Zprávičky‎ > ‎

Soutěž F3K 15. - 16.6.2013 Jehnědí

V polovině června jsme vyrazili na další letošní soutěž, tentokrát poprvé do Jehnědí, kde ji jako svoji premiéru organizoval Roman Plesl se svými přáteli a manželkou. 
A soutěžní premiéru měl i novoměšťák Petr Kupka, který se konečně rozhoupal a jel s námi si také zasoutěžit.
Od kamaráda, UL pilota jsem věděl, že místní letiště je skvělé a že tu mimo jiné bývají i nejlepší slety UL poletuch. Skutečnost moje očekávání ovšem předčila, tak krásný areál se vším možným vybavením jsem nečekal. Navíc ti pohodoví lidé tam! Stejně jako my modeláři ani oni letos toho díky počasí moc nalétat nemohli a přesto svoje letiště kvůli nám na víkend uzavřeli a ještě se tvářili, že jim to vůbec nevadí! A ty jejich ženy, které se staraly o naše žaludky! Ty také působily dojmem, že lepší zábavu by si na víkend ani neuměly představit. A musím říci, že jsem se tam měl lépe než doma a to si doma také nemohu nijak stěžovat. A ten hoch, který nadšeně odnášel naše špinavé talíře. Prostě lidé snad z jiné dimenze :) Jo a ještě ta slečna, co v sobotu večer čepovala pivo, taky moc fajn :)
No, zpět k létání. V pátek nás přivítal lehce nervózní Roman, bylo na něm vidět, že mu na dobrém průběhu nastávající soutěže nesmírně záleží. A nutno říci, že se nervoval úplně zbytečně, měl to vše dokonale připravené a alespoň já si ani nevšiml nějakých problémů a zádrhelů. Vlastně jeden problém jsem měl - v neděli byla byla přestávka na oběd (řízek s bramborovým salátem) v polovině rozlétaného kola, to znamená po odlétání skupiny B. A já byl ve skupině C. Tak toto si prosím příště neopakovat, neházelo se mi to moc dobře :). 
Nakonec se nás sešlo 27 a létali jsme na 4 skupiny. Celý soutěžní víkend bylo ukázkové počasí, o tisícovky nebyla opravdu nouze. Závodníci s jistými zkušenostmi předváděli čím dál tím více vyrovnanější výkony, a ti nejlepší zase létání téměř bez chyb. Vítězové jsou stále jasní tak nějak předem, ale i boj o umístění v první desítce není nyní moc lehký.
Já s Tondou umíme zalétat dobře jednu úlohu a následně to pohnojit v úloze následující. Naše výkony prostě nejsou vyrovnané, hraje v nich stále neúměrnou úlohu štěstí, děláme moc chyb. Máme se prostě pořád co učit a v čem se zlepšovat. Ale to je myslím jen dobře. Petr obsadil 24. místo, to jsem tak nějak očekával, v té konkurenci nemohl dát na svých prvních závodech lepší výkon. Tonda byl 13. a já 11. A tak si myslím, že jsme jeli domů maximálně spokojení. 
Pořadatelům musím jen moc a moc poděkovat za skvělý víkend. Úmyslně nepíši jen závody, to byl opravdu skvělý CELÝ VÍKEND! Fakt díky, Romane! 
Zvítězil Ondra Rezler, druhý byl Pavel Krištof a třetí Adam Siama z Polska.Odkazy na fotogalerie z Jehnědí jsou na webu F3K.

Comments