Райком профспілки працівників освіти (архів)

                 Дорогі освітяни!
Щиро вітаю Вас на сторінці Машівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України. Тут ви знайдете інформацію про основні події профспілкового життя освітян району. Новини та актуальні питання щодо соціальних стандартів, оплати праці та соціального захисту працівників галузі.
Запрошую долучитися до обговорення наших профспілкових проблем!

Голова райкому Профспілки Ірина Джунь

Пільговикам нараховують пільги за новою системою

опубліковано 28 лип. 2015 р., 04:30 Ірина Джунь   [ оновлено 28 лип. 2015 р., 04:36 ]

     З 1 липня 2015 року запроваджується новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Зміни до законодавчих актів, якими передбачено врахування доходів при наданні пільги, прописані у Законі України від 28.12.2014 р. № 76-VIII. Після того, як ці зміни набули чинності, Постановою КМУ від 04.06.2015 р. №389 було затверджено «Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» .
На пільги без змін можуть розраховувати інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи I-II категорії, ветерани військової служби та деякі інші категорії.

Пільги в залежності від доходу надаватимуться:

- учасникам війни; членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; особам, на яких поширюється чинність зазначеного Закону; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);

- багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям (ЗУ„Про охорону дитинства”);

- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 3; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи (ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”);

- працівникам міліції на пенсії, особам начальницького складу податкової міліції, особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків, непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні (ЗУ„Про міліцію”);

- особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (ЗУ „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”);

- пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками, медичними і фармацевтичними працівниками, пенсіонерам, які раніше працювали у бібліотеках, у сфері захисту рослин, в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури (ЗУ „Про освіту”, Основи законодавства України про охорону здоров'я, „Про бібліотеки і бібліотечну справу”, „Про захист рослин”, „Про культуру”);

- жертвам нацистських переслідувань (ЗУ„Про жертви нацистських переслідувань”);

- дітям війни (ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”);

- батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків; особам, звільненим зі служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків (Кодекс цивільного захисту).

З 1 липня цього року при визначенні права на пільги до уваги братимуться доходи пільговика і членів його родини за останні шість місяців.

До членів сім'ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, зазначені вище (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Якщо він буде більший за величину податкової соціальної пільги (тобто, 1710 гривень), дана родина не матиме права на пільги. Коли ж середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї буде менший за 1710 гривень, то даний пільговик і надалі буде користуватися знижкою в межах соціальних норм.

Територіальні управління праці та соцзахисту населення впродовж липня 2015 року проведуть відповідну роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім'ї. По сім'ях, в яких пільговики та члени їхніх сімей, які користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управління праці та соцзахисту населення проведуть автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначать право на отримання пільг. Тому зазначеним сім'ям пільговиків звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно.

Інші родини, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, належать до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, будуть запрошені до районних управлінь праці та соціального захисту населення задля заповнення декларації про доходи сім'ї пільговика. До декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соцдопомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення. Якщо пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів. Відповідно до наданих документів буде визначено право пільговика на отримання пільг з 1 липня 2015 року.


 

Позиція галузевої Профспілки щодо обговорення проектів закону «Про освіту»

опубліковано 28 лип. 2015 р., 03:47 Ірина Джунь   [ оновлено 28 лип. 2015 р., 03:50 ]

Пропонуємо ознайомитися із позицією Профспілки працівників освіти і науки України щодо внесення змін до окремих законодавчих актів про освіту, а також відповідь Мінсоцполітики на офіційний запит галузевої Профспілки (додаються у вкладених файлах).

Семінар-нарада голів ПК та профорганізаторів

опубліковано 20 трав. 2015 р., 07:15 Ірина Джунь   [ оновлено 20 трав. 2015 р., 07:18 ]

                                                               19 травня 2015 року
                       
На базі районного методичного кабінету проведено семінар-нараду голів профспілкових організацій закладів і установ освіти, у якій взяли участь в.о. начальника управління праці і соціального захисту населення Машівської райдержадміністрації  
Орос Людмила Миколаївна, заступник начальника управління Пенсійного фонду в Машівському районі Шеванова Людмила Іванівна та начальник відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Машівської райдержадміністрації Сергієнко Євген Володимирович.
                    У ході наради розглянули актуальні питання профспілкового руху, порядок призначення субсидії, зміни у пенсійному законодавстві, оптимальність мережі освітніх закладів та відповідність асигнуванням на освіту у 2015 році.

                    Також обговорили перспективи оздоровлення членів Профспілки та їх дітей влітку 2015 року, затвердили фінансово-господарську діяльність райкому за 4 місяці поточного року.
                
Голова РК Профспілки Джунь І.О. вручила профспілковому організатору Базилівщинського ДНЗ "Ромашка" диплом за зайняте І місце в обласному конкурсі на кращий колективний договір та премію Полтавського обкому Профспілки працівників освіти і науки України.

Підвищення пенсій планується не раніше грудня 2015 р.

опубліковано 16 бер. 2015 р., 08:09 Ірина Джунь

Наступний перерахунок пенсій поки запланований на грудень місяць, коли буде підвищено прожитковий мінімум з 949 до 1074 грн для непрацездатних

Підвищення розміру пенсійних виплат в Україні планується не раніше грудня 2015 р. Про це в ході прямої лінії повідомив голова правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін.

"Наступний перерахунок пенсій поки у нас запланований на грудень місяць, коли буде підвищено прожитковий мінімум з 949 до 1074 грн для непрацездатних. Тоді пенсія буде перерахована обов'язково", - зазначив Машкін.

За його словами, Верховна Рада в травні розгляне законопроект про єдині принципи нарахування пенсій.

"До травня місяця уряд внесе до парламенту законопроект, згідно з яким будуть введені єдині принципи нарахування пенсій для всіх громадян нашої країни", - сказав Машкін.

У той же час голова ПФУ підкреслив, що виключення складуть військові, за якими залишиться особливий порядок пенсійного забезпечення.

Пенсійний фонд роз'яснює законодавчі зміни до пенсійного законодавства

опубліковано 16 бер. 2015 р., 08:04 Ірина Джунь   [ оновлено 29 січ. 2016 р., 11:47 ]


      
 
2 березня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». Ці зміни регулюють питання пенсійного забезпечення і умовно їх можна поділити на три основні блоки. На особливостях внесених змін до пенсійного законодавства зупинився Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний під час брифінгу перед прямою телефонною лінією Кабінету Міністрів України 13 березня.
Так, перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на «спеціальних» посадах. Зокрема, це стосується державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників.
«Внесені до 14 «пенсійних» законів зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена», - наголосив Олексій Зарудний. При цьому пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на «спецпосаді» та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.
Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників АТО. Всі вони на будь-якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.
Пенсіонери-науковці, які працюють на спецпосадах, зможуть одержувати 85% належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами.
«Зазначені нововведення стосуватимуться майже 11 тис. осіб, які працюють на спецпосадах, - зазначив Голова правління Пенсійного фонду. – Ці зміни набувають чинності з 1 квітня. Вони є черговим кроком уніфікації пенсійного законодавства та запровадження єдиних принципів пенсійного забезпечення для всіх категорій громадян».
Також передбачено, що Уряд до 1 травня поточного року має подати на розгляд Верховної Ради України законопроект, який має остаточно усунути різні підходи у пенсійному забезпеченні.
Другий блок змін стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії. «Але ця норма стосується лише тих пенсіонерів, у яких розмір пенсії перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, -1423,5 грн. Ті пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі», - підкреслив Олексій Зарудний. Він додав, що у працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн.
Зазначена норма діятиме до 1 січня 2016 року та стосуватиметься 659 тис. пенсіонерів, або 5,45% їх загальної чисельності.
Зараз на обліку перебувають всього 2 666 242 працюючих пенсіонера, або 21,9% загальної чисельності пенсіонерів. Середній розмір пенсії працюючих пенсіонерів - 1759,26 грн.
Голова правління Пенсійного фонду звернув увагу, що працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.
У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі спецпосад, виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.
Статус пенсіонера - працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов'язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.
Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював.
Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на спецпосаду, пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов'язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.
Третій блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.
За словами Олексія Зарудного, з 1 квітня 2015 року поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.

 

Положення Закону

Особи, на яких поширюється дія Закону

Вік виходу на пенсію жінок змінюється

 

з 45 років до 50 років

- жінки, які народилися після 01.04.1970

за списком № 1 (перелік особливо шкідливих та особливо важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України)

з 50 років до 55 років

жінки, які народилися після 01.04.1965

-   за списком № 2 (перелік шкідливих та важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України );

-   трактористи-машиністи;

-   доярки, свинарки;

-   зайняті на вирощуванні тютюну;

-   робітниці текстильного виробництва;

-   водії міського пасажирського транспорта


Олексій Зарудний підкреслив, що цей процес відбуватиметься поступово, упродовж 10 років – щороку на 6 місяців. Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року.
Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.
Законодавством передбачено, що відшкодування коштів на виплату та доставку пільгових пенсій здійснюється Пенсійному фонду України за рахунок коштів підприємств. Проте відшкодовується лише 64,1% зазначених витрат. Станом на 1 березня 2015 р. заборгованість підприємств із відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає 7,7 млрд. грн. Це призводить до необхідності здійснювати виплату пільгових пенсій фактично за рахунок всіх інших пенсіонерів.
Крім того, на 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, а для окремих категорій працівників - необхідної вислуги років. Це стосується, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту, працівників освіти та охорони здоров'я, артистів та ін.
При цьому умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінним.
Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм право та призначити пенсію за вислугу років.
Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів, орієнтовно 27,9 тис. осіб, з яких 23,3 тис. - жінки.
«Отже вищезазначені зміни пенсійного законодавства стосуються щонайбільше 700 тис. осіб. Решта 11,5 млн. пенсіонерів отримуватимуть свої пенсії, як і раніше, у повному обсязі за встановленим графіком», - підкреслив Олексій Зарудний. Він також повідомив, що станом на 13 березня 2015 року пенсійні виплати березня профінансовані в сумі 10,8 млрд. грн., що становить 51,6% місячної потреби. Фінансування відбувається за встановленим графіком.

Урядового рішення про скорочення на 3% освітян немає

опубліковано 13 бер. 2015 р., 01:47 Ірина Джунь

   
  На звернення ЦК Профспілки до Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості скорочення працівників навчальних закладів та установ освіти, як це передбачалося протоколом селекторної наради Прем’єр-міністра України від 13 січня 2015 року, відповідь надано Міністерством фінансів України.
У листі зазначається, що штатні розписи навчальних закладів затверджуються відповідно до типових штатних нормативів.
Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні відповідних бюджетів ураховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.
На даний час рішення щодо скорочення на 3 % чисельності працівників бюджетних установ Урядом не прийнято.

Гарантії працівникам, призваним під час мобілізації: узагальнене роз'яснення

опубліковано 12 бер. 2015 р., 02:31 Ірина Джунь   [ оновлено 13 бер. 2015 р., 01:30 ]

   
  Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористочної операції надано Роз'яснення щодо соціальних гарантій військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, та призваним під час мобілізації.
У роз'ясненні міститься узагальнення положень нормативно-правових актів соціальних прав та гарантій громадянам, які призвані під час мобілізації, та беруть участь в антитерористичній операції, зокрема, права на:
– отримання грошового забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби;
– використання всього комплексу гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців;
– збереження місця роботи, посади, середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності, та отримання одночасно грошового забезпечення як військовослужбовці ( стаття 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»; стаття 119 Кодексу законів про працю України);
– отримання одноразової грошової допомоги при демобілізації;
– збереження права на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при їх призові на військову службу під час мобілізації (при цьому державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців не припиняється);
– збереження виплати пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби;
– збереження розміру пенсій офіцерам запасу, які призвані під час мобілізації та її збільшення при демобілізації з урахуванням нових посад, військових звань та додаткової вислуги років;
– виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності;
– отримання статусу учасника бойових дій;
– гарантії соціального захисту членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва (права на отримання пенсії у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї).

                                                                                                                                                                                                               Юридичний відділ ЦК Профспілки

Збереження державних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються

опубліковано 12 бер. 2015 р., 02:22 Ірина Джунь   [ оновлено 12 бер. 2015 р., 02:33 ]

Збереження державних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються      ЦК Профспілки працівників освіти і науки України отримано відповідь від Міністерства соціальної політики України, яке розглянуло лист від 20.01.2015 № 02-5/21 щодо збереження державних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються.
    Так, у листі вказано, що зміни до законодавства у частині відміни надбавок, доплат і стипендій, збільшення педагогічного навантаження, запровадження платної загальної середньої освіти Урядом не схвалено.
    А безкоштовне харчування учнів 1-4 класів буде здійснюватися відповідно до чинного законодавства, яке діяло у 2014 році, і діє у поточному році.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Профспілка розраховує на позитивне вирішення питання

опубліковано 12 бер. 2015 р., 02:17 Ірина Джунь   [ оновлено 13 бер. 2015 р., 01:39 ]

                
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував лист до Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, народних депутатів України з приводу індексації заробітної плати працівників навчальних закладів та установ освіти і стипендії учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів.
            ЦК Профспілки у листі закликав народних депутатів України, внести зміни до Державного бюджету України на 2015 рік, збільшивши видатки на освітню галузь в обсягах, необхідних для забезпечення індексації заробітної плати працівників та стипендії студентів. 
     

Надання освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам: постанови Кабміну

опубліковано 12 бер. 2015 р., 02:12 Ірина Джунь

     
   
    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України подає для інформування та використання у роботі постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та № 7 «Деякі питання надання субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам», розроблених на виконання статей 97 і 103 Бюджетного кодексу України.
  Завантажити документи postanova_kmu_6.doc , postanova_kmu_7.doc

1-10 of 18