ספרים דיגיטליים

מה זה?

ספר דיגיטאלי, המכונה גם ספר אלקטרוני (E-book) הינו ספר הניתן לקריאה כקובץ ממוחשב  בפורמט כדוגמת word, pdf, html  וכד',  ו/או באמצעות קורא ספרים דיגיטאלי כדוגמת קינדל ועברית.

נהוג לראות בעותק  הדיגיטאלי של הצהרת העצמאות האמריקאית  כספר הדיגיטאלי הראשון. ספר  זה מסמן את נקודת ההתחלה  של פרויקט גוטנברג -   מיזם ליצירת ספרייה ממוחשבת חופשית ברשת של ספרים ופרסומים קלסיים מכל העולם  (Barker, 1993, In: Mchaney,2011)

ספר דיגיטאלי, בשונה מספר מודפס, מאפשר קריאה  מסתעפת שאינה בהכרח ליניארית (כלומר, התחלה-אמצע-סוף), שכן ניתן לכלול בו מילים חמות (links -מובילות ישירות לקישור) התורמות להעשרת חווית הקריאה ולגיוונה. הקישור יכול להיות לעמוד אחר בתוך הספר הדיגיטאלי  או לאתר חיצונ). עדכון תכני ספר דיגיטאלי, בדרך כלל, פשוטים ולמהירים יותר יחסית לתהליך הארוך של עדכון תכני ספר מודפס. הבדל נוסף בין שני סוגי הספרים הוא מחירו הזול יותר של הספר הדיגיטאלי עקב חסכון בעלויות הדפסה, כריכה והפצה.

דוגמאות

אתר ליצירת סיפורים באנגלית, משלב תמונות מקסימות ממש של אומנים שונים לבחירה ואפשרות לשלב טקסט בדפים כמובן. לא ניתן לכתוב בעברית, אבל ככלי ללימוד אנגלית נראה מתאים.  יכול להתאים לפעילות כתיבה באנגלית בצורה יצירתית ומקורית, וגם לפעילות קריאה (יש חלוקה לשכבות גיל).דרושה הרשמה ויש הרשמה מיוחדת גם לילדים, כדי שהספר יהיה על שמם. באתר קיים סרטון הדרכה מאד ברור וגם הרבה מאד ספרים שניתן לקרוא באופן חופשי.תודה לגילה לוי עצמון על ההפניה

 

 

Comments