מאמרים‏ > ‏

חסמים בתקשורת בין-אישית

תקשורת בין-אישית היא תהליך של העברת מסרים ומידע בין אנשים ועל מנת שתהיה אפקטיבית עליה לכלול הקשבה פעילה וממוקדת.

כיוון שאנו עושים בתקשורת שימוש רב  באינטרקציה עם הסביבה: מנהלים, קולגות, כפיפים, כדאי שנממש את הפוטנציאל הגלום בתהליך ו'ננפה' ממנה את מירב המחסומים.

ריכזנו עבורכם מספר חסמים נפוצים בתהליכי תקשורת בין-אישית.

הבנה והתמודדות עם חסמים אלו תאפשר לכם לפתח מיומנויות שיחה אפקטיבית – תצליחו ליצור תקשורת מועילה, תקשורת של שיתוף פעולה, עבודת צוות וניהול אנשים מיטבי.

לתקשורת  בין-אישית יש משקל רב בהצלחת ארגונים ומנהלים. תקשורת חיובית היא הבסיס לקידום יחסים ועסקים, היא המפתח לסביבת עבודה נעימה ומפרה והיא כח מניע להצלחות עסקיות וביצועים.

להלן עיקרי החסמים:

שמיעה סלקטיבית – שמיעה של מה שאנו רוצים לשמוע או להבין ולא שמיעה של הנאמר. בשמיעה מסוג זה אנו 'מדלגים' לעיתים על מה שפחות נוח ומתאים לנו לשמוע.

פרשנות אישית - סוג זה של שמיעה מבוסס על פרשנויות שאנו נותנים לנאמר, פרשנויות המתבססות על פי רוב על דעות קדומות, נסיון וציפיות מהזולת ולא בהכרח על כוונות המדבר.

תפיסה רגשית – לתפיסתנו הרגשית את הדובר יש שיקול רב דקבלת הדברים. כלומר, חיבה לנואם תיצור אמפתיה וקבלת דבריו גם אם שגויים או לא הגיוניים הם ולהיפך.

לחץ חברתי – כאשר אנו שייכים לקבוצה כלשהי, אנו מזדהים עימה ומגלים נטיות של קונפורמיות בהקשבה לדברי קבוצה לעומת דברי אחרים מחוץ לקבוצת השיוך שלנו.

השקפת עולם – לכל אחד השקפת עולם אישית וכאשר אנו חשופים להשקפות הסותרות את עולמנו, יש חשש כי נגלה אטימות למידע חדש או שונה.

רעשים – רעשי סביבה מהווים חסם גדול בתקשורת. לפיכך יש לנהל שיחות חשובות בדלת סגורה, ללא רעשי רדיו, טלויזיה, מחשב וכו' וללא הפרעות אנשים או טלפונים. חשוב ליצור שטח 'נקי' עבור תקשורת בין-אישית חשובה.

 

 

 

 

Comments