Pride Classic Schedule

2018 DAILY GAME SCHEDULE


 

BUCK

POOL A

POOL B

DIVISION

MT. POINTE, AZ

MILLENNIUM, AZ

PINE CREEK, CO

MONARCH, CO

LAKE OSWEGO, OR

HOOD RIVER, OR

ST. JOHN BOSCO, CA

ROCKY MOUNTAIN, ID

MT. POINTE HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

12:30PM

LAKE OSWEGO, OR

ST. JOHN BOSCO, CA

1

26-Mar

3:30PM

PINE CREEK, CO

MT. POINTE, AZ

1

27-Mar

9:30AM

LAKE OSWEGO, OR

PINE CREEK, CO

1

27-Mar

3:30PM

ST. JOHN BOSCO, CA

MT. POINTE, AZ

1

28-Mar

12:30PM

PINE CREEK, CO

ST. JOHN BOSCO, CA

1

28-Mar

3:30PM

LAKE OSWEGO, OR

MT. POINTE, AZ

1

29-Mar

9:30AM

CONSOLATION or CHAMPIONSHIP

1

29-Mar

3:30PM

CONSOLATION or CHAMPIONSHIP

1

MILLENNIUM HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

4:30PM

HOOD RIVER, OR

MONARCH, CO

1

26-Mar

7:30PM

ROCKY MOUNTAIN, ID

MILLENNIUM, AZ

1

27-Mar

9:00AM

HOOD RIVER, OR

ROCKY MOUNTAIN, ID

1

27-Mar

6:00PM

MONARCH, CO

MILLENNIUM, AZ

1

28-Mar

3:00PM

ROCKY MOUNTAIN, ID

MONARCH, CO

1

28-Mar

6:00PM

HOOD RIVER, OR

MILLENNIUM, AZ

1

29-Mar

9:00AM

CONSOLATION

1

29-Mar

6:00PM

CONSOLATION or CHAMPIONSHIP

1

  

CRON

POOL A

DIVISION

CHANDLER, AZ

DAKOTA RIDGE, CO

HIGLEY, AZ

THE DALLES, OR

TUALATIN, OR

CHANDLER HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

12:30PM

THE DALLES, OR

CHANDLER, AZ

1

26-Mar

3:30PM

TUALATIN, OR

CHANDLER, AZ

1

27-Mar

3:30PM

DAKOTA RIDGE, CO

CHANDLER, AZ

1

HIGLEY HIGH SCHOOL

 March 29th 10:00am game will be played at Tempe Diablo Stadium

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

6:00PM

DAKOTA RIDGE, CO

HIGLEY, AZ

1

27-Mar

12:00PM

THE DALLES, OR

TUALATIN, OR

1

27-Mar

6:00PM

THE DALLES, OR

HIGLEY, AZ

1

29-Mar

10:00AM

THE DALLES, OR

DAKOTA RIDGE, CO

2

29-Mar

4:00PM

TUALATIN, OR

HIGLEY, AZ

1

29-Mar

7:00PM

CHANDLER, AZ

HIGLEY, AZ

1

MOUNTAIN POINTE HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

28-Mar

9:30AM

DAKOTA RIDGE, CO

TUALATIN, OR

1

 

OPEN DIVISION

APOLLO HIGH SCHOOL

 

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

9:00AM

LAKERIDGE, OR

BEAR CREEK, CO

1

26-Mar

12:00PM

WEST SALEM ,OR

MAINLAND REGIONAL, NJ

1

26-Mar

6:00PM

SHELDON, OR

SHERWOOD, OR

1

27-Mar

9:00AM

LAGRANDE, OR

SILVER CREEK, CO

1

27-Mar

12:00PM

LAGRANDE, OR

BEAR CREEK, CO

1

27-Mar

7:00PM

SHELDON, OR

CHATFIELD, CO

1

28-Mar

9:00AM

GRANT, OR

MARIST, OR

1

29-Mar

9:00AM

LAKERIDGE, OR

WHEAT RIDGE, CO

1

29-Mar

12:00PM

BAKER, OR

KETCHIKAN, AK

1

29-Mar

7:00PM

SHERWOOD, OR

AIR ACADEMY, CO

1

30-Mar

11:00AM

AIR ACADEMY, CO

WEST SALEM, OR

1

CHANDLER HIGH SCHOOL

 

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

27-Mar

12:30PM

WEST SALEM, OR

CHANDLER, AZ

1

28-Mar

3:30PM

SHELDON, OR

CHANDLER, AZ

1

29-Mar

3:30PM

NORTH MEDFORD, OR

CHANDLER, AZ

1

  

COPPER CANYON HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

10:00AM

NORTH MEDFORD, OR

CHATFIELD, CO

1

26-Mar

1:00PM

LEBANON, OR

COPPER CANYON, AZ

1

27-Mar

10:00AM

PORTLAND CHRISTIAN, OR

STANDLEY LAKE, CO

1

28-Mar

10:00AM

LAKERIDGE, OR

NORTH MEDFORD, OR

1

28-Mar

1:00PM

TOLEDO, OR

NIWOT,  CO

1

29-Mar

10:00AM

CLEVELAND, OR

WEST SALEM, OR

1

30-Mar

10:00AM

BEAR CREEK, CO

TOLEDO, OR

1

DESERT EDGE HIGH SCHOOL

 

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

12:00PM

SPRAGUE, OR

LAGRANDE, OR

1

26-Mar

6:00PM

SOUTH MEDFORD, OR

AIR ACADEMY, CO

1

27-Mar

9:00AM

SPRAGUE, OR

WHEAT RIDGE, CO

1

27-Mar

12:00PM

SOUTH MEDFORD, OR

WHEAT RIDGE, CO

1

27-Mar

3:00PM

SOUTH MEDFORD, OR

THURSTON, OR

1

28-Mar

9:00AM

WEST SALEM, OR

RALSTON VALLEY, CO

1

GOLDWATER HIGH SCHOOL

 

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

12:00PM

BAKER, OR

GOLDWATER, AZ

1

27-Mar

9:00AM

LEBANON, OR

HILLSBORO, OR

1

27-Mar

12:00PM

LASALLE, OR

GOLDWATER, AZ

1

28-Mar

9:00AM

SILVER CREEK, CO

GOLDWATER, AZ

1

28-Mar

12:00PM

PORTLAND CHRISTIAN, OR

GOLDWATER, AZ

1

29-Mar

9:00AM

GRANT, OR

GOLDWATER, AZ

1

29-Mar

12:00PM

TOLEDO, OR

GOLDWATER, AZ

1

KELLIS HIGH SCHOOL

 

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

28-Mar

9:30AM

WEST ALBANY, OR

WHEAT RIDGE, CO

1

28-Mar

12:30PM

WILSON, OR

STANDLEY LAKE, CO

1

29-Mar

9:30AM

MARIST, OR

MULLEN, CO

1

29-Mar

12:30PM

PORTLAND CHRISTIAN, OR

NIWOT,  CO

1

MILLENNIUM HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

1:30PM

MARIST, OR

MILLENNIUM, AZ

1

27-Mar

12:00PM

LAKERIDGE, OR

RALSTON VALLEY, CO

1

27-Mar

3:00PM

SHERWOOD, OR

MAINLAND REGIONAL, NJ

1

28-Mar

9:00AM

HILLSBORO, OR

GREEN MOUNTAIN, CO

1

28-Mar

12:00PM

HILLSBORO, OR

ROCKY MOUNTAIN, ID

1

29-Mar

12:00PM

THURSTON, OR

ARAPAHOE, CO

1

29-Mar

3:00PM

SOUTH MEDFORD, OR

MILLENNIUM, AZ

1

30-Mar

10:00AM

LASALLE, OR

MAINLAND REGIONAL, NJ

1

30-Mar

1:00PM

KETCHIKAN, AK

STANDLEY LAKE, CO

1

30-Mar

4:00PM

KETCHIKAN, AK

CLEVELAND, OR

1

 

 

MOUNTAIN POINTE HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

9:30AM

WEST ALBANY, OR

RALSTON VALLEY, CO

1

26-Mar

9:30AM

WILSON, OR

WHEAT RIDGE, CO

2

26-Mar

12:30PM

CLEVELAND, OR

RALSTON VALLEY, CO

2

27-Mar

9:30AM

GREEN MOUNTAIN, CO

MARIST, OR

2

27-Mar

12:30PM

GREEN MOUNTAIN, CO

MOUNTAIN POINTE, AZ

1

28-Mar

9:30AM

SPRAGUE, OR

ARAPAHOE, CO

2

28-Mar

12:30PM

SPRAGUE, OR

MAINLAND REGIONAL, NJ

2

28-Mar

3:30PM

SHERWOOD, OR

MULLEN, CO

2

29-Mar

9:30AM

LEBANON, OR

STANDLEY LAKE, CO

2

29-Mar

12:30PM

WEST ALBANY, OR

MOUNTAIN POINTE, AZ

1

30-Mar

9:30AM

ARAPAHOE, CO

SOUTH MEDFORD, OR

1

30-Mar

9:30AM

HILLSBORO, OR

SILVER CREEK, CO

2

30-Mar

12:30PM

MULLEN, CO

THURSTON, OR

1

30-Mar

3:30PM

NIWOT, CO

GRANT, OR

1

31-Mar

9:30AM

KETCHIKAN, AK

GRANT, OR

1

31-Mar

12:30PM

LASALLE, OR

MOUNTAIN POINTE, AZ

1

SCOTTSDALE CHRISTIAN HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

12:30PM

PORTLAND CHRISTIAN, OR

SCOTTSDALE CHR., AZ

1

26-Mar

3:30PM

TOLEDO, OR

SCOTTSDALE CHR., AZ

1

27-Mar

12:30PM

CLEVELAND, OR

SCOTTSDALE CHR., AZ

1

27-Mar

3:30PM

BAKER, OR

SCOTTSDALE CHR., AZ

1

28-Mar

3:30PM

LAGRANDE, OR

SCOTTSDALE CHR., AZ

1

VALLEY VISTA HIGH SCHOOL

 

 

DATE

TIME

TEAM 1

TEAM 2

FIELD #

26-Mar

6:00PM

THURSTON, OR

GREEN MOUNTAIN, CO

1

27-Mar

9:00AM

WILSON, OR

WEST ALBANY, OR

1

27-Mar

12:00PM

NORTH MEDFORD, OR

AIR ACADEMY, CO

1

28-Mar

8:15AM

LASALLE, OR

CHATFIELD, CO

1

28-Mar

10:45AM

LEBANON, OR

CHATFIELD, CO

1

29-Mar

9:00AM

WILSON, OR

BEAR CREEK, CO

1

29-Mar

12:00PM

SHELDON, OR

MAINLAND REGIONAL, NJ

1