Головна

Незабутня поїздка до Варшави

опубліковано 18 груд. 2017 р., 03:42 Nikolya Betc   [ оновлено 18 груд. 2017 р., 03:44 ]

Дев’ятеро учнів, котрі брали активну участь у створенні польського класу у Новоград-Волинському колегіумі, провели три незабутні дні у польській столиці. Так організатори пілотного освітнього проекту «Абетка польського класу» відзначили переможців.

Нагадаю, конкурс тривав у червні-жовтні 2017 року. Його організатором виступила фундація «Свобода і демократія» («Wolność i demokracja») за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Близько сьомої ранку автобус, що прямував з Києва, забрав нашу групу на східній околиці міста. У салоні вже знаходилися команди чотирьох інших шкіл (Київ, Житомир, Ірпінь, Вінниця).

О 18.30 ми прибули до Варшави та оселилися у готелі «Хіт», що знаходиться у районі Прага, поблизу мосту, що веде до Замкової площі міста.

Програма перебування, складена представниками фундації, була насиченою та напрочуд цікавою. У суботу 25 листопада мала місце екскурсія до Королівського замку, що знаходиться у самому серці Варшави. Після неї екскурсовод провела пішохідну екскурсію вулицями Старого міста. Обід було замовлено у ресторації «У Базилішка», що міститься на Ринку – головній площі Старого міста. Після обіду всі учасники змогли відвідати знаний Варшавський зоопарк та ігровий центр «ХуляКуля», де до самого вечора грали у боулінг.

Наступний день, неділя, був не менш насиченим: навчальна екскурсія королівським палацом у Вілянові, центр науки «Копернік» та планетарій, перегляд фільмів у торговельно-розважальному центрі «Променада».

У понеділок учні мали можливість познайомитися з польськими школами. Наша група обрала загальноосвітній ліцей №1, де відвідала уроки математики, мови та історії. По обіді учасники поїздки вирушили у бік кордону. Дорогою ділилися враженнями та згадували яскраві моменти відвідування столиці.

Завдяки представникам фундації Лілії Любонєвич та Юлії Савєльєвій ми ще довго пам’ятатимемо цю чудову подорож. Підсумки поїздки обговорили наступного після повернення дня, а також вручили подарунки тим учням, котрі з причини відсутності паспортів не змогли бути разом з нами.

Едуард Зіннуров, учитель польської мови колегіуму

День науки у м. Новоград-Волинський

опубліковано 22 трав. 2017 р., 11:17 Nikolya Betc   [ оновлено 22 трав. 2017 р., 11:21 ]17 травня 2017 року в ЗОШ № 7 відбулося міське свято «День науки». День науки встановлено в Україні на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ України згідно з Указом Президента України «Про день науки» від 14 лютого 1997 року. На святі були присутні Т.В. Ващук, начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, С.В. Філанчук, завідувач інформаційно-методичного центру, В.І. Найдюк, директор центру науково-технічної творчості м.Новограда-Волинського, А.В. Морозов, кандидат технічних наук , декан факультету інформаційних технологій Житомирського державного технологічного університету, О.А. Громовий, кандидат технічних наук, доцент, декан факультету інженерної механіки Житомирського державного технологічного університету, представники Новоград-Волинського вищого професійного училища, Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму, адміністрації шкіл та учні міста.

Метою свята була демонстрація наукових винаходів, зацікавлення учнів навчальних закладів міста, майбутніх абітурієнтів, до вступу на технічні спеціальності, фізико-математичні факультети, факультети інформаційних технологій та інженерної механіки.

Гостей свята вразила виставка технічних та наукових розробок. Команда викладачів та студентів ЖДТУ презентувала власні винаходи та проекти. Учні мали змогу поринути у віртуальну реальність, за допомогою 3D окулярів, спеціальна комп’ютерна програма, розроблена студентом І курсу Арсеном Петросяном, генерувала у візерунок вишиванки ім’я учнів. Присутні з цікавістю спостерігали за роботою 3D - принтера та 2D – плоттера. Справжній захват викликал роботизована колісна платформа та роботизована електронна рука. Центр робототехніки "Boteon" пропонував здійснити дитячі мрії і вирушити у справжню міжпланетну подорож у літній школі роботехніки сезону 2017 – «Космічне поселення» Boteon».

Не менш цікавою була експозиція Новоград-Волинського вищого професійного училища, на якій були представлені роботи учнів різного спрямування: макети будинків, радіокерований корабель, перуки, дизайнерське вбрання тощо.

Жоден учень не проминув виставки центру науково-технічної творчості, кожна авіа чи автомодель виглядала як витвір технічного мистецтва.

Варто відзначити технічні та експериментальні розробки учнів ЗОШ № 7. Відвідувачі з інтересом спостерігали за роботою фонтану Герона та пристроїв для перевірки знань, які були розроблені та сконструйовані власне самими учнями ЗОШ № 7.

У привітанні начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Т.В. Ващук розповіла про підтримку точних наук на рівні міста, адже це надзвичайно важлива і копітка праця, тому управління освіти і науки виступило основним ініціатором проведення свята в такому форматі, яке сприятиме зацікавленню учнів новітніми розробками в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій, робототехніці, механіці тощо.

С.В. Філанчук, завідувач інформаційно-методичного центру допомогла поринути в світ українських винаходів. Доповідач відзначила, що для того, щоб відкрити світ науки та наукових винаходів і організовано це свято, відмітила, що не випадковою стала і дата проведення свята, адже 17 травня – Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.

Продовжили захід виступи учнів-членів МАН України Зайця Вадима, учня ЗОШ № 7, Кирдан Дар’ї, учениці ЗОШ № 2 та Шмідта Анатолія, учня ЗОШ № 7. Учні розповіли про власні наукові досягнення, експерименти та винаходи у сфері фізико-математичних наук.

Наступним етапом свята стали виступи представників Житомирського державного технологічного університету А.В. Морозова, декана факультету інформаційно-комп’ютерних технологій, М.В. Богдановського, старшого викладача кафедри автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій. А.В. Морозов наукову діяльність університету, розповів про цікаві проекти та стартапи, які започаткували студенти під супроводом викладачів ВНЗ. М.В. Богдановський ближче познайомив із практичними розробками університету та представив підприємства, де вони впроваджуються.

Колесник О.О., кандидат педагогічних наук, викладач комп’ютерних дисциплін Новоград-Волинського продемонструвала відео про технічні спеціальності технікуму, особливості наукової діяльності закладу.

В.І. Найдюк, директор центру-науково-технічної творчості детально розповіла про роботу гуртків авіа та авто моделювання, описала моделі, які було сконструйовано та апробовано на базі ЦНТТУМ.

На завершення усіх присутніх на стадіоні ЗОШ № 7 чекали показові польоти моделей гуртка авіа моделювання та заїзди моделей гуртка авто моделювання.

Ведуча та співорганізатор свята О.М.Костюк, методист ІМЦ подякувала усім, хто долучився до проведення міського свята «День науки». Адже саме такі зустрічі сприяють розкриттю талантів учнів, які отримують можливість можуть творити, рости та вдосконалюватися. Можливо дехто саме в цей час зрозумів, що в майбутньому хоче стати винахідником, інженером чи програмістом, пов’язати свою діяльність з наукою.

Начальник управління освіти і науки
Новоград-Волинської міської ради Т.В.Ващук

Методист
інформаційно-методичного центру О.М.Костюк

Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності

опубліковано 16 трав. 2017 р., 23:32 Nikolya Betc   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 23:37 користувачем Катерина Колос ]


Згідно з планом роботи КЗ «Житомирський інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР та відповідно до наказу управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради №319 від 08.09.2016 року «Про організацію, зміст та завдання методичної роботи з педагогічними кадрами міста в 2016-2017 н.р.» філологи ЗНЗ міста взяли участь в обласному семінарі «Методичний стартап «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності на уроках української мови та літератури».

Стартап проведено 4 травня на базі ЖОІППО. У команді працювали учителі Новограда-Волинського: Букша Т.Д. (НВК), Рожок І.Л. (ЗОШ №2), Классович С.П. (ЗОШ №3), Калюжникова А.В. (СШ №4), Іванова С.І. (ЗОШ №5), Датчук Н.Г. (ЗОШ №6), Манько О.В. (ЗОШ №7), Остаповець Т.В. (ЗОШ №8), Білецька Л.Д. (ЗОШ №9), Ульянова О.В., Вакульчук А.В., Грінь О.А., Бортник Л.Д., Заторська Л.М., Курин Т.І. (ЗОШ №10), Парандій Л.В., Волошина Л.Є. (колегіум), Огородник О.В. (ІМЦ) , а також Шуневич Оксана Михайлівна, доцент кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Смагіна Таїса Миколаївна, завідувачка кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, доцент, Бовсунівський Валерій Миколайович, ст. викладач кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Колеснікова Ірина Василівна, викладач кафедри викладання навчальних предметів, Смагін Ігор Іванович, ректор, доктор педагогічних наук, доцент.

Враження від почутого, побаченого, зробленого переповнюють!

Букша Т.Д. стверджує: «Тренінгова форма роботи стартапу «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі пізнавальної діяльності на уроках української мови та літератури» була вибрана організаторами дуже вдало, тому що учасникам довелося активно працювати як на колективний, так і на особистий результат. Педагоги відчули себе і учнями, і творцями освітнього середовища одночасно. Створення інтерактивного плаката, відеоролика, колективна взаємодія «Photo Voice» ─ реальні кроки, які можемо здійснювати вже сьогодні».

Ульянова О.В. зазначає: «…Участь в обласному семінарі з викладачами ЖОІППО збагатила нас, надихнула, намалювала нові орієнтири. Робота під час семінару була цікавою, «живою», а найголовніше – надзвичайно корисною для всіх практикуючих учителів, не тільки української мови та літератури. Інформації отримали дуже багато, будемо «втілювати її в життя». Так, є продукти матеріальні, а є – інтелектуальні, які значно цінніші, вартість яких визначається з часом. Добре, що маємо в області таких чудових, сучасних, висококласних фахівців, як О.М. Шуневич, Т.М. Смагіна, І. В. Колеснікова, Бовсунівський В.М, Смагін І.І.. Думаю, попереду в нас буде ще багато цікавої роботи. Щиро дякую».

«Семінар пройшов на високому методичному рівні, змістовно, цікаво, науково обґрунтовано, підкріплено практичними завданнями.Працюючи в групі О.М. Шуневич, ми опанували метод колективної взаємодії «PhotoVoice» і презентували свої напрацювання колегам. Група під керівництвом Т.М. Смагіної створила відеоролик, а група І.В.Колеснікової запропонувала інтерактивний плакат.

Висловлюю подяку організаторам за нові знання та ідеї, позитив та корисно проведений час. Бажаю і надалі творити, не зупинятися на досягнутому і ділитися досвідом з колегами», - ділиться враженнями Рожок І.Л.

«Чудова ідея – такий семінар! Сучасні учні – діти, які живуть у епоху четвертої науково-технічної революції, тому ми повинні вміти створювати інноваційний простір, змішувати (blended) різні підходи та вчити дітей самостійно здобувати потрібні їм знання. Щиро вдячна не лише за науковий, але і практичний семінар, оскільки самостійно опанувати таку кількість програм просто неможливо. Бажаю організаторам наснаги, сили та ще більше креативних ідей, які допоможуть нам професійно зміцніти. Адже хто володіє інформацією, той володіє світом!» - говорить Іванова С.І.

«Робота вчителя - це безперервна праця над собою, постійний пошук, нові методи і форми роботи, новітній педагогічний досвід.

Мені надзвичайно сподобався наш методичний стартап. Перша вправа -знайомство «Якби я була…» викликала багато несподіваних асоціацій і позитивних емоцій, адже не щодня уявляєш себе косметикою або десертом. Я дізналася про елементи і складові такого поняття, як «освітнє середовище» і умови, за яких воно створюється і функціонує. Також ми відкрили для себе навчальну технологію «Змішане навчання». Його суть у поєднанні електронного навчання і традиційного (аудиторного).

Учасники семінару активно працювали в групах. Створювали відеоролики, інтерактивні карти, фотовойси. Я навчилася створювати відеоролики і вкотре переконалася, що інновація – це використання відомого в інших цілях. Ця робота тривала в атмосфері доброзичливості та творчої співпраці. Мудрі наставники давали слушні поради та спрямовували роботу в правильному напрямку. Згодом усі мали можливість продемонструвати створений власний освітній продукт. Я у захваті від проведеної роботи!» - підсумовує Грінь О.А.

«Дякую за чудову нагоду взяти участь у досконало проведеному стартапі Шуневич Оксані Михайлівні, Смагіній Таїсії Миколаївні, Бовсунівському Валерію Миколайовичу, Колесніковій Ірині Василівні. Це був справжній педагогічний діалог, який, без сумніву, збагатив усіх нас новим досвідом, надавши кожному учаснику широкі можливості ознайомлення з інноваціями в овіті» - пише у відгуках Парандій Л.В., учитель-методист.

Отож «Довго вчися - і будеш довго жити. І плекай звичку діяти. Дія мучить, але й учить. І освіжає, кріпить нас... Труди праведні подовжують дні, не дають пощезнути, як пустоцвіту...» (М.Дочинець).

Олена Огородник, методист ІМЦ

Методичний стартап

опубліковано 16 трав. 2017 р., 23:22 Катерина Колос   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 23:42 ]


Методичний стартап «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності» було проведено на базі Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для освітян Новограда-Волинського. 

У роботі стартапу взяли участь 18 педагогів ЗНЗ міста. Понад чотири години з нашими вчителями працювали майстри педагогічної справи Шуневич Оксана Михайлівна, доцент кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Смагіна Таїса Миколаївна, завідувачка кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, доцент, Бовсунівський Валерій Миколайович, ст. викладач кафедри методики викладання навчальних предметів, кандидат пед. наук, Колеснікова Ірина Василівна, викладач кафедри викладання навчальних предметів. Смагін Ігор Іванович, ректор, доктор педагогічних наук, доцент, привітав учасників заходу, був присутнім на його рефлексивній частині. 

Після емоційного налаштування на роботу і усвідомлення правил роботи в команді було проведено вправу-криголам «Якби я була… книгою, музикою, частиною інтер’єру, жіночою прикрасою, предметом посуду, лікарем, предметом гардеробу, планетою, канцелярським приладдям, головним убором, взуттям, комахою, десертом, електроприладом, квіткою, сучасним гаджетом, косметикою…, якою б я хотіла бути і чому?». Далі на стікерах записувалися очікувані результати, створювалася дорожня карта, за допомогою дорожніх знаків озвучувалися завдання: змішувати старе і нове, відоме і невідоме, думки і знання, змішувати і згущувати фарби, бруднити руки, бачити предмет з різних точок зору, досягати цілей, вміти бачити краплю і море… Кожен отримав рефлексивно-емоційну карту з планом роботи й емоційні смайлики для рефлексій. 

Об’єднавшись у групи за назвами улюблених весняних квітів, учасники стартапу з’ясовували, що таке освітнє середовище, інноваційне середовище, пізнавальна діяльність, які їх складові, від чого залежить їх створення, активізація. Спікери представляли результати, а науковці коректно доповнювали їх теоретичним матеріалом з інноваційних педагогічних технологій. 

Чергувалися презентації, колажування, словникова робота з термінами, моделювання ситуацій, інтерактивні вправи. «Готовність до змін» - цю вправу було проведено під час роботи у парах. Колеги за допомогою атрибутів змінювали одна одну, дійшовши до висновку, що зміни відбуваються лише тоді, коли людина сама до них готова. А зміни залежать від бажання, готовності, комфорту чи дискомфорту тощо. 

Надзвичайно пізнавальним був теоретичний блок, який підготували кандидати пед. наук Смагіна Т.М та Шуневич О.М. для учасників стартапу «Створення інноваційного освітнього середовища в процесі організації пізнавальної діяльності». 

Таїса Миколаївна розповіла про технологію «Змішане навчання» - поєднання аудиторного навчання з електронним, мікс освіти «обличчя до обличчя» і здобуття знань через комп’ютер. Команда стартапу розглянула 5 кроків до створення «Змішаного навчання», 7 його особливостей, моделі (перевернутий клас, ротація станцій, ротація лабораторій, гнучка модель). 

Оксана Михайлівна говорила про створення вчителем цифрових об’єктів, трансформацію ставлень, цінностей, умінь, адже інновації в сучасній освіті потребують змін не тільки на рівні знань, умінь, а й на рівні ціннісного переосмислення. Сучасний учитель має бути готовим не тільки до пасивного споживання чужого продукту, а й до зміни, доповнення «чужих» напрацювань, активного створення власного контенту. 

У ході практичного блоку працювали в трьох групах. 

Перша група на чолі з Шуневич О.М. працювала над методом колективної взаємодії «Photovoice» (фото+голос). Метафори фотографували прямо на Михайлівській. 

Друга група разом із Колесніковою І.В. навчалася створювати тематичний інтерактивний плакат. 

Третя – під керівництвом кандидатів пед. наук Смагіної Т.М. та Бовсунівського В.М. знімала навчальний відеоролик (на лоні природи). 

Кожна група представляла свій «продукт» і обговорювала в загальному колі. 

Рефлексивні вправи підтвердили, що наші вчителі готові до змін, спілкування було продуктивним, діяльність педагогів плідною. 

Робота з дорожньою картою показала, що шлях «Знаю» гарно прокладений і втурований, проте є ще і шлях «Не знаю», який варто освоїти і подолати. 

Ректор КЗ «ЖОІППО» Смагін І.І. уважно вислухав усі побажання і пропозиції учасників стартапу, відповів на ряд запитань і побажав педагогам Новограда-Волинського постійно вчитися і самовдосконалюватися, йти в ногу з часом, оволодівати сучасними освітніми інформаційними технологіями, бути лідерами, новаторами, експериментаторами. 

Дякуємо Смагіну І.І., Смагіній Т.М., Шуневич О.М., Колесніковій І.В., Бовсунівському В.М. за нові знання, позитивну атмосферу, терпіння, креативність, вміння бути партнерами, бажання працювати в команді, незабутній взірець проведення методичних заходів. 

Олена Огородник, методист ІМЦ

Досвід новоград-волинських дошкільників успішно презентовано на всеукраїнській науково-практичній конференції

опубліковано 23 бер. 2017 р., 08:09 Катерина Колос   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 23:41 ]
Позитивний досвід, масу позитивних вражень і розкіш спілкування отримали представники новоград-волинської дошкільної ланки на Всеукраїнській науково-практичній конференції "Професійна освіта в умовах інтеграційних процесів: теорія і практика".

Програма конференції містила цікаві й конструктивні виступи представників ЖДУ імені Івана Франка: кандидата педагогічних наук, директора навчально-наукового інституту педагогіки В. Є. Литньова; доктора педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки В. А. Ковальчук та КЗ «ЖОІППО» Житомирської обласної ради доктора педагогічних наук, проректора з науково-методичної роботи О. В. Пастовенського та інших педагогів вищої та дошкільної сфери.

Новоград-волинці презентували досвід роботи з педагогами "Рефлексійна культура як засіб акмеологічного особистісного й професійного зростання" (І. В. Кондратець, методист ІМЦ); провели майстер-клас "Методи і прийоми забезпечення ситуації успіху педагогів і дітей в умовах діяльності сучасного дошкільного закладу" (вихователі-методисти ДНЗ №№ 1, 2, 14 О. В. Тесленко, Л. П. Лиса, Л. В. Богомолова); отримали сертифікати учасників конференції та збірник наукових праць.

Високий рівень інтерактивного навчання, продемонстрований нашими колегами, викликав чимало схвальних відгуків і позитивних емоцій учасників конференції.

Ми щиро вдячні організаторам, зокрема методисту з дошкільної освіти центру методичного забезпечення загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти КЗ "ЖОІППО" Житомирської обласної ради, кандидату психологічних наук Т. В. Завязун, а також заступнику директора з науково-дослідної роботи, міжнародних та регіональних зв'язків навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка, кандидату педагогічних наук Н. Є. Колесник за запрошення, підтримку й дієву співпрацю.

Інна Кондратець, методист ІМЦ

Позитивні результати від співпраці новоград-волинських педагогів-дошкільників із науковцем

опубліковано 23 бер. 2017 р., 08:05 Катерина Колос   [ оновлено 23 бер. 2017 р., 08:06 ]

У Новограді-Волинському відбувся III фестиваль педагогічних ідей з теми «Засоби забезпечення ситуації успіху для батьків вихованців дошкільних навчальних закладів».
Почесний гість і консультант фестивалю – Світлана Олексіївна Ладивір, кандидат психологічних наук (м. Київ), добрий друг і наставник педагогів-дошкільників міста протягом багатьох років поспіль…

Питаннями для конструктивного обговорення учасників стали пошук ефективних форм взаємодії з батьками, зокрема, міні-EDCAMP та тематичні дні з метою адаптації батьків до дошкільного закладу; а також участь батьків у підготовці та проведенні святкових ранків у ДНЗ.

Спасибі модераторам, які поділились ідеями щодо активізації роботи з родинами: вихователям-методистам ДНЗ №№ 1, 5, 13 Тесленко О.В., Романюк О.І., Семісиновій Л.О.; музичному керівникові ЦРД Дмитренко Л.О.

Окрема подяка за створення умов та гостинність колективу та завідувачці ДНЗ № 13 О.Г.Сварицевич.

Спасибі Світлані Олексіївні за поради і рекомендації, слушні ремарки й рефлексії та схвальну оцінку діяльності дошкільних установ міста загалом. Це вмотивовує наполегливо працювати і професійно розвиватись надалі заради забезпечення успішного й відповідального батьківства та щасливого дитинства наших малюків.

***
Традиційні звягельські діалоги за участю кандидата психологічних наук С.О.Ладивір, при сприянні управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, відбулись на базі новоград-волинського ДНЗ № 15 (завідувачка В.І.Лопатюк). Обговорювались проблемні питання, які хвилюють, а інколи й дошкуляють, педагогам-дошкільникам, не дивлячись на численні спроби їх розв’язання.

Проблема номер один, на думку науковця, це – робота з батьками. Підготовка батьків до дошкільного закладу («не дитина має адаптуватись до дитячого садка, а дорослі», – переконана Світлана Олексіївна), спільні проекти і форми взаємодії з родинами тощо.
Багато говорилось про любов. Як любити своїх вихованців і навчити батьків любити власних малюків 24 години на добу й забезпечити їм «щасливе дитинство».

Однією із болючих проблем, на які вказала С.О.Ладивір, залишається, як це не прикро, комплекс меншовартості вихователів ДНЗ по відношенню до вчителів. Науковець закликала зібрати усе краще, що було створено, придумано, адаптовано, апробовано, творчо втілено у вітчизняному дошкіллі, пишатися цим і активно використовувати. Нагадати собі, переконати батьків і вчителів початкової ланки, що підготовка до школи полягає не у навчанні читати й писати, а у формуванні умінь дружити, слухати й чути, прищеплення базових (кодових) цінностей (любов, доброзичливість, перш за все), жити у суспільстві.
Гасло «Дитина замовляє розвиток» має стати актуальним для всіх дошкільних установ, що забезпечить реалізацію повноцінного розвитку дитини.

Окрему увагу на звягельських діалогах було приділено педагогічним ситуаціям, які описали, узагальнили та відрефлексували члени міського Клубу дошкільної еліти. Науковий коментар Світлани Олексіївни до них був дуже слушним і корисним.

Після засідання із педагогами С.О.Ладивір продовжила розмову з батьками. Біля тридцяти членів родин із різних дошкільних закладів, затамувавши подих, слухали психолога-науковця, активно задавали запитання, а після закінчення – вишикувались у чергу з індивідуальними запитами.

У черговий раз такі зустрічі довели, що тільки разом: педагоги і батьки можуть здійснювати успішний процес виховання, розвитку й навчання дітей.

***
Вагому частину свого візиту кандидат психологічних наук С.О.Ладивір присвятила роботі з педагогами ДНЗ №1 "Джерельце" (завідувачка В.В.Лесик), у якому 4 роки поспіль успішно реалізується міський експериментальний проект "Ціннісні орієнтири дітей, педагогів і батьків".

Протягом двох днів із міні-групами дітей різних вікових груп було проведено низку практичних занять (вихователі М.В.Сідоренко, Ю.С.Корзун, С.П.Павленко, О.П.Сарган, А.А.Примак, І.О.Поліщук), основною тематикою яких стала творча розповідь (про іграшки, складання казки за ілюстраціями тощо).

Під час рефлексивного аналізу, індивідуальних співбесід й колективної консультації з педагогами С.О.Ладивір зупинилась на особливостях проведення занять із монологічного мовлення, надала конструктивні рекомендації й поради, спільно було здійснено роботу над помилками.

Приємно було чути від науковця схвальні слова про помітне зростання професійного рівня вихователів закладу, відчутні зміни у форматі взаємодії з дітьми і батьками, розширення світогляду й серйозність намірів у перспективних кроках уперед. Кожний приїзд Світлани Олексіївни розширює наші особистісні й професійні обрії, надихає і вмотивовує, наповнює радістю творчості і почуттям гордості за звання "дошкільник".

Дякуємо педагогічному колективу ДНЗ №1, зокрема, завідувачці В.В.Лесик та вихователю-методисту О.В.Тесленко за копітку працю, уміння чути і слухати, розуміння й відкритість, готовність до дієвого спілкування і фахового навчання.
Подальшого вам сходження до акме-вершин!

Спасибі нашому дорогому наставнику, учителю і другу, Світлані Олексіївні Ладивір, за науку й мудрість.

Інна Кондратець, методист ІМЦ

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у комунальному закладі "Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Житомирської обласної ради

опубліковано 14 бер. 2017 р., 06:30 Nikolya Betc   [ оновлено 14 бер. 2017 р., 06:42 ]


На базі комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради проведено IV (фінальні) етапи VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (2017 рік)серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Конкурси-це не лише можливість учасникам перевірити свої знання з української мови й літератури, самореалізуватися, а й відчути себе частинкою великої нації, оскільки до них долучаються не лише громадяни України, а й українці з-за кордону. Конкурс імені Тараса Шевченка дає змогу відчути учням, студентам свою причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря. Радує те, що кількість учасників вищезазначених конкурсів щороку не зменшується, а стає ще більше.

Переможців обласних та учасників підсумкових етапів змагань нагородили дипломами, а за конкурс з української мови – цінними подарунками Ліги українських меценатів.

Вітаємо ученицю 9 класу Малинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Кононученко Надію В’ячеславівну з перемогою у фінальному етапі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (диплом І ступеня) – учитель Кошак Любов Михайлівна.

Учениця має право брати участь у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури додатково до встановленої рейтингом кількості учасників команд від Житомирської області.

Висловлюємо вдячність учителям української мови й літератури, методистам районних, міських кабінетів, центрів за значну роботу по підготовці учасників до змагань. Пропонуємо світлини з проведення конкурсів. 

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ – НАВЧАННЯ, ЯКЕ ДАРУЄ НАДІЮ

опубліковано 20 лют. 2017 р., 05:28 Катерина Колос   [ оновлено 20 лют. 2017 р., 05:30 ]


Світ, в якому ми живемо, надзвичайно різноманітний і непередбачуваний. І так вже є, що кожного дня на цей світ народжуються діти, яких ми називаємо дітьми з особливими

потребами, які є особливими в тому, що через свою ту чи іншу проблему у фізичному чи психічному розвитку потребують нашої особливої турботи. Згодом такі діти приходять до школи і мають необхідність в особливій організації навчального процесу.

Організація навчання дітей з обмеженими можливостями у звичайних школах вимагає безліч зусиль. На жаль, багато загальноосвітніх закладів не готові забезпечити комфортні умови для навчання таких дітей. Крім того, у ставленні до дітей з особливими потребами існує негативне ставлення з боку інших людей, а також стереотипи та хибні погляди з приводу їх можливостей: що вони можуть, а чого не можуть. Ці та безліч інших питань вирішують щодня вчителі, батьки задля успішного оволодіння навчальним матеріалом. Не залишились осторонь і педагоги Звягельщини.

15 лютого 2017 року на базі Новоград-Волинської ЗОШ І-ІІІ ст. №10 художньо-естетичного профілю відбувся семінар заступників директорів, які відповідають за інклюзивне навчання в школі, та асистентів учителів класів інклюзивного навчання. В ході семінару учасники мали можливість попрацювати в мобільних творчих групах. Заступник директора з навчально-виховної роботи Вакульчук Антоніна Валентинівна провела круглий стіл з заступниками директорів з теми «Навчання дітей з особливими потребами: стихійна інклюзія чи злагоджена система надання освітніх послуг», за яким обговорили проблеми та результати впровадження інклюзивної освіти. Асистенти вчителів у ході тренінгового заняття, яке провела шкільний психолог Каленюк Світлана Борисівна, обговорили переваги та недоліки інклюзивного навчання. У ході роботи семінару учасники відвідали урок математики у 6 А/Б класі (диференційована загальноосвітня група) на тему «Розв’язування вправ на множення раціональних чисел». Учитель Мосійчук Наталія Михайлівна та асистент учителя Підкаура Наталія Володимирівна вкотре переконали, що шляхом адаптації навчальної програми та диференціації навчального матеріалу можна досягти результатів у навчально-виховному процесі з будь-якими дітьми, незалежно від їх можливостей. Під час семінару було проведене корекційне заняття дитини з особливими освітніми потребами з дефектологом Бойко Наталією Валентинівною, на якому засобами музики та слова умілий фахівець розвивала комунікаційні здібності учениці 2-А класу. На завершення учасники семінару переглянули відеофрагменти уроків математики, української мови, трудового навчання в класах інклюзивного навчання: 1-В клас, учитель Пісоцька Інна Миколаївна й асистент учителя Корженко Інна Михайлівна, та 2-А клас, учитель Сторона Людмила Анатоліївна й асистент учителя Дейнеко Валентина Анатоліївна, після чого Корженко Інна Михайлівна поділилась досвідом впровадження методів та прийомів у роботі з дитиною із затримкою психічного розвитку.

Проаналізувавши та обговоривши проблему семінару, учасники прийшли до висновків про необхідність впровадження інклюзивного навчання в освітніх закладах, що є нагальною потребою часу в умовах світових тенденцій соціального захисту дітей з освітніми потребами.

Інклюзивне навчання – навчання, яке дарує надію. Висловлюємо впевненість у тому, що процеси інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в ЗНЗ набудуть значного поширення і стануть успішними за умови зміни ставлення суспільства до таких дітей.

Антоніна ВАКУЛЬЧУК, заступник директора ЗОШ №10, м. Новоград-Волинський

Творчі сходинки "Учитель року - 2017"

опубліковано 20 лют. 2017 р., 05:03 Катерина Колос   [ оновлено 20 лют. 2017 р., 05:12 ]


Народилось це пресвітле свято, 
Закружляло вихором тепла, 
Землю облетіло, щоб сказати: 
«Звягельському вчительству хвала!» 

Багато років поспіль управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради та інформаційно-методичний центр збирають на традиційний захід талановитих освітян, які демонструють високий рівень професійної підготовки та педагогічної майстерності у конкурсі «Учитель року». Цей конкурс проводиться з метою стимулювання активної участі фахівців у становленні і розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності. 

16 лютого 2017 року за найкращою традицією української школи колегіум тепло вітав гостей: начальника управління освіти і науки Ващук Тетяну Володимирівну, заступника начальника управління освіти і науки Табакову Аліну Олександрівну, завідувача ІМЦ Філанчук Світлану Валентинівну, методистів інформаційно-методичного центру управління освіти і науки, учасників конкурсу, керівників шкіл, представників педагогічних колективів. 

Учасники конкурсу власним талантом і майстерністю довели: учитель – професія далекої дії, він – майстер, що перетворює сіру буденність на незвіданий шлях до загадкових зірок. 

У міському етапі конкурсу «Учитель року — 2017» свою педагогічну майстерність та світ своїх захоплень презентували 15 учителів у чотирьох номінаціях: «Початкова освіта», «Музичне мистецтво», «Інформатика», «Біологія». 

Переможцями міського етапу стали: 
- Ірина Петрівна Заїка, учитель початкових класів СШ №4; 
- Олена Петрівна Левицька, учитель музичного мистецтва колегіуму; 
- Наталія Дмитрівна Андрощук, учитель біології НВК; 
- Олена Вячеславівна Пригоцька, учитель інформатики ЗОШ №10. 

Лауреатами міського етапу визнано: 
- Сломінську Аллу Василівну, учителя початкових класів ЗОШ №2; 
- Редьку Ларису Василівну, учителя початкових класів ЗОШ №7; 
- Марчевську Юлію Петрівну, учителя музичного мистецтва НВК; 
- Василенко Наталію Василівну, учителя музичного мистецтва СШ № 4. 

Оголошено подяки учасникам конкурсу: 
- Ільчук Світлані Миколаївні, учителю біології ЗОШ №6; 
- Беляк Любові Милославівні, учителю початкових класів ЗОШ №3; 
- Ковиловій Світлані Олександрівні, учителю початкових класів ЗОШ №5; 
- Пшенишній Людмилі Миколаївні, учителю початкових класів ЗОШ №6; 
- Осміній Наталії Степанівні, учителю початкових класів ЗОШ №8; 
- Кисіль Наталії Олексіївні, учителю початкових класів ЗОШ №9; 
- Курин Тетяні Іванівні, учителю початкових класів ЗОШ №10. 

Були підведені підсумки конкурсу «Шкільний бібліотекар – 2017». Переможцями визнано Бриковець Вікторію Станіславівну, бібліотекаря ЗОШ №10, Теленик Надію Валентинівну, бібліотекаря колегіуму. 

Переможцям та лауреатам конкурсів були вручені грамоти, дипломи та сертифікати на отримання грошової премії. 

Висловлюємо щирі слова вдячності всім керівникам навчальних закладів, які зуміли заохотити своїх колег до участі у цьогорічному конкурсі. Також слова подяки ми адресуємо тим навчальним закладам, на базі яких проходив цьогорічний конкурс: це - НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня», ЗОШ №3, СШ №4, ЗОШ №7 та колегіум. 

Конкурси відкривають нові можливості, великі перспективи. А підготовка до них спонукає учасників підвищувати методичний і фаховий рівень, хоча головним стимулом для професійного самовдосконалення були й залишаються учні — допитливі, наполегливі, розумні. 

Залишається побажати аби свій педагогічний талант учасники конкурсу «Учитель року – 2017» у повній мірі змогли розкрити, аби кожному з них посміхнулася удача. І не важливо, хто переможець, головне, що тут немає тих, хто програв. І тому свідчення – повага колег, довіра батьків і любов учнів. 

Марченко Н.М., методист ІМЦ 

Міністр: учителі не мають ходити по будинках та шукати дітей

опубліковано 20 січ. 2017 р., 03:50 Катерина Колос

Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Чернігівщини.

«Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось». Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації», – відзначила Лілія Гриневич.

Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, оскільки вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного – учня, вчителя, батьків – за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.

Міністр також наголосила, що вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, оскільки це завдання соціальних служб.

1-10 of 37