Michał Kudła - O mnie

 »Start  »O mnie  »Portfolio  »Kontakt  »English

 Nazywam się Michał Kudła, mam już trzydzieści lat i uważam się za zwykłego faceta. Ciągle kawaler lecz już ze statusem "zajęty" ;)

Mój fach to programowanie. Obecnym językiem programowania  jest Java i to w różnych wariantach - J2ME, J2SE, J2EE. Historia fechtunku rozpoczyna się do Basic-a na Commodore c64, później Pascal na IBM PC, następnie język E, C i C++ na Amidze. Rozwój umiejętności w C++ kontynuowałem na platformie MS Windows-a. Przygoda ze środowiskiem JAVA rozpoczęła się niemalże równolegle na J2SE, J2ME i J2EE a co za tym idzie również SQL, HTML. Tworzenie serwisu mobiKAR.net pozwoliło mi zapoznać się z językiem PHP za którym nie przepadam ;)

Moje zainteresowania to komputery, telefony i oczywiście psychologia.

Historia komputerowa rozpoczęła się od Atari - konsoli do gier, których zawierała aż 192 pozycje!

Następnie Commodore C64 - pierwszy mój komputer. Tu niesamowite przeżycia mi się przywołują jak wgrywanie programów z taśmy magnetofonowej.

Po Commodere pojawił mi się pierwszy komputer klasy IBM PC XT a nazywał się Carry i kupowany był w Balatonie. Ot, takie były wówczas czasy. Carry został zamieniony na PC klasy 386. Na tym sprzęcie nawet odpalałem Windows-a 3.11 - szok!

Po świecie PC nastąpił ponownie powrót do Commodore za sprawą Amigi 600, tuż potem A1200. Amiga odkryła przede mną nowy świat i to zarówno środowiska użytkownika jak i programisty. Do dnia dzisiejszego posiadam swoją "Amisię".

Wręcz oczywistym jest to, że obecnie posiadam komputer klasy IBM PC. Dość dawno nie aktualizowany Athlon 2000+.

Telefony wdarły się do mojego życia za sprawą Mistubishi Trium Geo Wap i operatora PlusGSM, u którego jestem klientem do dnia dzisiejszego. Ten Trium deklasował wówczas panujące Nokie czy Siemensy. Jego przeglądarka WAP nie miała sobie równych. Telefon ten mam do dnia dzisiejszego. Jedynie dokupiłem do niego nową baterię i ciągle działa.

Następna była wymarzona Motorola T720. To był hit tamtego czasu! Klapka, duży, kolorowy wyświetlacz, Java, dołączana kamera, MMS-y. Dla tego telefonu napisałem komunikator komórkowy - KomKom.

Kolejny telefon to też przełom - Motorola V500 - totalny wypas w porównaniu do panujących na rynku Nokii serii 40. Telefonik posiadał już MIDP 2.0, odtwarzał filmy, duży, 16-bitowy wyświetlacz, kamera VGA, BlueTooth. Na ten telefon zrobiłem mobilne KARAOKE. 

Kolejny telefon to również skok - pełna Java 3D, CLDC 1.1, karta pamięci, WCDMA czyli 3G i bardzo elegancki wygląd - to cechy Motoroli V980.

W międzyczasie zaopatrzyłem się w Samsunga C100, Motorolę C450, Nokie 6021

Obecnym telefonem jest stylowa Motorola V3x.

Psychologia - ta nauka zakiełkowała podczas studiów a konkretniej podczas przygotowywania referatu na temat sztucznej inteligencji, którą to zajmowałem się również w ramach przygotowań do pracy doktorskiej z trybologii :)

Studia psychologi ukończyłem na WSPS, które odbyły się w Radomiu a ich kierunek to "Praktyczna  Psychologia Społeczna". Niezwykle zainteresowały mnie aspekty społeczne, prezentacji, wywierania wpływu jak również bardziej specjalistyczne jak Public Relations czy aspekty propagandy współczesnej. Potrafiłem połykać książki wydzierając czas, który chciałem spędzać podczas tworzenia programistycznych tworów. Obecnie mam niedokończoną książkę "Wiek propagandy" i zakupione nowe do przeczytania. Kiedy znajdę czas na nie?