Курс мистецтва

Курс мистецтва – кураторський проект з дослідження сучасної мистецької освіти.

 

Курс мистецтва є некомерційною освітньою програмою, що, засновуючись на досліджені й експериментальній практиці, пропонує шукати принципи сучасного мистецтва. 

Курс мистецтва бачить своїми завданнями: випробовування нових форм мистецької освіти, що постають з колективної роботи та взаємозалежності практики і теорії; дослідження сутності сучасного мистецтва як феномена і практики через освіту; напрацювання термінології сучасного мистецтва. 

Курс мистецтва є експериментальною лабораторією: випробовування теорії практикою та практики теорією є принципом роботи Курсу. Не бажаючи запозичувати розроблені кимось прийоми та стратегії в мистецтві, Курс мистецтва виник та існує як спроба зрозуміти, що означає бути художником. З одного боку, метою Курсу мистецтва є увага до інтелектуальних та інституційних чинників сучасного мистецтва в Україні, що є своєчасним і необхідним в умовах розпаду радянських структур та інститутів і відсутності системи сучасного мистецтва й адекватної соціальним реаліям політики культури в Україні. А з іншого боку – розвиток критичного, складного способу мислення, формування дискурсу довкола сучасного мистецтва.

Кураторки Курсу мистецтва: Катерина Бадянова та Лада Наконечна. 

Курс мистецтва існує з 2012 року, Київ.

 

З нами можна зв’язатись за адресою: contemporaryartcourse@gmail.com

БЛОГ>>


Академія. Підвалини мистецько-дослідницька програма Курсу мистецтва 2017, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), Київ.

Протягом двох семестрів учасники програми здійснюють практичне дослідження контексту, який визначає функціонування закладів мистецької освіти в Україні та принципів мистецької освіти як такої: дивитися чим живе НАОМА, яким є її сьогодення та історія, приділяти увагу організаційним структурам, навчальним, творчим, економічним відносинам всередині закладу.
Зустрічі базуватимуться на опробуванні та пошуку принципів мистецького дослідження, а також на дії художника в публічному просторі. 

«Академія. Підвалини» продовжує напрацьовані на «Просторі уваги»* художні тактики повторення, захоплення, радикальної контекстуалізації.


*«Простір уваги» - освітня програма ініційована галереєю Vozdvizhenka Arts House cпільно з «Метод фондом» у 2016 р. Журнал виставки Курсу мистецтва «Захоплення. Ситуація» https://issuu.com/methodfund/docs/zahoplennya_magazine11112016

Виставка Захоплення. Ситуація

06.-24.07.2016, галерея Vozdvizhenka Art House, Воздвиженська 32, Київ

Виставка освітньої програми «Простір уваги» ініційована галереєю Vozdvizhenka Arts House cпільно з Метод фондом. Протягом трьох місяців кураторками програми Ладою Наконечною, Катериною Бадяновою та іншими викладачами створювалися навчальні ситуації з якими група працювала спільно.

Одним із завдань, запропонаваних Петром Владіміровим був реенактмент деяких мистецьких творів. Повторення роботи «Культурна ситуація» словацького художника Юліуса Коллера, на думку кураторок курсу, стало визначальним для його ходу.

Повторюючи, згадуючи інструментарій художників – підходи і методи, засоби і форми, роботу з різними контекстами – ми ре-актуалізували його для створення образу культури в якому знаходимося.

Увага до умов де ми знаходимося, як розташовані наші тіла, що є поряд і поміж ними в певному просторі й часі, пред’являє культурні ситуації. Через цей проявлений образ культури ми спроможні побачити себе. Так ми уявляємо, проясняємо й встановлюємо ці простори між цими тілами: місця з їхніми історіями і прихованими можливостями, місця з потенційністю (пере)установлювання.

Через мистецькі й навчальні практики, встановлюючи «культурні ситуації», ми дистанціюємося і захоплюємося одночасно, що дозволяє появі критичного проміжку. Захопити ту ситуацію, яка тебе захоплює.

Учасники програми «Простір уваги»: Яна Бачинська, Маріанна Голембйовська, Софія Дорошенко, Олександр Іванцов, Євгеній Казак, Євгеній Образцов, Анастасія Омелич, Аліса Омельченко, Максим Рачковський, Антон Саєнко, Вадим  Храбров

З групою працювали: Катерина Бадянова, Алєксєй Борісьонок, Лариса Венедиктова, Петро Владіміров, Микита Кадан, Ларіон Лозовий, Іван Мельничук, Лада Наконечна, Денис Панкратов, Сергій Попов, Леся Хоменко.

Експозиція:

https://roundme.com/tour/60874/view/151744/

Art you ok, Фотограф Евген Хлєбніков


Комунально-комуністична ситуація

Експозиція: