Začátek‎ > ‎Akce rodičů‎ > ‎

Dovolená Úborsko

 

Už víš, co budeš dělat v létě? Jestli ještě ne, tak se přidej k nám. Jedeme na první týdenní dovolenou s dětmi (ale není to podmínka :-)).

Místo pobytu:
Penzion U Jandů v Úborsku u Nýrska
Nabízí zde příjemné ubytování ve 2 až 4lůžkových pokojích, se snídaní za 300 Kč na osobu a noc (děti do 2 let jsou zdarma, děti do 10 let 180 Kč za noc). Je tu ale možnost si objednat i obědy a/nebo večeře.
K dispozici je taky malý bazén (můžeme tu vykoupat - nebo spíš osvěžit - sebe a ratolesti), travička zelená, tenisové kurty nebo hřiště na basket a jiné sporty.

Náplň pobytu:
V okolí lze jezdit na kolech (s dětmi v sedačkách i vozíčcích), vlakem, autem i chodit pěšky. Probádat tak můžeme okolí Nýrska (hrad Rýzmberk, zřícenina Pajrek, rozhledna Koráb, kaplička Dobrá Voda, Nýrská přehrada, kasárna Janovice - nikdy více...). A hlavně máme šanci ukázat potomstvu západní část Šumavy (Hojsova Stráž, Špičák, Černé jezero, Čertovo jezero, Pancíř, Železná Ruda, atd.).

Termín pobytu:
1. až 8. srpna 2009 (od soboty do soboty)

Přihlášení dovolenkáři:
- Zuzka, Marek a Vítek (čili "Mušici")
- Mirka a David (čili "Plameni" - ale sám "velký otec Plamen" se ještě nepřidal :-))
- Irča, Honza a Lucka (čili "Lánovci")
- Hanka, Petr a Marťas (čili "Sporťáci")
- Katka, Roman, Domča a Dáda (čili "Brašňáci")
- Katka, Radek a Adam nebo Jáchym (čili "Sedláci")

Pokyny k pobytu:
1) Nástup v sobotu 1. srpna (po 14. hodině):
- Zuzka, Marek a Vítek (čili "Mušici")
- Mirka a David (čili "Plameni")

- Irča, Honza a Lucka (čili "Lánovci")
- Katka, Roman, Domča a Dáda (čili "Brašňáci")
- Katka, Radek a Adam nebo Jáchym (čili "Sedláci")

2) Nástup v neděli 2. srpna (po 14. hodině):
- Hanka, Petr a Marťas (čili "Sporťáci")
- Petra, Martin a Klárka (čili "Žabáci")

Žabáci přijedou vlakem do Nýrska. Můžete tam pro ně někdo zajet autem s dětskou autosedačkou (Klárce je 11 měsíců)? Čas příjezdu s nimi lze konzultovat na mailu martin.petra@vidner.net . Díky moc všem dobrovolníkům! :-)


3) Ceny ubytování
Ceny platí takové, jaké byly ohlášeny předem, tedy dospělí za ubytování se snídaní 300,- Kč/os./noc, děti od 2 do 10 let se snídaní 180,- Kč/os./noc, děti mladší než 2 roky zdarma.
Pokud by někdo z Vás potřeboval fakturu např. pro zaměstnavatele, připočte si k ceně 9% DHP. Ostatní ne. :-)
Platí se na místě, takže si přivezte prachy a budete zkasírováni v neděli večer.


4) Stravování
V penzionu není kuchyňka pro rekreanty, ale budeme mít k dispozici na našem patře lednici (na jídlo pro mrňouse a pokud zbude místo, tak i na nějaké občerstvení pro dospělé :-)). A dáme si tam rychlovarnou konvici na ohřívání vody. My vezmeme i nějakou nádobu, zřejmě ešus, na to ohřívání bašty pro děcka.
Jíst můžeme v restauraci penzionu (tam rozhodně budeme snídat) - na místě si můžete objednat obědy i večeře na celý pobyt nebo tam chodit, když se to bude hodit a nebudeme zrovna někde na výletě.

5) Koupání
K dispozici je bazén(-ek) s rozměry 9,1m x 4,6m x 1,2m. Pro ty nejmenší povezeme náš nafukovací bazének, kde se budou moct vycachtat. Vše odzkoušeno - Marťas, Dáda a David dosvědčí. :-)

6) Svatba nakonec...
V den odjezdu, tedy v sobotu 8. srpna, mají od 14 hodin svatbu Evča-Kristýna s Martinem, a to na Švihově. Pokud se tedy cestou do Plzně budete chtít rozptýlit a obveselit, tady jsou podrobnosti .

 
Comments