Zprávičky‎ > ‎

Soutěž F3K Chrudim 13.4.2013

V sobotu 13. dubna jsme s Tondou konečně mohli vyrazit na pro nás letošní první soutěž F3K. Neměli jsme to daleko, pořádal ji Modelklub Chrudim. 
Ráno nás na letišti u Zaječic docela překvapila informace, že přijede 27 pilotů, z toho dva přátelé z Polska. Zdá se, že letos bude na soutěžích docela živo. 

Předpověď počasí slibovala vítr 7 m/s a více a tak to také celý den bylo. Naštěstí alespoň nepršelo, těch pár kapek nepočítám. 

Na start nás nakonec šlo 26 pilotů, Jirka poškodil svého Flow už při rozlétávání před zahájením soutěže. A zdaleka nebyl sám, karambolů bylo v tom větru během dne vidět docela dost a počet pilotů na startu jednotlivých kol se postupně snižoval. My novoměšťáci z toho vyšli docela dobře, odnesla to jen směrovka na Tondově Edge. 

Kvůli větru nás pořadatel rozlosoval do 4 skupin, což jsem přivítal, přece jen to tak bylo bezpečnější. Po odlétání čtvrtého kola byla vyhlášená asi půlhodinová pauza, protože vítr začínal přesahovat rozumnou mez. Nárazy byly až 12 m/s. Po hlasování, jestli soutěž ukončit, nebo odlétat ještě dvě kola vyhrála ta druhá možnost, takže jsme celkem za tuto soutěž odlétali šest kol. Já byl desátý, Tonda třináctý.

Zvítězil Pavel Krištof, druhý Ondra Rezler a třetí Adam Siama. 

F3K Chrudim 13.4.2103


Odkazy na další fotogalerie jsou na webu souteze.F3K.eu

Comments