Novinky‎ > ‎

Úspěšný víkend pro naše běžce!

přidáno: 10. 4. 2019 4:32, autor: Magda Rýdlová   [ Aktualizováno 14. 4. 2019 13:28 uživatelem Magda Rýdlová ]
O víkendu se rozjela sezóna již na více úrovních soutěží, včetně mezinárodní.

JO (Ještědská oblast)
V sobotním závodě na klasice pořádaném KOB Děčínem v kaategorii D10 skončila Sofie Míková třetí, D14 Bára Štemberová třetí, H14 Fíla Mairich druhý, H16 Vojta Řehoř třetí.

V neděli proběhly závody dva, Mistrovsví oblasti ve sprintu a závod JO na krátké trati.
Dopolední závod nejlépe zvládli: D10 Amálka Růtová  2. místo, D12 Míla Baloghová  třetí, D16 Soňa Pesničáková a D18 Lucka Linková - obě třetí. H12 Martin Mairich třetí a Fíla Mairich svou kategorii vyhrál.
Odpoledne excelovaly holky Míla Baloghová v D12, Bára Štemberová v D14 a Lucka Linková, jež své kategorie vyhrály. V H14 skončil druhý Fíla Mairich, v kat. H16 zvítězil Vojta Řehoř a pro bronz si ve stejné kategorii doběhl Vojta Dejnožka.

ČR
V Háji ve Slezsku zároveň byly oddílem TJ Baník Ostrava připraveny štafety Českého poháru, na které dorazily dvě naše štafety. I ve hře byla převážně Morava, obě štafety zaběhly výborně.V kategorii H18 štafeta TJN ve složení Ondra Lesák,  Matěj Tkáč a Ondra Budský doběhla třetí za brněnskými kluby ZBM a TBM,v kategorii D18 naše dorostenky nedaly nikomu šanci a ve složení Maruška Podrábská, Míša Šklíbová a Áďa Rýdlová zvítězily před  TRI a ZBM.
   

 Svět
O víkendu naši republiku reprezentoval Lukáš Vitebský na CEYOC (Středoevropské utkání dorostu) a na sprintu a klasice nenašel přemožitele a oba závody vyhrál. Super! Celkově Česká republika těsně zvítězila pře Maďarskem a Polskem.
  Comments