Bułka 
Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza, Bielsko - Biała


















































marzec











8.03. Novecento Dominik Nowak 
3. Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Solo”, Kamienica Naujecka, MOK Olsztyn

8.03. IP Janusz Janiszewski 
3. Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Solo”, Teatr Lalek, Olsztyn








9.03. Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
(solo taneczne)










18.03. Elizabeth Watson – Cichociemna Tearesa Stępiń-Nowicka 

18.03. Orlando Ida Bocian 
Teatr Zajechał, Klub Osiedlowy "Apteka", Gdynia Chylonia


Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Chełmek


kwiecień

1,10,27.04. Zwierzenia bezrobotnego aktora Marcin Zarzeczny







18.04. Randka, czyli seks na dopingu Andrzej Rozmus 




19.04. Wraki Jacek Poniedziałek 









25-26.04. Podwójne solo Jan Peszek 
Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", Teatr Współczesny, Szczecin








                    maj
                    czerwiec
                    lipiec
                    sierpień
                    wrzesień

Teatr Praska 52, DK "Podgórze" Kraków


9.05. PREMIERA 

MOK Józefów












21.05. Rady dobrego Boga czyli przedpstryk IIMieczysław Franaszek 


22.05. Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
(spektakl odwołany)
Fundacja Dzieciom "Dzień Matki", Teatr Lalk, Warszawa








29.05. Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki 



czerwiec




3.06. Samospalenie Przemysław Bluszcz
GOK Kleszczów







6.06. Diva for Rent Alicja Węgorzewska-Whiskerd 



14.06. Belfer Wojciech Pszoniak 












19-20.06. Rozkwaś Polaka Marcin Kwaśny 
Teatr Kwadrat, Warszawa 
(gościnnie)

20,21,28.06. PREMIERA 
Spowiedź szaleńca Przemysław Chojęta 
Scena Galeria, Teatr Polski, Poznań




20.06. Diva show Kamil Maćkowiak 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź



Teatr Lalki i Aktora - im. Alojzego Smolki, Opole


(odwołany)













29.06. Lustro Aleksander Maksymow (Teatr Alter Drohobycz) 


(spektakl przeniesiony na 30.09.2015)


lipiec



14.07. Pan Kot Iwo Bochart 


sierpień

Międzynarodowe Otwarte Warsztaty Teatralne „-Dialogi 2015, Sala Kina "Oranżeria", Radzyń








17.08. Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Młody Byron, Sopot






26.08. Requiem Pana Cogito Janusz Andrzejewski 



29.08. W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa



wrzesień


8.09. Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka Mirosława Żak 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

8.09. Porozmawiajmy po niemiecku Zofia Wichłacz 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

9.09. Miniatury Dominika Kojro 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

9.09. Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

10.09. Czy ryby śpią? Marcela Stańko 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa


11.09. toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie Łukasz Pawłowski 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

11.09. Marzenie Nataszy Anna Dudziak 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

11.09. Diva Wioleta Komar 
Festiwal Sztuk Alternatywnych - Nocne Teatralne Strachy, Sala Cechu Rzemiosł Różnych, Krosno


11-13,17.09. Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok

12.09. Pieśń nad pieśniami Jerzy Walczak 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa

12.09. Koniec Bartosz Mazurkiewicz 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa



13.09. Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Teatr WARSawy, Warszawa







18.09. Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
3. Ogólnopolskie Dni Monodramu Debiuty,
Teatr Propozycji Dialog, Koszalin













26.09. W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa





27.09. Przyjdzie Mordor i coś zje Adrianna Gruszka 



                  październik
                  listopad
                  grudzień








3.10. PREMIERA 
Namuzowywanie Monika Rasiewicz
Teatr Nowy, Kraków











5.10. Siedem mieszkań we wnętrzu duszy Izabela Drobotowicz-Orkisz 
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań



Wrocław











16.10. SHOOT JEEZ MY GOST Yuko Kasek 













20.10. A Celebration Of Harold Pinter Julian Sands 

(monodram muzyczny)
















27.10. Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica 
(w ramach WROSTJA)














listopad

(monodram taneczny, gościnnie)
















7.11. PREMIERA 

7.11. Synek Marcin Gaweł
Łaźnia Łańcuszkowa, Zabrze



7-8.11. Cosi, Gdziesi, Kajsi, Ktosi - z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego Sławomir Maciejewski 





(spektakl przeniesiony na 17.01.2016)





12.11. Ćma. Marylin Monroe, jakiej nie znacieMałgorzata Płaneta 














Scenie Na Dole Teatru Ateneum, Warszawa


20,22.11. Wraki Jacek Poniedziałek
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń
Teatr Szekspirowski, Gdańsk




21.11. Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

21.11. Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

21.11. Różewiczogranie Wiesław Komasa
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

21.11. Makbet Peter Cizmar
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń






22.11. Hm,hm! Maria Czaplewska
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

22.11. Rajcula warzy Joanna Wawrzyńska
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

22.11. Koba-Stalin Aleksander Rubinowas
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń

22.11. Diva Show Kamil Maćkowiak
Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski, Toruń











27.11. Trzynasty Apostoł Ryszard Faron 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, Zielona Góra




27.11. Marzenie Nataszy Anna Dudziak
Festiwal Garderoba Białołęki, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa

27.11. Wyjścia Aleksandra Kugacz
Festiwal Garderoba Białołęki, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa

27-28.11. Seks, Prochy, Rock & Roll Bronisław Wrocławski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

27,29.11. Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski
Teatr Muzyczny, Toruń

28,29.11. PREMIERA
Najukochańsza ulicznica Jarosław Góral
Teatr Żelazny, Katowice

28.11. Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Festiwal Garderoba Białołęki, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa



grudzień






(odwołany)

5.12. Rewolucja balonowa Katarzyna Maria Zielińska
W ramach "Teatr Polska", Centrum Kultury i Sztuki, Konin

5.12. Potok Wojciech Jaworski
Teatr Szekspirowski, Gdańsk




6.12. Lewa, wspomnienie prawej Teresa Stępień-Nowicka 












14.12. Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tajkowski 


19.12. PREMIERA