AKTUALNOŚCI

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ NA BASENIE

Kończy się projekt - kończą się zajęcia ! Tak też było z zajęciami na basenie. Ostatnie dwie grupy mogły podczas zawodów pokazać swe umiejętności. Konkurencje wcale nie były łatwe. Uczniowie musieli przepłynąć całą długość basenu, przepłynąć pod wodą pod dwoma bramkami, a także wykonać skok do wody. Lekcje zakończyły się pełnym sukcesem. Kilkanaście dzieciaków zdobyło karty pływackie, ale najważniejsze jest to, że każde z nich pozbyło się lęku przed wodą. A bywało różnie ! Nie wszyscy zdobyli medale, ale i tak każde jest zwycięzcą ! 


Konkurs języka angielskiego

Luty to czas podsumowań i konkursów dla naszego projektu. Turniej języka angielskiego (wiedzowy oraz wokalny) został przeprowadzony w naszej szkole 23 II 2012 r. Prócz uczniów z naszej szkoły do konkursu zgłosiły się jeszcze z SP Krobanów, SP Czechy, SP Wojsławice, SP Marzenin. Łącznie w konkursie wiedzy wzięło dział 47 osób, a w wokalnym 12. Celem konkursu wiedzowego było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowanie językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych oraz sprawdzenie poziomu wiedzy. Uczniowie pracowali w dwóch grupach wiekowych - kl. II-III oraz IV-VI. Uczniowie swą wiedzę mogli sprawdzić pisząc test. 
W konkursie wokalnym także wyodrębniono dwie grupy wiekowe. Uczestnicy oceniani byli pod względem poprawności fonetycznej oraz techniki wykonania, komisja brała także pod uwagę dobór piosenki do możliwości wiekowych.

WYNIKI PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO :
KLASY IV - VI

MIEJSCE I

MIEJSCE II

MIEJSCE III

Mateusz Matczak                                 SP Marzenin

Monika Wacławek                                          SP Czechy

Dominika Serafińska                                                               SP Janiszewice


KLASY II - III

MIEJSCE I

MIEJSCE II

MIEJSCE III

Michalina Bartczak          SP Janiszewice

Milena Cieślak                            SP Janiszewice

Maciej Kaczmarek, Klaudia Pardel, Barbara Złotnicka                                                           SP Czechy

konkurs wokalny klasy I - III

MIEJSCE I

MIEJSCE II

MIEJSCE III

Michalina Basińska          „Animals`party”                         SP Janiszewice

Justyna Janeczek               „Animals` party”                             SP Janiszewice

Martyna Malarz                   „I like bananas”                        SP Marzenin


konkurs wokalny klasy IV - VI

MIEJSCE I

MIEJSCE II

MIEJSCE III

Faustyna Hoft                „The climb”                           SP Marzenin

Małgorzata Józefiak

„Somebody like you”                           SP  Krobanów

Natalia Michalak                „Big World”                               SP Marzenin

 

UŁAMEK PRZYRODY

W środę 22 lutego 2012 r. odbył się kolejny konkurs matematyczno-przyrodniczy. Turniej odbywał się w dwóch grupach wiekowych. W szranki stanęli uczniowie ze szkoły w Czechach, Izabelowie, Krobanowie oraz Janiszewicach. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
 
                          MŁODSZA GRUPA WIEKOWA:

I MIEJSCE:

II MIEJSCE:


III MIEJSCE:


MARTA GRZELAK – Czechy

PATRYCJA SOWAŁA – Czechy

PAULINA SZUBERT – Czechy

 

DAWID CIUŁA – Izabelów

WIKTORIA WALASIK – Czechy

JOANNA URBANIAK – Czechy

ANGELIKA KUBIAK – Krobanów

ADAM MIKSA – Krobanów

 

KAMIL KUBIAK – Izabelów

JULIA PRZYBYLAK – Czechy

ZUZANNA KULDA – Czechy

KAROLINA GAWRON – Czechy

FILIP SZTAMA – Czechy

JOANNA PAWEŁCZYK - Czechy

OLA OWCZAREK – Krobanów

KLAUDIA DZIEPUTA - Krobanów

                STARSZA GRUPA WIEKOWA:

I MIEJSCE:

II MIEJSCE:

III MIEJSCE:


WERONIKA WARDĘGA – Czechy
NATALIA OLIŃSKA – Krobanów 


PAULINA WRĄBEL - Czechy 

SEBASTIAN GALUS - Krobanów 

KONRAD JONCZYK - Krobanów


NAUKA –WYPOCZYNEK –INTEGRACJA

II obóz językowy

      Spośród różnorodnych form integrowania nauki z turystyką i wypoczynkiem największym chyba zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się obozy naukowe, które są rewelacyjnym sposobem na połączenie pracy umysłowej z wysiłkiem fizycznym.
      Z tego też powodu w dniach 4-11 lutego 2012 r. grupa 40 dzieci wyjechała do Zakopanego na II obóz językowy. 
       Zajęcia z j.angielskiego prowadzone były w wymiarze 4 godzin dziennie (po 2 godziny w każdej z grup) w dwóch grupach wiekowych (uczniowie klas II- III i uczniowie klas IV-VI). Zajęcia były o tyle atrakcyjne, że  były prowadzone przy pomocy sprzętu i programów multimedialnych zakupionych ze środków projektu.  
Uczniowie w ramach zajęć przyswoili sobie m.in.
  •  słownictwo związane z podawaniem czasu, projektowali zegary przedstawiające konkretne godziny,
  •  utrwalili słownictwo z zakresu miesięcy i pór roku 
  •  utrwalili słownictwo  dotyczące posiłków w szkolnej stołówce.   
Wiele radości sprawili opiekunom wręczeniem własnoręcznie wykonanych zaproszeń i wystawieniem sztuki „Czerwony Kapturek na wesoło”... oczywiście w języku angielskim ! 

Zakopane, w którym obóz zorganizowano, jest miejscem na tyle atrakcyjnym, że praktycznie na każdy dzień oprócz lekcji j.angielskiego zaplanowano krótsze lub dłuższe wycieczki oraz naukę jazdy na nartach i łyżwach. 

Pod okiem doświadczonych instruktorów jedni uczniowie doskonalili umiejętność jazdy na nartach , inni zaś – dopiero jej nabywali. Najpierw wszyscy ćwiczyli na niewielkim wzniesieniu Pod Krokwią, innego zaś dnia już na bardziej stromym wzgórzu - na Harendzie. Z satysfakcją można stwierdzić, że pod koniec obozu już każdy jego uczestnik lepiej lub gorzej – szusował po stoku. 

Równie wielkim powodzeniem jak nauka jazdy na nartach, cieszyły się zajęcia na lodowisku Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem. Tutaj też okazało się, że nasi wychowankowie doskonale radzą sobie z niełatwą przecież umiejętnością jazdy na łyżwach, a niektórzy próbują nawet kręcić piruety ! Dodatkową atrakcję stanowił udział naszych dzieci w organizowanej przez Urząd Miasta Zakopane imprezie pod nazwą ,,Zima na Lodzie”. Atrakcyjne konkursy, animacje i wstęp na lodowisko za symboliczną złotówkę to propozycja na spędzenie ferii zimowych nie tylko dla najmłodszych ! Dla naszych dzieci zaś to szczególna frajda, bo okazało się, że nie tylko chętnie biorą udział w organizowanych na lodzie konkursach, ale i...wygrywają! 

Wszystkim uczestnikom obozu niezapomnianych wrażeń dostarczył  zorganizowany wieczorem kulig z pochodniami, a upieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały wyjątkowo.

Dla wychowawców ważne było też wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości na temat walorów turystycznych i zdrowotnych Podhala, piętrowości roślinności w Tatrach, budownictwa regionalnego oraz folkloru tego regionu. Z tego też względu nasi wychowankowie zwiedzając Zakopane i okolice zwrócili uwagę na typowe budownictwo góralskie, ośrodki sportowe, rekreacyjne i wypoczynkowe, skocznie i wyciągi narciarskie, domy wczasowe, sanatoria i pensjonaty, zapoznali się ze strojami regionalnymi i wytworami rękodzielnictwa ludowego, poznali piętra tatrzańskiej roślinności. Zostali zaznajomieni z postaciami wybitnych Polaków związanych z regionem Zakopanego ( m.in. Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Kornel Makuszyński). 

Po drodze do Zakopanego nasi uczniowie zwiedzili także Kraków. Tutaj przespacerowali się Plantami i poznali ich historię , zobaczyli pomnik Grunwaldzki, fragmenty starych murów obronnych, Barbakan, bramę Floriańską, a następnie przeszli Drogą Królewską na Rynek Starego Miasta, gdzie zwiedzili kościół Mariacki, Sukiennice i obejrzeli pomnik Adama Mickiewicza. Na Wawelu zaś obejrzeli dziedziniec z renesansowymi krużgankami, zwiedzili katedrę i kaplicę Zygmuntowską.

         I tak wyposażeni w nowe wiadomości i umiejętności, wypoczęci i pełni wrażeń wrócili nasi wychowankowie do Janiszewic z przekonaniem, że naprawdę są... mocni sobą!


WARSZTATY W "GAZECIE WYBORCZEJ"

 

Uczniowie biorący udział w realizowanym w szkole w Janiszewicach projekcie „Mocni Sobą” po raz kolejny mieli okazję spotkać się z zawodowymi dziennikarzami. Kolejne wyjazdowe warsztaty w ramach ścieżki medialnej odbyły się w łódzkim oddziale redakcji Gazety Wyborczej. Młodzi dziennikarze i fotoreporterzy z Janiszewic mieli okazję spotkać się z dziennikarzami jednej z największych gazet w Polsce.  

        Oprócz zwiedzania redakcji uczestnicy warsztatów wzięli udział w prelekcji, podczas której pozyskali najważniejsze informacje dotyczące cyklu wydawniczego gazety oraz mieli okazję zadać wiele pytań związanych z pracą w redakcji gazety codziennej. 

Niewątpliwie największym przeżyciem dla młodych dziennikarzy była możliwość wzięcia udziału w prawdziwym KOLEGIUM REDAKCYJNYM.

Uczniowie z Janiszewic poznali rolę redaktora prowadzącego bieżące wydanie czasopisma, dowiedzieli się w jaki sposób dziennikarze szukają tematów i kto decyduje o tym, które z nich i w jakiej formie znajdą się w najbliższym wydaniu gazety. 


                 


 wycieczka do teatru
BAŁWANKOWA KRAINA
   
 
Ostatnio podopieczni kół literackich oraz teatralno-scenograficznego byli na kolejnym przedstawieniu. Tym razem odwiedzili teatr Picolo w Łodzi. Tym razem wybraliśmy spektakl mówiący o ochronie środowiska. Na zajęciach uczniowie omawiali tematykę ekologii; swoje pierwsze wierszyki poświęcali najbliższemu otoczeniu, roślinom, zwierzętom.
                                                 
    Bajka "Bałwankowa Kraina" opowiadała o tym jak chronić środowisko. Główny bohater Bałwanek Jogo stoczy walkę z Dziurą Ozonową oraz Zadymiaczem.  
    Podczas spektaklu nasi „młodzi aktorzy” uczyli się jak można aktywować widownię do udziału w widowisku - przygotowano dla widzów Konkurs Ekologiczny. Zwróciliśmy uwagę na elementy scenografii związanej z zimą: kolorystykę, dobór materiałów, a także na rolę muzyki w spektaklu ilustrującej nastrój.

"ZIMOWO"
konkurs recytatorski
Tym razem w bardzo zimowej atmosferze przebiegał konkurs recytatorski
przygotowany przez instruktorów koła literackiego. Jego hasło brzmiało „ZIMOWO” i wiersze o takiej tematyce właśnie przygotowali uczniowie klas IV-ch biorący udział w konkursie. Prócz uczniów ze szkoły w Janiszewicach zgłosili się także uczniowie ze szkoły w Izabelowie, w Czechach oraz Krobanowie. Celem konkursu było m.in. doskonalenie umiejętności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno poezji i upowszechnienie kultury żywego słowa oraz wyrabianie u uczniów pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Wszyscy występujący byli świetnie przygotowani i jurorzy mięli ogromny kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. 
W skład jury wchodzili nauczyciele, których podopieczni brali udział w konkursie.
Po burzliwych obradach I miejsce przyznano Dawidowi Strzeszewskiemu (sp Czechy) oraz Natalii Ubycha (sp Janiszewice), Miejsce II otrzymali - Wojciech Król (sp Czechy)  i Jakub Janeczek (sp Janiszewice) . III miejsce przyznano Szymonowi Moj ze szkoły w Izabelowie. Jurorzy przyznali także 2 wyróżnienia, otrzymali je: Adam Miksa (sp Krobanów ) oraz  Małgorzata Chaładyniak (sp Krobanów).
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.
     


Najpiękniejsze kolędy i pastorałki  ... FESTIWAL KOLĘD

    Kilkunastu małych wokalistów i zespołów wokalnych wzięło udział w Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który 21 grudnia 2011 r. odbył się w naszej szkole. Przegląd zorganizowano w ramach unijnego projektu Mocni Sobą, który realizuje nasza szkoła.
W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Zduńska Wola. 
    Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe. Oprócz wokalistów kolędy i pastorałki śpiewały również działające w szkołach zespoły wokalne. Jury oceniało przede wszystkim umiejętności wokalne uczniów, interpretacje utworów i ich stopień trudności.
Świąteczny nastrój obecny był nie tylko w repertuarze festiwalu ale również scenografii i strojach wokalistów.
Wśród zaproszonych gości (prócz rodziców) byli także nauczyciele emeryci, przedstawiciele Urzędu Gminy Zduńska Wola, radni gminni, księża z pobliskich parafii.

Wyniki festiwalu:

Kategoria kl. I – III
1 miejsce – Martyna Stawska SP 10 Zduńska Wola
2 miejsce – Rozalia Bilska SP 2 Zduńska Wola
3 miejsce – Gabriela Bartos – SP 10 Zduńska Wola

Kategoria kl. IV-VI

1 miejsc e – Michalina Sutowicz – SP 2 Zduńska Wola
2 miejsce - Paulina Leśniewska SP Janiszewice
3 miejsce – Mateusz Suchański SP Annopole Stare

Kategoria zespoły:

1 miejsce – Zespół SUNRISE SP Janiszewice
2 miejsce – Trio wokalne SP nr 2 w Zduńskiej Woli
3 miejsce – Zespół ISKIERKI SP 2 w Zduńskiej Woli
                                                                                        Paweł Perdek
Wywiad z rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli 

W listopadzie grupa uczniów z koła dziennikarskiego przygotowała kolejny "zamiejscowy" wywiad . Tym razem uczniowie wybrali się do Komendy Policji w Zduńskiej Woli. W krzyżowy ogień pytań wzięto rzecznika policji p. Jacka Kozłowskiego.  Oprowadził on  uczniów po dostępnych miejscach komendy, opowiedział także o codziennej pracy policji, o współpracy komendy ze szkołami. Ze względu na zbliżający się okres zimowy przestrzegł "słuchaczy" o czyhających niebezpieczeństwach związanych z zabawami w niedozwolonych miejscach.
DRUGI OBÓZ NAUKOWY
Jastrzębia Góra 2011

Od 8 sierpnia przebywamy na drugim obozie naukowym. Tak jak poprzednio, jego uczestnikami jest 40 podopiecznych ścieżki matematyczno-przyrodniczej. Prócz obowiązkowych zajęć stacjonarnych, na których pracujemy z mapami, miarami kartami pracy, staramy się wszystkie wiadomości zastosowywać praktycznie podczas wycieczek np. do Słowińskiego Parku Narodowego. Do tej pory zwiedzaliśmy zamek w Gniewie, Jastrzębią Górę, byliśmy na Helu, odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska, zorganizowano dla nas zajęcia w fokarium oraz Muzeum Oceanografii w Gdyni. Widzieliśmy wiele ciekawych miejsc w Gdańsku, między innymi : kościół Mariacki, fontannę Neptuna. Pogoda nie pozwalała niestety na plażowanie, więc dwukrotnie wybraliśmy się na basen do Sopotu. W niedzielę poszliśmy do kościoła , a następnie obejrzeliśmy ruchomą szopkę i wystawę  porcelany Chińskiej. Nasz wyjazd uważam za udany. Wszystkim bardzo się podobało i nie chcieliśmy wracać. 
 
 
 
 
 
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH


Po raz pierwszy podopieczni koła plastycznego mogli pochwalić się swoim dorobkiem. A było czym ! Wśród prac znalazły się maski, wisiorki portrety, ozdoby ścienne oraz rysunki wykonane różnymi technikami. Wystawa została pokazana wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz gościom przybyłym na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011.                                   

WARSZTATY W "ZW MEDIA"

    W czerwcu  uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych w studiu Telewizji ZW MEDIA w
Zduńskiej Woli. Młodzież brała udział w nagraniu programu, poznawała pracę telewizji od kulis, uczestniczyła w wykładzie o funkcjonowaniu telewizji i mass mediów. Studenci nie tylko zapoznali się z pracą ekip realizujących programy, ale mogli nabyć praktyczne umiejętności z zakresu realizowania audycji telewizyjnej. Uczniowie w trakcie zajęć dziennikarskich są przygotowywani do pracy z mediami, ale każdy bezpośredni kontakt z nimi jest bezcenny. Stanowi uzupełniający element procesu kształcenia, pozwala skonfrontować wiedzę i nabyte umiejętności  z rzeczywistymi warunkami pracy.

    


Spotkanie z WÓJTEM GMINY ZDUŃSKA WOLA

W końcu uczniowie z koła medialnego mogli pokazać swe umiejętności dziennikarskie ! Po długich przygotowaniach polegających nie tylko na ułożeniu odpowiednich pytań, ale i na zapoznaniu się z obsługą sprzętu dziennikarskiego (dyktafonu, aparatu fotograficznego) zapukali w końcu do drzwi ... WÓJTA GMINY ZDUŃSKA WOLA, p. Henryka Staniuchy. Przypomnijmy w tym miejscu, że to właśnie gmina jest wnioskodawcą projektu MOCNI SOBĄ, dzięki któremu pozyskaliśmy środki na realizację naszych zajęć.

"KTO PODRÓŻUJE, NIE LENIUCHUJE"

To przedstawienie poprzedziło wiele miesięcy ćwiczeń w zakresie akcentowania wyrazów oraz zabaw z wykorzystaniem ruchu, muzyki i głosu. Sporo także pracy uczniowie musieli włożyć w przygotowanie dekoracji oraz strojów. Trzeba zaznaczyć, iż mogliśmy w tym przedstawieniu wykorzystać stroje zakupione dzięki pieniądzom z projektu. 
Przedstawienie oparte było na znanym utworze J.Tuwima "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Zostało ono pokazane aż dwukrotnie:   dla maluszków z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola w Ochraniewie i ich rodziców oraz z okazji Święta Rodziny zorganizowanego w oddziale przedszkolnym w naszej szkole. Trzeba nadmienić, że występ został przygotowany właśnie z pomocą najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
SPEKTAKL OBEJRZAŁO BLISKO 120 OSÓB !!!

 
MINI TURNIEJ PIŁKARSKI

Kolejny raz sportowcy stanęli ze sobą do zawodów. Tym razem najstarsi, jak i
młodsi (z grupy "gier i zabaw") walczyli na murawie piłkarskiej.
 


  ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ NA PŁYWALNI
 
 
W maju dwie starsze grupy uczniów zakończyły zajęcia na basenie. Jeszcze raz mogli oni zaprezentować swe umiejętności. Wszyscy w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Swoje zajęcia zakończyły także dwie grupy najmłodszych podopiecznych  koła pływackiego. Dla nich przygotowano medale ! 

tomiki poezji "NASZE  RYMOWANKI"

Podopieczni koła literackiego działającego w ramach projektu "MOCNI SOBĄ" zaprezentowali swój pierwszy tomik poezji. Uczniowie pracują w dwóch grupach pod opieką  p. Katarzyny Zielińskiej i p.Elżbiety Fulko.
 konkurs recytatorski

"NASZ MAŁY ŚWIAT"

     W szkole gościliśmy wielu kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionych szkół gminnych. Stało sie tak za sprawą konkursu recytatorskigo dla klas I-III. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli realizujących zajęcia literackie w ramach ścieżki literacko-teatralnej - pani Elżbieta Fulko oraz Katarzyna Zielńska. Scenografia konkursu oddawała charakter wieczorku literackiego. 

kliknij na zdjęcie, by obejrzeć galerię

zwycięzcy konkursu:

I  MIEJSCE
opiekun
Iga Sienkiewicz
Gabriel Gutowski
Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym
Szkoła Podstawowa w Janiszewicach
Lidia Dworczak
Elżbieta Fulko
II  MIEJSCE

Marta Sienkiewicz
Natalia Ubycha
Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym
Szkoła Podstawowa w Janiszewicach
Anna Rzeźnik
Elżbieta Fulko
III  MIEJSCE

Dawid Strzeszewski
Daniel Moj
Szkoła Podstawowa w Czechach
Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym
Katarzyna Kulda
Iwona Lewandowska

pozostali uczestnicy konkursu to:


recytatorzy szkoła opiekunowie
Zuzanna Antoszczyk Szkoła Podstawowa 
w Annopolu Starym
Anna Rzeźnik
Iwona Lewandowska
Lidia Dworczak
Patryk Barabasz
Karolina Bomba
Klaudia Dobrzycka
Klaudia Makowska
Szkoła Podstawowa 
w Izabelowie
Edyta Brzenczek-Buda
Iwona Gajda
Zofia Janczak
Joanna Pawełczyk
Jakub Staniucha
Szkoła Podstawowa 
w Czechach
Katarzyna Kulda

Jakub Janeczek
Natalia Kobiela
Szkoła Podstawowa 
w Janiszewicach
Elżbieta Fulko
Katarzyna Zielińska
Gracjan Karasiński
Sara Kopania
Katarzyna Mielczarek
Oliwia Szewczyk
Szkoła Podstawowa 
w Krobanowie
Hanna Słobodzian
Małgorzata Głuszczyńska
Klaudia Kowalczyk
Amelia Kwiatkowska
Aleksandra Rózańska
Wiktoria Śliwińska

Szkoła Podstawowa
w Wojsławicach
Małgorzata Augustyniak
Agata Dębogórska
Lilla DawidPIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 
 Aby miło spędzić ten wyjątkowy dla uczniów dzień i zachęcić wszystkich do przyjścia do szkoły podopieczni kół: teatralnego i scenograficznego przygotowali przedstawieni "KLASA DO GÓRY NOGAMI". Przy spektaklu pracowała 20-to osobowa grupa uczniów objętych projektem (uczniowie z klasy VI a i VI b). Uczniowie przygotowywali występ pod okiem instruktorek, p.Joanny Gałki i p.Iwony Kołodziejczyk
Przedstawienie składało się z trzech części: recytacji wierszy o wiośnie kabaretowej "Klasa do góry nogami" pokazu baletowego w wykonaniu chłopców - "JEZIORO ŁABĘDZIE"

kliknij na zdjęcie, by obejrzeć galerię

"NAUKOWCY" NA START

W dniu 9 marca 2011 r. odbył sie międzyszkolny konkurs matematyczno-przyrodniczy w ramach ścieżki matematyczno-przyrodniczej.Organizatorami konkursu byli nauczyciele prowadzący zajęcia z matematyki i przyrody w Zespole Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach.
Konkurs odbył się w szkołach podstawowych w Janiszewicach, Annopolu Starym, Czechach i Izabelowie. Zapieczętowane koperty z testami i kluczem odpowiedzi zostały przekazane do szkół biorących udział w zmaganiach matematyczno-przyrodniczych. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV-V i dla klasy VI.16 marca do ZGISP wróciły testy z wynikami, które umożliwiły wytypowanie zwycięzców. W jury zasiedli: Agnieszka Urbaniak, Renata Bryl, Agata Cieślak
oraz Paweł Nyklewicz.Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy a zwycięzcy nagrody zakupione ze środków unijnych.  
WSZYSTKIM GRTULUJEMY !


kategoria klas IV-V kategoria klas VI-ch
I MIEJSCE
Weronika Wardęga - szkoła Czechy
I MEJSCE
Paulina Rychlik - szkoła Czechy
II MIEJSCE  
Paulina Wrąbel - szkoła Czechy
II MIEJSCE
Hanna Mazurek - szkoła Czechy
III MIEJSCE
Kamila Błaszczyk - szkoła Izabelów
III MIEJSCE
Szymon Rachucki/ Natalia Smażek - szkoła IzabelówTURNIEJ RÓŻOWEJ SKARPETKI

Poniedziałek 28 lutego 2011 r. był emocjonującym dniem dla dziewcząt z drużyny
siatkarskiej ! Tego dnia bowiem odbył się dla nich turniej 1x1. Na sześciu polach rywalizowało ze sobą ... zawodniczek. W każdej kategorii (kl. IV, kl V-VI) do końca toczyła się zacięta walka o awans do rundy finałowej. Po rozegraniu przez każdą z zawodniczek wielu meczów (każda z każdą), zgodnie z regulaminem w finale zagrali najlepsi.
Oto jak przedstawia się tabela wyników:

w kategorii kl. IV w kategorii kl. V-VI
I miejsce - Ola Michalska I miejsce - Daria Kurzawa (V)
II miejsce - Natalia Grzanka II  miejsce - Ola Karsznia (VI)
III miejsce - Iza Polkowska III miejsce - Marta Nowicka (V)

Podstrony (1): 2
Comments