Lee-Enfield

Лі-Енфілд 1904 - англійська гвинтівка, побудована на базі гвинтівки Лі-Енфілд зразка 1896-1899 років.
Назва гвинтівки пішла від того, що в її конструкції застосовується затвор і 10-зарядний магазин Джеймса Періса Лі. А ствол додали на "Королівській фабриці стрілецької зброї", розташованій в Енфілді. Перша гвинтівка з'явилася в 1895 році. У неї був калібр .303, і вона стріляла новими патронами з бездимним порохом.

Гвинтівка Лі-Енфілд використовувалася в боях набагато довше, ніж усі її сучасники. З нею воювали під час англо-бурської війни, а потім її пізніші модифікації використовувалися через 80 років моджахедами в Афганістані і британськими снайперами на Фолклендах. З неї не можна швидко стріляти, в ній не використовуються сучасні матеріали, але її надійність і простота експлуатації означають те, що Лі-Енфілд застосовуватиметься навіть тоді, коли нинішні надсучасні  зразки забудуть. 
Багнет

До гвинтівці додається багнет з тесачним клинком, рукоять зроблена з дерева. Довжина клинка 430 мм. Багнет кріпиться до масивного наконечнику цівки (не до стовбура), носиться окремо від гвинтівки, важить 510 г, піхви для нього - 205 р. Досить велика довжина клинка багнета пояснюється прагненням компенсувати невелику загальну довжину Лі-Енфілд 1904.
Затвор гвинтівки :ą
Vlad Mar,
15 апр. 2012 г., 10:42
Comments