"זו תופעה מצומצמת" (בנימין נתניהו, 12.12.2011)
אפסשתייםלינק עוקב ומעדכן אחרי התופעה המצומצת:

בשל התנגדות החרדים: הסוף למקהלות בכנסת. היו"ר ריבלין החליט כי מעתה ישירו חברי הכנסת בעצמם את ההמנון, כדי לא לאלץ את הח"כים החרדים להאזין למקהלות בהן שרות נשים. (NRG, 15.1.12)


גילה אלמגור הוסרה מ
שלטי החוצות של ישראכרט בירושלים. 
פעילים נגד הדרת נשים טוענים כי בעוד שבערים אחרות מופיעות בקמפיין של חברת האשראי נשים בשלטי החוצות, בירושלים - רק גברים. (הארץ, 5.1.12)


ההדרה נמשכת:
כנס על רפואת נשים - ללא נשים. 
הדרת הנשים הגיעה גם לרפואה? כנס של מכון פוע"ה בנושאי גינקולוגיה לא יאפשר הרצאות מפי רופאות וחוקרות. בנוסף, תונהג בקהל הפרדה בין גברים לנשים. עמותת "קולך" פתחה בהליך משפטי. (וואלה, 4.1.12)


הדרת נשים
לוחמות קרקל בבסיס צה"ל. 
חיילות לוחמות מגדוד קרקל נדרשו לעבור לשבת מאחור בזמן טקס הדלקת נרות חנוכה שנערך בבסיסן. זמר אורח חסידי עלה לבמה וביקש להפריד בין הלוחמים ללוחמות. (חדשות 2, 29.12.11)


קופ"ח חולים כללית
שולחת לבתים חוברת פרסומת המכילות תמונות גברים בלבד.
(פייסבוק, 26.12.11)


בית שמש: יורקים על תלמידת כיתה ג' ש"לבושה לא צנוע".  
בית שמש עקפה מזמן את ירושלים ובני ברק בכל הקשור להדרת נשים והשתלטות של קבוצות חרדיות-קיצוניות על המרחב הציבורי: יורקים על נשים וילדות, ממציאים את החוק מחדש. ביקור בעיר שהפכה לסמל הכפייה הדתית. (חדשות 2, 23.12.11)


טבעון: לאשה לא מותר להדליק נר בטקס חנוכה? 
פורום 'טבעון חילונית' קיים טקס אלטרנטיבי, בעקבות סירובה של תנועת חב"ד לאפשר לאישה להדליק נר חנוכה בטקס שבחסות המועצה. יו"ר צעירי חב"ד: "לא כפו על תנועות הנוער להשתתף בטקס". המועצה: "טבעון היא אי של שפיות וחילוניות" (מיינט, 23.12.11)


הדרת קופאיות: חרדים מחרימים
סופר שנשים עובדות בו.
הדרת הנשים בירושלים עולה מדרגה: בשכונת בסנהדריה מחרימים את חנויות המזון של רשת "מעיין 2000", המעסיקה נשים כקופאיות. בחנות "זול ובגדול" בשכונה מועסקים רק גברים. (זמן ירושלים, 23.12.11)


הרשות השנייה הכשירה הדרת נשים. 
אישרה לתת לרדיו קול ברמה לתת לנשים לעלות לשידור במשך שעתיים מתוך 168 שעות שבועיות קול ברמה לא עמדה בהסדר ומנעה העלאה לשידור של רופאה במהלך דיון סוער עטתה אחת המשתתפות רעלה (news1, 22.12.11)


תוכנית הקונצרטים של התזמורת האנדלוסית הישראלית מחרימה שירת נשים למעט קונצרט אחד שמיועד למי שמוכן לשמוע שירת נשים. (קדמה, 2.10.11)


עיריית פתח תקווה מפרידה בין בנים לבנות באירועי חנוכה.
היחידה לחינוך חרדי ותרבות מורשת ישראל בעירייה מקיימת לכבוד החג אירועים בהיכל התרבות העירוני, ומאלצת ילדים וילדות לשבת בנפרד. (הארץ, 22.12.11)


הצעה: האוטובוסים
בבני ברק יהפכו לקווי מהדרין.
הרב אשר עידן פנה לחברת דן בבקשה לבצע הפרדה בין גברים לנשים באוטובוסים בעיר. לדבריו, בני ברק היא עיר חרדית אפילו יותר ממאה שערים. (מיינט, 22.12.11)


באמצע בית שמש
: שלט "נשים - לחצות את הכביש".
גילוי מכוער נוסף של הדרת נשים בישראל: בלב בית שמש, סמוך לבית כנסת, מוצב שלט הקורא לנשים החולפות במקום לחצות לצדו השני של הכביש. והעירייה? היא מפחדת להסירו - מחשש שיוקמו שלטים רבים שכאלה בתגובה. (חדשות 2, 21.12.11)


צפו: מתפללים מבקשים מאישה לעבור
קרון בזמן נסיעת רכבת
בעוד סערת הדרת הנשים באוטובוסים עדיין לא נעלמה, נראה שגם ברכבות יש מי שחושב על זה. כתבת חדשות 10 נתבקשה לעבור קרון על ידי מתפללים שהפכו את הקרון לבית כנסת על המסילה. מהרכבת נמסר: "על כל אישה שמתבקשת לעבור קרון לקרוא לפקח" (חדשות 10, 21.12.11)


משרד הבריאות לאחיות בקיבוץ:
רק שרוול ארוך. מדוע נדרשו האחיות במרפאה קיבוצית באזור הרי יהודה ללבוש במסגרת עבודתן חלוקים לבנים עם שרוולים ארוכים (מיינט, 21.12.11)


הדרת נשים בחסות העירייה: עלון לעידוד הפרדה באוטובוסים בביתר עילית.   תושבי העיר החרדית ביתר עילית קיבלו לתיבות הדואר שלהם עלון עם תמונה של אוטובוס ולוגו של העירייה, בו נכתב: "גברים יושבים בחלק הקדמי, נשים יושבות בחלק האחורי". תושב שפנה ל"קו החם" של נענע 10 סיפר כי אין זו הפעם הראשונה בה מפורסם עלון מסוג זה, ומוסיף כי לא כל התושבים מסכימים לכך. העירייה בתגובה: "במידה שנשים יגיעו כדי לעורר פרובוקציות, נקבל אותן בשוקו ושתייה קלה, ולא ניגרר לעימות". (חדשות 10, 21.12.11)


זה לא נגמר: גם פרופ' צופיה איש שלום, יו"ר ארגון הרופאות, הייתה קורבן להדרת נשים. 
 פרופ' צופיה איש שלום, יו"ר איגוד הרופאות בהר"י, חוותה על בשרה תופעה של הדרת נשים: תחנת רדיו סירבה לראיין אותה ודרשה לראיין גבר במקומה בנושא מחקר שעמדה בראשו. פרופ' איש שלום: "זה מפחיד. אנשים עם דעות שאסור להשלים עימן חודרים לגופים רשמיים ממלכתיים" (DoctorsOnly, 20.12.11)


הדרת נשים במערכת הבריאות: שתי חוקרות שזכו בפרס לא הורשו לעלות לבמה לקבלת הפרס והתבקשו לשבת ביציע. שתי הזוכות בפרס, בהן פרופ' חני מעיין מ"הדסה", לא הורשו לעלות לבמה לקבל פרס בארוע ממלכתי של משרד הבריאות והתבקשו לשלוח גבר שיקבל עבורן את הפרס. ליצמן: הן הסכימו.  (DoctorsOnly, 19.12.11) 


כבר לפני שנה: אישה ובתה לא הורשו לעלות לאוטובוס אגד בנתניה דליה איזק ובתה ניסו לעלות על קו אגד בחזרה לביתם בנשר. אולם הנהג לא הרשה להן להכנס לאוטובוס ונוסע דתי שישב בשורה הראשונה איים עליהן במכות רצח. אוטובוס נוסף שהגיע מיד לאחר מכן אמר לנשים שהקו פרטי והמשיך בנסיעתו. "בחיים לא הושפלנו בצורה כזאת", משחזרת איזק. (ערוץ 10, 19.12.11)


הרב הראשי: "זה נגד ההלכה לבחור אשה לכהן
בבית הדין". (וואלה, 18.12.11)


תיעוד: הדרת נשים בקו
אוטובסים בדרום הארץ. בירושלים ובבני ברק זה כבר הפך לחלק מהנוף וחלחל גם לתודעה הציבורית, אבל תיעוד חדשות 10 חושף גם את "קו המהדרין" במושב תפרח בדרום. "הבנות יושבות תמיד מאחורה וגברים מקדימה - זה החוק", אומרים לנשים המעזות לשבת בחלקו הקדמי של האוטובוס. שר התחבורה: "לא נאפשר פגיעה בנשים". (ערוץ 10, 18.12.11)


כרמיאל: ימים נפרדים לגברים ונשים החותמים בלשכת התעסוקה.
לשכת התעסוקה בכרמיאל מקיימת ימים נפרדים לגברים ולנשים אשר מגיעים לחתום ולקבל דמי אבטלה. (וואינט, 18.12.11)


חרדי עיכב אוטובוס כשאישה סירבה לשבט מאחור; שוטר חצוף ביקש ממנה "לכבד אותם". (חדר 404, 16.12.11)


בכנסת זועמים על החלטת המנכ"ל לנדאו להפסיק את פעילותה של מקהלת הכנסת שפעלה במשך ארבע שנים.  מקהלת הח"כים, שבה היו חברים, בין היתר, זבולון אורלב מהבית היהודי, מרינה סולודקין מקדימה והשרה אורית נוקד מהעבודה, הופיעה בכנסת באירועים שונים.  הופעתה האחרונה של המקהלה היתה אמורה להתקיים בישיבה החגיגית לפתיחת הכנסת ה-18, אלא שלבקשת נציגי המפלגות החרדיות, הוחלט לבסוף לבטל את הופעת המקהלה המעורבת, ותחתיה הופיעה להקת גברים בלבד.  (חפשו פה בישראל היום, 15.12.11)


חנות קטנה ומתריסה: כניסות נפרדות לגברים ונשים בחנות דגים בשכונה חרדית. בצל הדיון הסוער על הדרת נשים, בעל חנות דגים דתי, מיכאל, שומר על הפרדה גם בדרך לדגים של שבת. "זו יוזמה שלי, הרבנים נתנו לי אות הוקרה אחר כך". ובבחירות למנהלים הקהילתיים התפרעו חרדים בקלפי במאה שערים ולא נתנו לנשים להצביע. (חדשות 10, 14.12.11)


חרדים מנעו מנשים להצביע בבחירות.
עוד ביטוי קשה להדרת נשים בבירה, מספר נשים שביקשו לנצל את זכותן להצביע בבחירות שכונתיות בירושלים, סולקו משם בידי חרדים. האירוע גרם למהומה שכמעט והגיעה לאלימות של ממש (חדשות 2, 14.12.11)


בגן לזכרה של יונה וולך
בקרית אונו הותזו ראשיהם ואיבריהם של נשים מפוסלות.
(ערוץ 1, 14.12.11)


אירוע ברחובות בחסות ראש העיר: לגברים בלבד. "מיועד לגברים" נכתב בהזמנה של חב"ד לאירוע באולם ספורט בבית ספר. "בדרך כלל אצלנו אם הגבר בא, האשה נשארת לטפל בילדים", הסביר אחד המארגנים. העייריה: לא על דעתנו. (וואינט, 14.12.11)


בגלל שני דתיים: כל הסטודנטיות הוצאו מחדר הכושר בטכניוןאחרי צה"ל והאוטובוסים, לראשונה מצאו עצמן נשים מחוץ לתמונה גם במוסד אקדמי. שני סטודנטים חובשי כיפות הגיעו להתאמן במכון הכושר של הטכניון, ובשל כך - נאלצו כל הנשים שהתעמלו בו לעזוב. בתום ויכוח ובמעורבות מאבטחים הן נאלצו לעזוב. צפו ב"מרד" החילוני שהתרחש שם.  (חדשות 2, 13.12.11)הורים התבקשו להגיע "בלבוש צנוע" ל
טקס צבאי.

 אם לחייל שמסיים קורס חובשים נדהמה לגלות שבהזמנה לטקס הסיום נכתב בהבלטה: "יש להגיע בלבוש צנוע". "זה פשוט מגוחך. מה, אנחנו חיים באיראן?", תהתה. צה"ל: נבחן את הנוסח (וואינט, 13.12.11)


אוטובוס ישראלי - הגברים מקדימה, נשים מאחור.  על קירות העיר ירושלים מתנוססים לאחרונה פשקווילים חדשים של העדה החרדית, ובהם מובהר ומוזכר שוב כי על נשים לעלות לאוטובוס מאחור, בזמן שגברים רשאים לעלות מלפנים. ראש הממשלה מתנגד - האם זה יעזור? (וואינט, 13.12.11)


הגברים שוחים
בקמפוס, הנשים מחכות בחוץ.
אחרי אוטובוסים, הדרת נשים בי-ם מגיעה לאוניברסיטה. מרכז הספורט גבעת רם נוהג לסגור שעריו בפני נשים בשעה שגברים שוחים בו (זמן ירושלים, 13.12.11)


משמרות צניעות ישגיחו על הפרדה
בקלפיות.
הקלפיות בבחירות למינהל הקהילתי בשכונות החרדיות ייפתחו כשרבנים יוודאו שנשים וגברים יצביעו בנפרד. כרזה של מתמודדת הושחתה (מעריב, 13.12.11)


בקניון בירושלים
לא מעסיקים נשים
. עוד עדות להקצנה המדאיגה בכל הקשור להדרת נשים מהמרחב הציבורי. מאבטחת בקניון "סנטר 1" בירושלים נאלצה לעזוב את עבודתה. לטענתה, בלחץ החרדים הובהר לה כי נוכחות נשים בתפקידי אבטחה - אינה רצויה. (ערוץ 2, 12.12.11)


הקמפיין נגד הדרת נשים מודר - בגלל הופעת נשים. 
שורת ארגונים יצאו לאחרונה במסע הסברה נגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי. כשאנשי הקמפיין ביקשו להציב את שלטיו, הנושאים תמונות נשים, על אוטובוס בירושלים, השיבה להם חברת הפרסום בשלילה. "אנחנו יכולים להינזק יותר ממה שאנחנו יכולים להועיל לעצמנו", הסבירו בחברה. (חדשות 10, 11.12.11) 


שוב בבית שמש: "פרוצות" לעבר תלמידות
יסודי.
אחרי חודשיים של שקט יחסי, שוב הגיעו חרדים קיצונים להפגין מול בית הספר לבנות "אורות" בבית שמש. "שיקצעס" ו"פריצות" הם קראו לעבר התלמידות, ולטענת תושב בעיר - שצילם את ההתרחשות - אף פעלו נגדו באלימות. (וואינט, 12.12.11)


איסור שירת נשים: גם
בבית הספר
האיסור על שירת נשים מחלחל אל מחוץ לצה"ל. נערה שחלמה לשיר בתחרות כישרונות צעירים קיבלה מבית ספר הספר שלה אזהרה – אם תשירי מול גברים, לא תוכלי להמשיך ללמוד אצלנו. בית הספר הוא במימון מלא של משרד החינוך. (חדשות 2, 11.12.11) 


עשרות בתי עסק ב
שדרות התחייבו להעסיק עובדים בלבוש צנוע בלבד
ארגון חרדי החתים בעלי עסקים רבים, ובהם סופר פארם ואופטיקה הלפרין, על הסכם בתמורה לתעודת צניעות (הארץ, 9.12.11)חיפה:
הפרדה מגדרית בהרצאת אבשלום קור
. תושבי העיר שבאו לשמוע את הבלשן במתנ"ס בשכונה חילונית, הופתעו לשמוע כי מנחת הדיון ביקשה מהנשים לעבור לשורות האחוריות (NRG, 8.12.11)


הדרת נשים - בת 14 נאלצה לשבת במושב האחורי של
האוטובוס: "הנהג הכריח אותה"
. דון, אישה דתייה, מספרת על מקרה בו נהג אוטובוס דרש מבתה בת ה-14 לעבור למושב האחורי באוטובוס בגלל שקדמת האוטובוס שמורה לגברים בלבד. (רדיו ללא הפסקה, 8.12.11)


קופת חולים "כללית"
ללקוחותיה: "רוצה טיפול רפואי? התלבשי בצניעות"
. לקופת חולים כללית יש דרישה מנשים שרוצות לקבוע תור לרופא בירושלים: "אתן רוצות טיפול רפואי? הקפידו לבוא בלבוש צנוע". לא מדובר בסניף קטן בלב שכונת מאה שערים אלא באחת המרפאות הגדולות בירושלים, שמשרתת את כל תושבי העיר, גם החילונים. (ערוץ 10, 8.12.11)


בגלל יואב ללום: "התנועה לאיכות השלטון" הדירה נשים. יו"ר "נוער כהלכה", עו"ד יואב ללום קיבל הערב את אות "אביר איכות השלטון" בטקס חגיגי שנערך בתל-אביב. בצעד נדיר, לא הוזמנה זמרת לשיר באירוע. דובר התנועה לאיכות השלטון, שוקי לבנון, אישר כי הפעם לא הוזמנה זמרת לטקס כדי לאפשר לאבירים החרדים להשתתף באירוע, ומתוך כבוד לציבור החרדי. (כיכר השבת, 5.12.11)


בתוך עשור: זינוק במספר
בתי הספר הממלכתיים-דתיים שמפרידים בין המינים
. רק בכ-140 מתוך 391 בתי הספר הדתיים לומדים כיום בנים ובנות יחדיו בכיתות א' עד ו'. עלות הפרדת הכיתות היא כ-11 מיליון שקלים. (הארץ, 5.12.11) 


האטרקציה של
מד"א: תחנה לגברים בלבד.
במגן דוד אדום מצאו דרך לחזר אחרי החרדים: בקרוב תיחנך תחנת הזנקה חדשה בשכונת בית ישראל. גולת הכותרת: במקום ישרתו רק גברים חובשי כיפה שחורה ויתקיימו שיעורים בנושאי הלכה ורפואה (מיינט, 4.12.11)


תלמידות בי"ס יסודי
שרות? נזרוק עליהן אבנים
תלמידות נפצעו מאבנים שהושלכו לעברן בזמן טקס בבית ספר באשדוד. על פי החשד, תלמידי המוסד החרדי הסמוך הם העומדים מאחורי המעשה. הפתרון של העירייה: שיפור האקוסטיקה, כדי שצלילי שירת הילדות לא יטרידו את השכנים. לב תורה: "נדאג לקיים יחסי שכנות טובה" (מיינט, 1.12.11)


הדרת הנשים בלוויות מתרחבת.
בעקבות הפרסום בגל"צ לפני שבוע על הדרת נשים מהשתתפות מלאה בלוויות יקיריהן, התקבלו תלונות רבות נוספות על אירועים דומים.
ביבנה, ירוחם ובאליכין לא הורשו נשים ללוות את המת אל הקבר; בירושלים הן לא הורשו לשאת הספד ובפ"ת, נהריה ובטבריה הופרדו הגברים והנשים בניגוד לרצונם; שר הדתות: "נרענן את הנהלים". (גל"צ, 1.12.11)


הצעת חוק: חיילים דתיים יקבלו "חסינות מפני שירת נשים"
על פי הצעת החוק שהגישו חברי הכנסת כ"ץ וחוטובלי, חיילים דתיים יקבלו חסינות מפני הדחה אם יסרבו להשתתף בטקסים שבמהלכם ישירו נשים. (הארץ, 29.11.11)


שיא החוצפה: רב אסר על בת להספיד את אביה
רוזי דוידיאן רק רצתה להספיד את אבא בבית הקברות באופקים, אבל הרב שנכח בהלוויה לא התיר לה לעשות כך - בגלל שהיא אישה. "אחי אמר לרב שזו הייתה בקשה של אבי המנוח, אך הרב השיב - נשים לא מספידות", סיפרה. (חדשות 10, 27.11.11) 


ישי נגד שירת נשים
בצה"ל: "לא מאפשרים לפעול לפי האמונה". 
שר הפנים ויו"ר ש"ס ביקר הלילה בקבר יוסף שבשכם והתפלל במקום. הוא קרא לחידוש הריבונות במקום, להאצת הבנייה בשטחים - וטען כי "החרדים מתגייסים בהמוניהם" אך לא מגיעים לצה"ל, בשל שירת הנשים (חדשות 2, 24.11.11) 


לראשונה מזה 12 שנים, נשים לא יבחרו דיינים
. חשש מהקצנה בבתי הדין הרבניים, בעקבות דילים פוליטיים בלשכת עורכי הדין שסוללים את הדרך ליצירת רוב מוחץ לחרדים. (הארץ, 21.11.11)


ירושלים
: סנדי בר בלי ראש ופוקס בלי בר רפאלי.
ראשה של סנדי נותר מחוץ לשלטי הוניגמן בעיר ותמונות של בר הועלמו מחנות פוקס בשכונה מעורבת. החברות "מתחשבות באוכלוסייה החרדית" וחברת השילוט טוענת: "אחרת ישרפו את השלטים". קבוצת פעילים לא מוכנה לשתוק יותר על הדרת נשים מפרסומות. למה שנקנה ברשת שמחביאה אותנו? (וואינט, 1.11.11)


תמונות נשים הוסרו גם מ
כרזות של כרטיס אדי
. לאדי הגיעה דרישה להסיר תמונות נשים ממודעות שעמדו להתפרסם. דוברת אדי: קיבלנו התרעה כי אם לא נחליף את התמונות, יש סכנה שישרפו את האוטובוסים. (הארץ, 1.11.11)


 איסור "שירת נשים" - גם
בפרויקט לתיכוניסטים בתל אביב.
מבדיקת "הארץ" עולה כי בפעילות במועדון עמותת "יהודה וישראל" במסגרת מחויבות אישית לא מתקיימות הופעות של זמרות. (הארץ, 1.11.11)


כך הועלמו הנשים
מהנוף הירושלמי
. פרסומאים פרטיים בעיר מודים: הנשים הודרו לחלוטין מהמרחב של לוחות המודעות. הם מעדיפים זאת כך על פני התמודדות עם הזעם החרדי (הארץ, 21.10.11) 


ברקת פיטר חברת מועצה שעתרה נגד הפרדה מגדרית
במאה שערים
. העירייה: חבר המועצה אינו יכול לעתור נגד העירייה. עזריה: החרדים מנהלים את העיר וזה מטריד (הארץ, 18.10.11)   


במאה שערים
מתעלמים מבג"ץ ושוב מפרידים
. החרדים מתכוונים להקצין את ההפרדה שביצעו בשנה שעברה בשמחת בית השואבה. ארגוני זכויות אדם נערכים למאבק. (הארץ, 11.10.11)


תפילה יקרה: בית כנסת בתל אביב גבה תשלום כניסה רק ממתפללות. בית הכנסת "רקנאטי" בתל אביב גבה ממתפללות תשלום כניסה וסרב להכניס נשים אפילו לחצר המתחם. הגברים נכנסו בחופשיות באין מפריע. בית הכנסת בתגובה: יש לנו עומס. (חדשות 10


בית שמש: מרפאה למהדרין. מרפאה למהדרין? לא מדובר בהמצאה. בבית שמש פועלות שתי מרפאות של קופת חולים "כללית" - אחת מיועדת לגברים בלבד, והשנייה לנשים. לדברי מומחה למשפט חוקתי, מדובר בפגיעה בזכות לשיוויון, אך בכללית טוענים כי אחרת לא יגיעו הגברים ביישוב לטיפול רפואי. "אנחנו ממונים לשפר את הבריאות בקרב הציבור", הסביר אחד הרופאים. (גל"צ, 19.9.11)


סופרמרקט בי-ם מציג: שעות פתיחה נפרדות לגברים ונשים. אחרי האוטובוסים והמדרכות בשכונת מאה שערים, ההפרדה בין גברים לנשים הגיעה גם לקניות: בעלי הסופרמרקט "האחים יעקובי" החליטו להנהיג שעות פתיחה נפרדות לגברים ונשים. (זמן ירושלים, 30.8.11)


לוחמות בתותחנים מופלות לטובת בני ישיבות.
הלוחמות התבקשו לעזוב את הסוללה בשל הגעת בני ישיבות, לאור "השילוב הראוי" (ערוץ 1, 29.8.11)


רוצה כרטיס לרכבת בי-ם? לכי לעמדה לנשים.
הרכבת הקלה עדיין לא עלתה לגמרי על הפסים, אבל את החריקות אפשר לשמוע למרחוק. צעירה חרדית שהתייצבה עם בעלה להנפיק כרטיס בעמדה בשכונה חרדית, התבקשה לעבור לעמדה ברחוב אחר: "אנחנו לא נותנים שירות לנשים". משרד התחבורה: הורינו להפסיק לאלתר את ההסדר. (וואינט, 9.8.11)


י-ם: החרדים דורשים הפרדה בין גברים לנשים ברכבת הקלההחרדים פותחים במאבק נגד הרכבת הקלה: קבוצה של חרדים קיצונים גירשו עובדים של זכיינית הרכבת מדוכן למכירת כרטיסים בשכונת כרם אברהם. הסיבה: החרדים דורשים הפרדה בין גברים לנשים בקרונות הרכבת. (זמן ירושלים, 4.6.11)


פסק הלכה: אשה לא צריכה לנהוג
בבני ברק
. את פסק ההלכה החדש הוציא הרב אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה, מאחר ולטענתו אישה שנוהגת זה דבר לא צנוע, במיוחד בערים חרדיות. (NRG, 2.1.11)


טיפול רפואי? בלבוש צנוע בלבד. בסניף של קופת חולים לאומית בנתניה מותרת הכניסה רק לנשים בלבוש צנוע - כך החליט מנהל הסניף. למרות שמדובר בסניף שממוקם בשכונה חילונית, בקופת החולים מגבים את ההחלטה. תחקירנית חדשות 2 יצאה לבדוק את העניין עם מצלמה נסתרת - וחזרה נדהמת. (חדשות 2, 11.2.10)


כפייה- בין רמות בית שמש לקאבול. תוך כדי עבודת תחקיר על סרט חדש, התוועדה ענת צוריה לפרטי פרטיו של לינץ' שהתבצע באגד "מהדרין" בבית שמש כנגד צעירה דתית בת שמונה עשרה, אוריה פרדהיים, שחטאה בישיבה באזור המיועד לגברים. האשמים בפרעות לא הובאו לדין עד היום. (ארץ אחרת, פברואר 2010)