Kalendarium 2018

 Kalendarium 2018

                                styczeń 

                          luty 

                          marzec 

                                kwiecień 

                                maj 

                                czerwiec 

                                lipiec


Monodram w Polsce e-Informacje Monodram w Polsce Styczeń 2018 rok

7.01. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr Boto, Sopot
12.01. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
12-14.01. 
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
Teatr Miejski, Leszno
17.01. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
18.01. 
Moskwa-Pietuszki Józef Adamczyk 

Klub Wilkowyje 
18.01. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
18.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Praga Warszawa
18.01. 
Kamień na kamieniu Andrzej Róg 
Stajnia Artystyczna Marcinków 

19.01. PREMIERA
Cudzołożnice 
Adrian Tatrocki 
Fundacja Banina, Belwederska 20/22, Warszawa

20-23.01. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Taetr Studio, Warszawa
23.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Praga Warszawa
23.01. 
Kamica 79 Marta Grygier
Teatr Kana, Szczecin
23-24,27. 01. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wrocław
26.01.
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz
Teatr Apart, Katowice
27.01. PREMIERA 
6 sekund Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków
27.01. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Szekspirowski, Gdańsk 

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Luty 2018 rok

2.02. PREMIERA
Mute
Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

2.02. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Forum Kultury, Kraków
3.02. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna", Warszawa
6-7.02.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Taetr Studio, Warszawa
8-9.02. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
8-9.02. 
Salome Anna Rakowska 
Teatr Odwrócony, Kraków
10.02.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
9-10.02.
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa
11.02. 
Sam Przemysław Wasilkowski 
Teatr BoTo, Sopot
13-14.02. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
16.02. 
Frida Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Centrum Kultury PROM Warszawa
16-18.02. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
17-18.02. 
Rachatłukum Marcin Bosak 
Teatr Studio, Warszawa
20.02. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
Ośrodk Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie 
20.02. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
Ośrodk Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie 
20-21.02. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa
23.02. PREMIERA 
Podnieść kurtynę nieba Artur Kocięcki 
Sala Widowiskowa Domu Kultury LSM, Lublin
24.02. 
W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa 
25.02. 
Mój boski rozwód Małgorza Skoczylas 
Teatr Nowy, Łódź
27-28.02. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
28.02. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Marzec 2018 rok

3.03. 
Nos Mieczysław Giedrojć 
Teatr Szczęście, Kraków
14.03.
Chwila w której umarłam. Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Festiwal Monodramu MotyF Teatr Mały, Tychy 
14-15.03.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
14-15.03. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
15.03. 
Szał Time Aleksandra Kowalczyk 
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa
(spektakl odwołany)
15.03. PREMIERA 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski, Warszawa
15.03. 
Calineczka Anna Kramarczyk
Festiwal Monodramu MotyF
Klub Wilkowyje, Tychy
15-16.03.
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
16.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski, Warszawa
17.03. 
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Joanna Stanecka
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.03.
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.03. 
Moja Droga B. Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
18.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Festiwal Monodramu MotyF
Teatr Mały, Tychy
18.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Scena MARGINES Teatru im. Stefana Jaracza ,Olsztyn
18.03.
Kołysanka dla Ofelii Elżbieta Lewak 
MOK, Marki
18.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Scena MARGINES Teatru im. Stefana Jaracza ,Olsztyn
21.03. 
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis 
Teatru im. Stefana Jaracza, Olsztyn
22.03. 
Ćma. Marylin Monroe Magdalena Płaneta 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Trzcianka
22.03. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
16. Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Stefana Jaracza
23.03.
Kalamarapaksa Caryl Swift
Kawiarnia Artystyczna Antrakt, Słupsk
23.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Villa Aromat, Włoszczowa 
23.03.
Kalamarapaksa Caryl Swift
Kawiarnia Artystyczna Antrakt, Słupsk
23.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Villa Aromat, Włoszczowa 
23.03. 
(nie) Pokój Piłata Michał Dudziński 
Centrum Pastoralne, Zamość
23-25.04.
Dalidamore, czyli kochaj, całuj i płacz Ewa Kasprzyk
Teatr KwadratWarszawa
24.03. 
Aktor Ryszard Jaśniewicz 
Antrakt Kawiarnia Artystyczna, Słupsk
24-25.03. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej, Białystok
24-25.03. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
25.03. 
Jestem swoją własną żoną Adam Pater
Witolda Gombrowicza we Wsoli
26.03. 
Toż-samość Michał Zdeb 
Stowarzyszenie Teatralne JUVENKRACJA Teatr Polski
Bydgoszcz
27.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28.03. 
Gdzie jest mój Chomel? Tadeusz Kwinta
WpółDrogi Festival Synagoga w Kazimierzu Dolnym
29-31.03.2018
Brak repertuaru.

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Kwiecień 2018 rok

6.04. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Kawiarnia Kmicic, Zakopane
6.04. 
Piaf Patrycja Zywert-Szypka 
Dom Kultury Praga, Warszawa
06.04. 
Moskwa-Pietuszki Józef Adamczyk 
Piwnica w Czerwiońce 
6.04. PREMIERA 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Appendix Studio, Wrocław
6-8.04.
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin
7.04. 
Zwierzenia bezrobotnego aktora Marcin Zarzeczny
Sala Kameralna Centrum Kultury, Wadowice
7-8.04.
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
7-8.04. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
8.04. PREMIERA 
Dalidamore, czyli kochaj, całuj i płacz Ewa Kasprzyk
Teatr KwadratWarszawa
08.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
8.04. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polski, Bydgoszcz
9.04. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
10.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
10-11.04. 
Spowiedź Chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr Stu, Kraków
10-12.04. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
10-12.04. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
12.04.
Spowiedź Chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr Polonia, Warszawa
12-13.04. 
Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda Jerzy Trela 
Teatr Stu, Kraków
13.04. 
Nigdy za mną nie płaczcie Larysa Kadyrowa 
Pałac Kultury, Łuck
13-14.04. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
13-15.04. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Teatr Mały, Szczecin
14.04.
Kiedy będę duży Hacena Sahraoui
Republika Sztuki Tłusta Langusta,Poznań
14-15.04. 
St. Nicolas Symon Kuśmider 
Dzika Strona Wisły, Warszawa
15.04. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
15.04. 
Czterdzieści i Cztery Andrzej Talkowski 
Teatr Szczęście, Kraków
15.04. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym
4ART Teatr Nowej Sztuki, Gliwice
17.04. 
In the Artist`s Head Magdalena Chowaniec
Austryjackie Forum Kultury, Warszawa
(performance)

17.04. 
Rachela Jowita Budnik 
Teatr Telewizji, Warszawa
17.04. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Dom Kultury, Piaseczno
18.04.
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
19.04.
Ocalona. Historia prawdziwaJoanna Mogilnitskiy
Teatr Dom, Łódź
19-20.04. 
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz
Mała Sala Teatru Nowego, Łódź
20.04. PREMIERA 
9xJohn L. Anna Magalska
Scena Propozycji Aktorskich Teatru im. W.Horzycy, Toruń
20.04.
Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie Andrzej Jurczyński
Biblioteka Główna, Ostrów Wielkopolski
22.04. 
Siedmiu Blaznów Piotr Kondrat 
VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie,
Ostrowiec Świętokrzyski
21-24.04. 
9xJohn L. Anna Magalska
Scena Propozycji Aktorskich Teatru im. W.Horzycy, Toruń
22.04. PREMIERA
Ja
 Paweł Bielski 

Scena TfP, Częstochowa
22.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
19. Festiwal Ewidentnych Talentów Aktorskich.
Centrum Kultury Agora, Wrocław

25.04. 
Koncert życzeń Danuta Stenka 
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
25.04. 
Nie ja. Kołysanka Irena Jun 
Dom Kultury Węglin, Lublin
25.04. 
Solo. Partia Solowa Peter Čižmár
Dom Kultury Węglin, Lublin
25.04. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
26.04. Koba/Stalin 
Stanislovas Rubinovas
Dom Kultury Węglin, Lublin
26.04.
Anioły Dostojewskiego Birutė Mar
Dom Kultury Węglin, Lublin
28.04. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
WpółDrogi Festival, Kazimierz Dolny
28-29.04. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
29.04. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Maj 2018 rok 

1.05. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne Badów
2-4.05. 
9xJohn L. Anna Magalska
Scena Propozycji Aktorskich Teatru im. W.Horzycy, Toruń
7.05. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
9.05. 
Moskwa-Pietuszki 
Piotr Adamczyk Klub Urbanowice MCK - Filia Miejskiego Centrum Kultury w Tychach
10.05. 
Spór o zamek czyli Ostatni zajazd na Litwie Andrzej Jurczyński
Sala Widowiskowa GBP, Kamieniec
11.05. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska 
Dzika Strona Wisły, Warszawa
11.05. 
Ja, który nigdy przed nikim nie stawałem na baczność. Rzecz o Józefie Piłsudskim Andrzej Precigs
Służewski Dom Kultury, Warszawa
13.05. 
Rewolucja balonowa Kasia Maria Zielińska 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
14.05. 
Jest jak jest Agnieszka Różańska 
Wrzesiński Ośrodek Kultury, Września
16.05. 
Sex, prochy i rock & roll Hubert Jarczak 
CKŚ Zgoda, Świętochłowice
17.05. 
Curko moja ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdaleny Drab 
OFTEN festiwal OCK, Ostrów Wielkopolski
17.05. 
List do mamy Laura Łącz 
Sala Widowiskowa RCK, Kołobrzeg
18.05. PREMIERA 
Ostatnie 300 metrów Lidia Olszak 
Scena Na Sarego Teatru Bagatela, Kraków
18.05. 
Kiedy będę duży Hacen Sahraoui 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Margonin
18.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Dzika Strona Wisły, Warszawa
18.05. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
OFTEN Festiwal, Ostrów Wielkopolski
19.05. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
OFTEN Festiwal, Ostrów Wielkopolski
19-20.05.
Ostatnie 300 metrów Lidia Olszak 
Scena Na Sarego Teatru Bagatela, Kraków
20.05. 
Moja Farma Joanna Stanecka 
Worek Kości, Warszawa
20.05. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Dom Kultury Włochy, Warszawa
20.05.
Kobiety Karamazow Kamila Kamińska 
Piwnice byłego pałacyku królowej Marysieńki, Warszawa
20.05. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
Warszawskie Spotkania Teatralne Teatr Dramatyczny, Scena Przodownik, Warszawa 
21.05.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
JOK, Jarocin 
21.05. 
Cienie. Eurydyka mówi Kamila Sammler 
Teatr Ateneum, Warszawa
22.05. 
Ego te absolvo Hubert Kułacza 
Teatr Oratorium, Warszawa
22-23.05. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Teatr Mały, Szczecin
23.05. 
Opowieści małej Lupitiny González Dora Bouzková (Czech Republic) 
28. Festiwal SztukiLalkarskiej, Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biala 
23.05. PREMIERA 
Córcia Justyna Dworczyk
Teatr Warsawy, Warszawa (gościnnie)
23.05. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
33. Dni Sztuki Współczesne Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, Białystok
23.05. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Sala Forum, Legionowo
24.05. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Centrum Kultury, Nowa Huta
24.05. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Jeleniogórskie Centrum Kultury, Jelenia Góra
25.05. 
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tajkowski 
Dom Kultury, Pyrzyce
25-27.05. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno
26-27.05. 
Córcia Justyna Dworczyk
Teatr Warsawy, Warszawa (gościnnie)
27.05.
Kobietostan, Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Teatr Szekspirowski, Gdańsk
27.05. 
Melduję Tobie Polsko Przemysław Tajkowski 
Mała Scena Centrum Kultury, Stargard
29.05. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Maria Zielińska 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
29-30.05. 
Moskwa - Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa (pokaz przedpremierowy)
30.05. PREMIERA 
Raport Panika Arti Grabowski 
Teatr Kana, Szczecin

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Czerwiec 2018 rok

2.06. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
Sala Widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury
3.06. PREMIERA 
Moskwa - Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
5-7.06.
Moskwa - Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
6-8.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Sala Teatru Laboratorium Instytut Grotowskiego, Wrocław
7.06. 
Obrona Sokratera Witold Kopeć 
Amfiteatr Na Poczekajce, Lublin
8.06. PREMIERA 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
8.06.
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Scena Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
9.06. PREMIERA 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski - TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
9.06. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Maraton/Tren Paweł Palcat 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica
9.06. 
Wielbłądy z Barbieny Luigi D'Elia 
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
9.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Żory
9-11.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
10.06. 
Piaf Patrycja Zywert-Szypka 
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
10.06. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów
10.06. 
Słodka Marta Pohrebny 
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów 
10.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Zielona Góra
10.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11.06. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
Kozi Film Festival Dom Kultury, Szprotawa
12.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11-12.06.
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski - TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
16.06. PREMIERA
Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie
16.06. 
Patryk K. Krzysztof Grabowski 
Teatr BOTO, Sopot
17.06.

Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie
17.06. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr Warsawy, Warszawa
17.06. 
Lifting Jolanta Zółkowska 
Centrum Kultury, Lublin
17.06. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsoła
18.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
19.06. 
Camille Kamila Klamut 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
21.06.  
Mute Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

23.06. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Klub Pod Kolumnami, Wrocław
23.06. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury 2018, Rzeszów
23.06. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
Państwowa Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej
26.06. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn 
Letnia Scena Domu Literatury, Łódź
30.06. 
Kalamarapaksa Caryl Swift 
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
30.06. 
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tajkowski 
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
30.06. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Dom Kultury, Przysucha
30.06. 
Shirley Valentine Małgorzata Gadecka 
Teatr Żelazny, Katowice

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Lipiec 2018 rok

1.07. 
Satana Marcin Bortkiewicz 
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
04.07. 
Supermenka Jowita Budnik
Krakowskie Miniatury Teatralne Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków
4.07. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
XX Przegląd Małych Form Teatralnych – LETNIA SCENA 2018, Łódź
06.07. 
Supermenka Jowita Budnik 
Teatralny Pasaż Róży, Łódź
6.07. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Teatr Plski - W Podziemiu, Wrocław
06.07. 
Między mną a Tobą Laura Łącz 
Główny Rynek w Kaliszu
6.07. 
Colas Breugnon Staniusław Górka 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
7.07. 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Amfiteatr Na Poczekajce, Lublin
7.07. 
Melt Helena Ganjalyan 
Letni Przegląd Teatr Ochoty, Warszawa
13.07. 
Moja Droga B. 
Teatralny Pasaż Róży, Łódź
14.07. 
Słodka Marta Pohrebny 
Dom Spokojnej Książki i Stowarzyszenie "Głowa do góry", Kielce 
14.07. 
Sprężyna Kristof Kaczmarek 
Teatr Mały, Łódź
20.07. 
Saksofonista Wojciech Urbaniak
Szydłowieckie Centrum Kultury, Zamek
20.07. 
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia, Warszawa
21.07. 
TEATRALNOŚĆ Mateusz Nowak 
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
21-22.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
22.07. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
23.07. 
W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
"Małe formy teatralne nad Brdą", Amfiteatr, Bydgoszcz
25.07. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
27.07. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
Chorzowski Teatr Ogrodowy, Dom Kultury
27-28.07. 
Cudak Anna Waśniowska 
Wakacyjna Scena Teatru Rondo, Słupsk
28.07. 
Russkij Ostrov Łukasza Matuszak 
Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich
28.07. 
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiemMagdalena Kostrubiec 
Sala Witrażowa Dom Kultury, Rawicz
29.07. 
Ostatnie tango z Herbertem Przemysław Tejkowski 
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju
31.07. 
Shylock Piotr Kondrat 
Deptak, Zielona Góra



                                  sierpień

                                  wrzesień

                                 październik




Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Sierpień 2018 rok

1.08. 
Zupa rybna w Odessie Sebastan Ryś 
XX Przegląd Małych Form Teatralnych – LETNIA SCENA 2018, Łódź
2-3.08. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
4-5.08.
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
4-5.08. 
Chamlet - Monolog parodysty Michał Zieliński 
Och-Cafe Teatr, Warszawa
5.08. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Chorzowski Teatr Ogrodowy, Dom Kultury
5.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr BOTO, Sopot
8.08. 
Siódemka Paweł Pabisiak
XX Przegląd Małych Form Teatralnych – LETNIA SCENA 2018, Łódź
8-9.08. 
Billy Bloom - samotny jak Bóg Michal Axel Piotrowski 
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
10.08. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym 
Amfiteatr, Buk
10.08. 
Billy Bloom - samotny jak Bóg Michal Axel Piotrowski 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
10.08.
Mój dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatralny Pasaż Róży, Łódź
10.08. 
Z domu niewoli Elżbieta Lewak 
Centrum Kultury i Turystyki Sala Widowiskowa, Mrągowo
11.08. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
14.08. 
Novecento Mateusz Olszewski 
Klubokawiarnia Pomost 511, Warszawa
23.08. 
Kamica 79 Marta Grygier 
Fama 2018 Miejski Dom Kultury, Świnoujście
18.08. 
Z innej gliny Katarzyna Dominiak 
Fama 2018 Miejski Dom Kultury, Świnoujście
19.08. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
Fama 2018 Miejski Dom Kultury, Świnoujście
20.08. 
Co modna pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek 
„Małe formy teatralne” Amfiteatr, Bydgoszcz
21.08. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
22.08. PREMIERA 
Z kajetu Kelnera Maciej Jadowski 
Stara Stocznia - „Restauracja z Artystycznym Deserem”, Gdańsk

23.08. 
KALINA® Anna Mierzwa
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
25.08. 
Witajcie/Welcome Aurora Lubos 
Festiwal Retrospektywy 2018 Teatr Chorea, Łódź
25.08. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
25.08. 
Zbyt głośna samotność Afshin Ghaffarian (teatr tańca) 
Solidarity Of Arts, Gdańsk
25.08. 
Przyj dziewczyno, przyj Wioleta Komar
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
26.08. 
Matka Jolanta Juszkiewicz 
Gdańska 6A, Teatr Kropka Piwnice Koscioła
26.08. 
Karin Stanek Agnieszka Wajs 
Starochorzowski Dom Kultury
26.08. 
FAL/STAFF Krzysztof Gordon
MONOTEATR "Mikrokosmos Miedziewskiego" Teatr W Oknie, Gdańsk
28.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia,Warszawa
28.08. 
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska
Sopot Non-Fiction 2018, Teatr Boto
28.08. 
Bardzo uważaj na... Barbara Dziekan 
Festiwal Singera Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
29.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
29.08.
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Festiwal Singera Teatr Żydowski Sala Kameralna przy Senatorskiej, Warszawa
30.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój
31.08. 
Pozory Joanna Troc 
Festiwal Inny Wymiar Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok 

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Wrzesień 2018 rok 
2.09.
Ginczenka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Festiwal Warszawa Singera 2018,Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, Warszawa
2.09. 
Matka Makryna Irena Jun 
Festiwal Retrospektywy 2018 Teatr Chorea, Łódź 
5.09. PRAPREMIERA 
Głodomór Kamil Suszczyk 
XX Przegląd Małych Form Teatralnych – LETNIA SCENA 2018, Łódź 
7.09. PREMIERA 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
7.09. PREMIERA 
Parasol Oliwia Urbanowska 
Zamek Piastowski, Racibórz 
8.09. PREMIERA 
Traktat Anielski Mieczysław Giedrojć 
Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk 
8.09. 
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Mały, Tychy 
8-9.09. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Cafe, Warszawa 
9.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 
12.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Wybrzeże, Gdańsk 
13.09. PREMIERA 
Listy do Moskwy Dorota Salamon 
Teatr Kępa, Warszawa 
13.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Teatr Lubuski, Zielona Góra 

13.09. 
14-15.09. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
15.09. PREMIERA 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno 
15.09. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Teatr Kwadrat, Warszawa 
15.09. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Gryfiński Dom Kultury 
15-16.09. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa 
16.09. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno 
16.09. 
Kobiety Karamazow Kamila Kamińska 
Piwnice Pałacyku Marysieńki na Marymoncie, Warszawa 
16.09. 
Psychoteatr LAS Angelika Pytel 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot 
17.09. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Zagłębiowska Mediateka, Sosnowiec 
18-19.09. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń 
19-23.09. 
Duszpasterz hipsterów i zryte banie Andrzej Konopka 
Teatr WARSawy, Warszawa 
20.09. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
20.09. 
Curko Moja Ogłoś To Magda Drab 
Festiwal m-teatr Bałtycki Teatr Dramaryczny im. Julusza Słowackiego, Koszalin 
21.09. PREMIERA 
Szczeliny istnienia Sylwia Hanff 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 
(solo butoh) 
21.09. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz 
Festiwal On Off Niezależnie Sala Kameralna Pod Amfiteatrem, Olsztyn 
21.09. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Wrocławska Offensywa Teatralna Sala Teatru Laboratorium, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław 
21-22.09. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków 
21-22.09. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała 
22.09. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak 
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 
21-23.09. 
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź 
21-23.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
22.09. 
I będą święta Agnieszka Przepiórska 
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa 
22.09. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
22-23.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop 
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Radom 
23.09. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepórska 
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa 
23.09. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr Boto, Sopot 
23.09. 
Wyścia Aleksandra Kugacz 
Festiwal Offensywa Teatralna Sala Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego, Wrocław 
23.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
MDK, Luboń 
24.09. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
24.09. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Dzierzgoński Ośrodek Kultury, Sala Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego 
25-27.09. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa 
27.09. 
Nic nowego pod słońcem Słąwomir Holland 
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa 

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Październik 2018 rok

1.10. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Dzierzgoński Ośrodek Kultury, Sala Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego 
5.10. 
multiude Wojciech Marek Kozak (choreomonodram) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Centrum Kultury 105, Koszalin 
5.10. 
Tlen/ballady Jakub Mieszała 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin 
5.10. 
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Teatr "Dialog" Domek Kata, Koszalin 
6.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Teatr "Dialog" Domek Kata, Koszalin 
6.10. 
Bądź taka nie bądź taka Karolina Gibki 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Centrum Kultury 105, Koszalin 
6.10. 
Nameless Justyna Cwojdzińska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Teatr "Dialog" Domek Kata, Koszalin 
06.10. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa 
6.10. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Klub Pod Kolumnami, Wrocław 
6.10. 
Witajcie/Welcome Aurora Lubos 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 
6.10. 
Ptasiek Volodymyr Ryga (choreomonodram) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2018", Centrum Kultury 105, Koszalin 
8.10. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach 
9.10. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Mała Sala Widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”, Lublin 
9.10. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Raciborskie Centrum Kultury 
10.10. PREMIERA 
Diva Hanna Chojnacka 
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock 
10-11.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Cafe, Warszawa 
11.10. 
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
12-13.10. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im.Stefasna Jaracza, Łódź 
12-13.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków 
12-14.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała 
13.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
Krakowskie Forum Kultury Cykl „Scena Monodramu" KFK 
13.10. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Polonia, Warszawa 
13.10. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Dom Podcieniowym w Żuławkach, tzw. "Danziger Kopf" 
13.10. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
ATM Scena na Bielanach, Warszawa 
13-14.10. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa 
13-14.10. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno 
13-14.10. 
Novecento Błażej Wójcik 
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław 
14.10. 
Grając Maggie Pip Utton 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
14.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Inny Festiwal, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim 
15.10. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Polonia, Warszawa 
15.10. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Teatr Kwadrat, Warszawa 
15.10. 
Stopklatka Miochał Felczak 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot 
16.10. 
Życie Jadzi według mnie Sławoimir Holland 
Centrum Kultury, Piaseczno 
16-17.10. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa 
17.10. 
Teatr Jest Kobietą Barbara Dziekan 
Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Warszawa 
17.10. 
Listy do Moskwy Dorota Salamon 
Kiniteatr, Sulejówek 
18.10. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
18.10. 
Biję na alarm Eliasz Gramont 
Galeria BWA, Zielona Góra 
18-20.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
19.10. 
Frida - życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska 
Teatr Kępa, Warszawa 
19.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Sala Studio w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 
19-20.10. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno 
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok 
20.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Inny Festiwal Scena Robocza, Poznań 
20.10. 
MELT Helena Ganjalyan 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 
20.10. 
Marzenka zagra nam na skrzypcach Cezary Molenda 
Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru, Zielona Góra 
20.10. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
6. Festiwal Czytania "ODKRYWCY WYOBRAŹNI Teatr Kameralny- Brama, Szczecin 
20.10. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
9. Konferencja Rodzinna Hotel Diament, Wrocław 
20-21.10. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
Festiwal Aktorstwa Filmowego Teatr Polski, Wrocław 
21.10. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń 
21.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
21.10. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot 
21.10. 
Domówka Sonia Bohosiewicz 
Festiwal Aktorstwa Filmowego Centrum Technologii Audiowizualnych, Wrocław 
23.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
24.10. 
Zapis automatyczny Maciej Adamczyk 
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań 
25.10. PREMIERA 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr "U Przyjaciół", Poznań 
25.10. 
Pięknie ładnie Katarzyna Pawłowska 
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań 
25.10. 
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Sala Widowiskowa RCK, Kołobrzeg 
26.10. PREMIERA 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
26.10. PREMIERA 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
26.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
6. MONOfest Teatr Szwalnia, Łódź 
26.10. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 
26.10. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
26.10. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
(spektakl odwołany) 
26.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
26.10. 
Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn 
Teatr Stary, Lublin 
26-28.10. 
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź 
26-27.10. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin 
27.10. 
Exceso de la nada – Obfitość nicości Maura Morales (Kuba) 
Tanztendenzen Festiwal Tańca Współczesnego Opera na Zamku, Szczecin 
27.10. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
27.10. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Klub Aktora - SPATiF, Kraków 
27.10. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Klub Aktora - SPATiF, Kraków 
27.10. 
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiuta-Dudek 
Centrum Kultury, Starachowice 
27.10. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
27.10. 
Curko moja, ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
27.10. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
27.10. 
Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn 
Dom Kultury, Zamość 
27.10. 
Homosovieticus Wojciech Kowalski 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin 
27.10. 
Koba StalinAleksandras Rubinovas 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin 
27.10. 
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
28.10. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 
28.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
17. Spotkania Teatralne Teatr Sztuk, Jaworzno 
28.10. PREMIEA 
O Mamo - Awokado! Kamila Pietrzak-Polakiewicz
2018-10-28 Teatr Kotłownia
Drezdenko

28.10. 

Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Centrum Łowicka, Warszawa 
28.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
28.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
28.10. 
Kiedy będę duży Hacena Sahraoui 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
28.10. 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Scena Teatralna Polskiego Radia, Rzeszów 
28-29.10. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
29-30.10. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuki (Teatr Polski – w Podziemiu) oraz DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław 
29.10. 
Elizabeth Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka 
Kino Fenix, Łowicz 
30.10. 
Camille Kamila Klamut 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 





                                        listopad
                                        grudzień



Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Listopad 2018 rok

4.11. PREMIERA 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień 
Miejskim Domu Kultury, Lubań
4.11. 
Rachela Jowita Budnik 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Synagoga w Jeszywas Chachmej, Lublin 
4.11. 
Frida - życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska 
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec 
4.11. 
Sensualista Alisa Makarenko 
Studio Aktorskie STA, Poznań (teatr tańca) 
5.11. PREMIERA 
Wiersza filozoficzna Gośka Bańka 
(monodram muzyczny) RISK Made in Warsaw, Warszawa 
5.11. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 
5.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Teatr Rozrywki,Chorzów 
5.11. 
Hamlet 24:00 Piotr Kondrat 
"Łaźnia" Klub Środowisk Twórczych, Radom 
5.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Słupski Ośrodek Kultury 
6.11. 
Elisabeth Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka 
Kinoteatr Rondo, Chełmno 
6-7.11. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa 
7-8.11. 
Cień Kamila Sammler 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź 
7.11. PREMIERA 
„this is the real thing", czyli "to jest to/to jest prawdziwa rzecz” Anna Nowicka 
(choreomonodram) Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk / Nowy Teatr, Warszawa 
8.11. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Teatr Oratorium, Warszawa 
8-9.11. 
This Is the Real Thing Anna Nowicka 
Teatr Nowy, Warszawa 
8-9.11. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
8-10.11. 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr "U Przyjaciół", Poznań 
8-11.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
9.11. 
Kolorowa czyli biało-czerwona Dominik Rybiałek 
Biblioteka Miejaka, Ustka 
9.11. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
40. Spotkania Teatralne Regionalne Centrum Kultury, Krosno 
9.11. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków 
9.11. 
Obserwator Izabela Chlewińska 
Centrum Sztuki Tańca, Nowy Teatr, Warszawa 
9.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance 
9.11. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Nowe Przestrzenie, Kraków 
9.11. 
Der Krieg hat kein weibliches Gesicht (Wojna nie ma w sobie nic z kobiety) Joanna Stanecka 
Aula der Volkshochschule Gütersloh (Niemcy) 
9-10.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń 
9-11.11. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Teatr Mały, Szczecin 
10.11. 
Ego Te Absolvo Hubert Kułacz 
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi 
10.11. 
Ewangelia według Mateusza (The Gospel of Matthew) George Dillon (Wielka Brytania) 
Scena w Galerii Teatru Śląskiego, Katowice 
10.11. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
Klub Delta, Szczecin 
11.11. 
Ostatnie tango z Herbertem Przemysław Tejkowski 
Polskie Radio, Lublin 
12.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Gorzowskie Spotkania Teatralne Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski 
12.11. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa 
12.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Kościerski Dom Kultury im. Józefa Wybickiego 
13.11. 
Z domu niewoli Elżbieta Lewak 
Teatr Miejski w Gliwicach 
13.11. 
Stryjenska Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Istituto Polacco di Roma, Rzym 
14.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń 
14.11. 
LA LA LA LA LA Magdalena Widłak 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Mała Scena Teatru Rozrywki, Chorzów (teatr tańca) 
15.11. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Teatr Rozrywki, Chorzów 
16.11. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
16.11. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa 
16.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu 
16.11. 
Dokument. Jestem Ptakiem Victoria Herczek 
(chreomonodram premiera studencka) Akademia Sztuk Teatralnych - Wydział Teatru Tańca, Bytom 
(spektakl odwołany)
 
16.11. 
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk 
Spotkania z OFFTeatrem Sala Widowiskowa MCK, Gorzów Wielkopolski 
16.11. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
26. Spotkania Teatru Otwartego Siedziba Teatru Terminus A Quo, Nowa Sól 
17.11. 
Dokument. Jestem Ptakiem Victoria Herczek 
(chreomonodram premiera studencka) Akademia Sztuk Teatralnych - Wydział Teatru Tańca, Bytom 
(spektakl odwołany)
 
17.11. PREMIERA 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk 
16.12. PREMIERA 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
17.11. 
St. Nicolas Szymon Kuśmider 
2. Spotkania Teatralne „Na granicy…” GCKIE, Cisna 
17.11. 
Kocham Teatr! Małe historie Natalia Leszczyńska 
Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa 
17.11. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Scena Monodramu KFK Forum Kultury, Kraków 
17.11. 
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski 
26. Spotkania Teatru Otwartego Siedziba Teatru Terminus A Quo, Nowa Sól 
17.11. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno 
17.11. 
On Mateusz Smoliński 
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2018Scena Kameralna Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, Katowice 
17-18.11. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 
17-18.11. 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 
18.11. 
PREMIERA Potestad Eduardo Misch 
(gościnnie) Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", Lublin 
18.11. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa 
18.11. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Konsekwencje Teatralne 2018 Teatr Boto, Sopot 
18.11. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk 
18.11. 
W zawieszeniu Moniki Wachowicz 
Teatr Rozbark, Bytom (pierwszy pokaz) 
18-19.11. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Aula Artis, Poznań 
19.11. 
Traktat anielski Mieczysław Giedrojć 
Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz 
19.11. 
Homosovietikus Wojtek Kowalski 
Ośrodek Kultury, Sala Hydro(za)gadka, Zielona Góra 
20.11. 
Amor omnia vincit Rafał Domagała 
Przegląd Finałowy "Entrée.8" Mała Scena Teatru Rozrywki w Chorzowie 
20-21.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Teatr Miniatura, Gdańsk 
21.11. 
Raw Light Anna Nowicka 
(taniec) Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury Sala Widowiskowa, Lublin 
21.11. 
Per-Sona Katarzyna Sitarz 
(taniec) Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury Sala Widowiskowa, Lublin 
22.11. 
Wienia Łukasz Dąbrowski 
Scena Supernova i Fundacja Rezonanse Kultury, Kraków 
23.11. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 
23.11. 
Raport Panika Arti Grabowski 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Sala Prób im. Stanisława Hebanowskiego Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
23.11. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Dom Kultury w Rawiczu 
23.11. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
„Pojedynek na Słowa” Sala Kameralna Fundacji PGE Energia Ciepła, Rybnik 
23.11. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
23.11. 
Kaziuk Kirelejson Jerzy Kałduś 
MOK Amfiteatr, Radom 
23-24.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa 
23-25.11. 
KALINA® Anna Mierzwa 
Teatr Nowy, Poznań 
23-25.11. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin 
24.11. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska (pokaz przedpremierowy) 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Scena Stara Apteka Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
24.11. PREMIERA 
Niekończąca się historia Hubert Bronicki 
Teatr Rawa na Scenie Teatru Gry i Ludzie, Katowice 
24.11. 
Kamica'79 Marta Grygier 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Sala Prób im. Stanisława Hebanowskiego Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
24.11. 
Kazanie XXI Błażej Tachasiuk (Chojnickie Studio Rapsodyczne) 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Scena Stara Apteka Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
24.11. 
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
24.11. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
24.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń 
24.11. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
24.11. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
24.11. 
One Woman Show Nieprzykładna Katarzyna Maria Zawadzka 
Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet "Jestem", GOK "Hutnik", Gostyń 
24.11. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku 
24-25.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuki (Teatr Polski – w Podziemiu) oraz DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław 
24-26.11. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Teatr ZAR, Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław 
25.11. PREMIERA 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
25.11. 
Niekończąca się historia Hubert Bronicki 
Teatr Rawa na Scenie Teatru Gry i Ludzie, Katowice 
25.11. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym 
Klub Oficyna, Zabrze 
25.11. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
25.11. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
25.11. 
Cudzoziemka Joanna Stanecka 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
25.11. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń 
25.11. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie 
26.11. 
Mur Ewa Dąbrowska 
Festiwal Kultury Żydowskiej, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku 
27-28.11. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń 
28.11. 
PREMIERA Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa 
28.11. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń 
28-29.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź 
29.11. 
Mały książę Tadeusz Kwinta 
Dom Środowisk Twórczych, Kielce 
30.11. PREMIERA 
Stryjeńska. Let´s dance Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
30.11. PREMIERA 
Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz 
Teatr Stacja Gdynia Główna, Gdynia 
30.11. PREMIERA 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
30.11. 
Żertwa Mateusz Nowak 
Teatr Rondo, Słupsk 
30.11. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
30.11. 
Dziady samemu Marcin Ciężki 
MCK, Gorzów 
30.11. 
Słodka Marta Pohrebny 
15. Międzynarodowe Spotkania z Monodramem Sala Kameralna Ośrodka Kultury, Suwałki 
30.11. 
I fought Piranha Monika Witkowska (solo) 
Teatr Studio, Warszawa

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce Grudzień 2018 rok 

1.12. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław (pokaz przedpremierowy) 
1.12. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
2. Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr BOTO, Sopot 
1.12. 
Mamy problem Magdalena Bochan-Jachimek 
"Plama" Gdański Archipelag Kultury 
1.12. 
Majdnięty Jurij Chebotarov (Ukraina) 
Fundacja Ukraina, Wrocław 
1.12. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
1.12. 
Stryjeńska. Let´s dance Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
1.12. 
Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz 
Teatr Stacja Gdynia Główna, Gdynia 
1-2.12. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa 
1-2.12. 
Curko Moja Ogłoś To - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magda Drab 
Scena Na Strychu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy 
2.12. 
Dziecinady Justyna Kulczycka 
(gościnnie) Teatr Wolandejski, Warszawa 
2.12. 
Matka Mejra i jej dzieci Caryl Swift 
Emcek, Klub pARTer, Słupsk 
2.12. 
TLEN / ballady Jakub Mieszała 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych 
3.12. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych 
3.12. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń 
3.12. PREMIERA 
W promieniach Zina Kerste 
Teatr Kombinat i DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław (monodram czytany) 
3.12. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Miejski Dom Kultury w Człuchowie 
4.12. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych 
5.12. 
Ziuk! Wspomnienia o Marszałku Edward Kiejzik 
Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie 
5-6.12. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa 
6.12. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn 
Teatr Polski, Warszawa 
6.12. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa 

7.12. PREMIERA Deus Ex Running Machina Magda Tuka (performans) Studium Teatralne, Warszawa Warszawa
7.12. 
Więzy Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice 
7.12. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
7-8.12. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
8.12. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Sala Kinowa Centrum Rehabilitacji Rolników „KRUS” w Szklarskiej Porębie 
8.12. 
Kamień na kamieniu Andrzej Róg 
„Scena Monodramu KFK” Krakowskie Forum Kultury 
8.12. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Centrum Łowicka, Warszawa 
8.12. 
Stopklatka Michał Felczak

XXV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych „Czwarta Ściana”, Turek

11.12. PREMIERA
Pustostan Rafał Pietrzak 
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok

12.12. 
Kalina® Anna Mierzwa 
„Wielki Teatr w Małym Mieście” Ośrodek Kultury, Jarocin 
12.12. 
Chamlet - monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa 
12.12. 
Szepty Pana Boga Maciej Gąsiorek 
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 
13.12. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa 
13.12. 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
Mała Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków 
13.12. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa 
13-14.12. 
Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
14.12. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
Dom Kolejarza, Poznań 
14.12. PREMIERA 
Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda 
Teatr TheMuBa, Warszawa 
14-16.12. 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr "U Przyjaciół", Poznań 
14-16.12. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
15.12. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 
15-16.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia Narodowy Teatr Stary im Heleny Modrzejewskiej, Kraków 
15-16.12. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin 
16.12. PREMIERA 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot 
16.12. PREMIERA 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
16.12. 
Mała narracja Wojtek Ziemilski 
Katowice. Cykl Teatr Spotkania w Teatrze Śląskim, Katowice 
16.12. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Scena Studia im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia, Rzeszów 
16.12. 
Morfina 0,5 Marek Żerański 
Stara Rzeźnia i Fundacja Kultury West&Art, Szczecin 
17.12. PREMIERA
Słoń Marek Milczarczyk
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg

17.12. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa 
17.12. 
4 tony podłogi Paweł Burczyk 
Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa 
17-18.12. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 
17-19.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
18.12. 
Momo Ewa Kubiak 
Fundacja Inqubator Teatralny/Teatr Rawa, w Centrum Edukacyjno - Kulturalnym im. ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Bytomiu 
19.12. 
Multitude Wojciech Marek Kozak 
Scena Tańca Teatru Studio, Warszawa 
(spektakl odwołany)
 
19.12. 
Hold on Marta Wołowiec (teatr tańca) 
Teatrgaleria, Teatru Studio, Warszawa 
19.12. 
Body mantra Alexey Torgunakov (teatr tańca) 
Teatrgaleria, Teatru Studio, Warszawa 
20.12. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
26-27.12. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
28.12. 
Być jak Shirley Valentine Agnieszka Kowalczyk 
Teatrinium, Gdańsk 
29.12. 
Obsesje Anna Smołowik Teatr WARSawy, 
Warszawa (stand-up) 

Comments