Monety kolekcjonerskie 


Polskie monety kolekcjonerskie - złote - srebrne - Gold Nordic 

Monety

Numizmatyka

Monety polskie

Monety świata

Abonament na monety

Monety okolicznościowe

numizmatyka [gr. nómisma ‘moneta’], nauka hist. zajmująca się badaniem, opisem i systematyzowaniem monet i in. znaków pieniężnych; numizmatyka to także kolekcjonerstwo monet. źródło encyklopedia.pwn.pl

Moneta - przeważnie metalowy znak pieniężny. Dawniej kawałek metalu o określonym składzie i wadze, opatrzony znakiem emitenta. Emitent gwarantował umowną wartość monety. Pierwotnie wartość ta zbliżona była do rynkowej wartości kruszczów zawartych w monecie. Historyczne monety posiadały różne kształty, początkowo były to niekształtne kawałki stopu złota i srebra. Przeważnie posiadają regularne, okrągłe kształty. Moneta posiada dwie strony zwane awersem i rewersem. Monety bite są w mennicy. źródło wikipedia.org

Tematy pokrewne kolekcjonerstwo, hobby, mennica, polskie monety, stare monety, dawne monety.

Monety kolekcjonerskie srebrne, złote i Gold Nordic (GN) - strona dla numizmatyka o monetach, kolekcjonowaniu oraz ceny monet kolekcjonerskich.

Zapraszam do odwiedzania serwisu numizmatycznego o monetach kolekcjonerskich świata - znajdziesz tu zdjęcia, opisy i cennik monet.

Monety i numizmaty pochodzą z Mennicy Polskiej S.A, która bije z złote i srebrne monety dla numizmatyka.

W swoje ofercie mamy monety z Polski jak i z całego świata.

Siedziba nasza mieści się w Przemyślu. Zapraszam do odwiedzenia tego pięknego miasta.

Zapraszamy na wieści z branży numizmatycznej i naszego salonu do monety kolekcjonerskie.

Nasz sklep numizmatyczny jest czynny 24 godz./dobę.

Zajmujemy sie numizmatyką od wielu lat jest to nasza pasja. Sprzedajemy i skupujemy zarówno monety stare jak i nowe. PRowadzimy abonamenty na monety wydawane przez NBP jak i różego rodzaju inne serie monet wydawane przez inne mennice.