Tajski w Hotelach Spa Dr Eris Krynica

Nowość w Hotelach SPA Dr Irena Eris 

Masaż tajski jest formą tradycyjnej medycyny stosowanej przez mnichów z tajlandzkich świątyń. Na jego ostateczny kształt ogromny wpływ miała hinduska ajurweda i joga wywodząca się z Państwa Środka . Dlatego można rozpoznać w nim połączenie wielu znanych technik jak refleksologia, uciskanie, odblokowywanie kanałów energetycznych, czy rozciąganie.

My pragniemy zaprosić Państwa do hotelowych Kosmetycznych Instytutów na tajski masaż stóp. Ułożenie w pozycji leżącej pozwala rozluźnić się i zapomnieć o codziennych kłopotach, obowiązkach i stresach. Uciskane specjalną pałeczką refleksologiczne punkty na stopie pomogą pozbyć się różnorodnych dolegliwości nagromadzonych w organizmie oraz udrożnić pracę meridianów. Zabieg ten pozwala w krótkim czasie osiągnąć stanu pełnego relaksu i przynosi ulgę zmęczonym stopom.            Masaż tajski stóp Dr Irena Eris

                                                                   


Skutecznie usuwa uczucie "ciężkich nóg" i pozwala na pozbycie się napięcia wywołanego stresem. W dodatku jego orientalna oprawa dostarcza niezapomnianych doznań. Masaż tajski jest formą tradycyjnej medycyny stosowanej przez mnichów z tajlandzkich świątyń. 

Opiera się na głównym przesłaniu jakim jest miłość i współczucie. Na jego ostateczny kształt ogromny wpływ miała hinduska ajurweda i joga wywodząca się z Państwa Środka. 

Dlatego można w nim rozpoznać połączenie wielu znanych technik jak refleksologia, uciskanie, odblokowywanie kanałów energetycznych czy rozciąganie.

W Kosmetycznych Instytutach na terenie Hoteli SPA Dr Irena Eris do istniejących masaży orientalnych dołączył nowy - tym razem masaż tajski stóp. 

Jest to intensywny masaż uciskowy punktów reflektorycznych na stopach wraz z masażem podudzi. Wykonywany jest dłońmi i przy pomocy specjalnej pałeczki z drewna różanego, dzięki której terapeuta dociera głębiej do stref energetycznych oraz na bazie ciepłego olejku ziołowego. Olejek zawiera ekstrakty ziół łagodzące ból, poprawiające krążenie krwi i limfy oraz redukujące napięcie mięśni. 

Masaż odczuwa się jako bardzo mocny, a nogi bezpośrednio po nim sprawiają wrażenie zmęczonych, co jest prawidłowym objawem. Szybko jednak zmęczenie znika i pojawia się uczucie lekkości i głębokiego odprężenia.

Masaż tajski stóp zapobiega chorobom cywilizacyjnym wynikającym z noszenia często źle dobranego obuwia (płaskostopiu i paluchowi koślawemu/haluksom), obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi/gośćcowi i artretyzmowi/dnie moczanowej i może być stosowany w rehabilitacji narządu ruchu po tych chorobach. 

Jest zalecany dla osób wiodącym stojący trybem życia, z nadwagą, noszących na wysokim obcasie (szpilki), a również osobom uprawiającym różne sporty. Wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych "ciężkich nóg". Stosowany regularnie pomaga odreagować codzienne stresy. 

Masaż doceniany jest przez swój pozytywny wpływ na pracę układu krwionośnego a także z powodu pozytywnego oddziaływania na różne funkcje organizmu np.:

- trawienie,
- pracę mózgu (kontrola stresu lub snu),
- system hormonalny, 
- narządy zmysłu,
- centralny układ nerwowy,
- pracę gruczołów limfatycznych,
- system odpornościowy.

Cena zabiegu 120 zł
Czas trwania ok. 50 min

http://drirenaerisspa.com/wzgorza/aktualnosci/task,item/id,46/&year=2009&month=08

Moi masażyści bardzo są zadowoleni ze szkolenia. Chcielibyśmy rozwinąć ofertę o masaż tajski  lub indonezyjski. Hanna Wojciak Kierownik Kosmetycznego Instytutu Irena Eris Wzgórza Dylewskie, kurs tajskiego masazu stop, czerwiec 2009

Comments