05. Пронумеровані магістраліАвтомобільні дороги України

Автомобільні дороги України поділяються на:

  • дороги державного значення (міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги)
  • дороги місцевого значення (обласні та районні дороги).

Переліки доріг державного та місцевого значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, затверджуються відповідно Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим і обласними державними адміністраціями один раз на три роки.

В даний час, з 01.01.2013 року діє Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення в якому наведено повний перелік автошляхів державного значення.

Повний перелік автошляхів державного значення, який використовується з 1.1.2013 в Довідкових таблицях з посиланнями на карти та KML файли автошляхів.Європейські маршрути 

Європейська автомобільна дорога (автомобільна дорога з індексом Е) — частина єдиної Європейської транспортної системи. Система нумерації E—шляхів розроблена Європейською економічною комісією ООН. Шляхи пронумеровані від Е 01 і перетинають міждержавні кордони країн Європи. Шляхи досягають також Середньоазійських країн, таких як Киргизстан, бо вони також є членами ЄЕК ООН.


Загалом через Україну проходить 19 європейських автошляхів.

Позначаються як Е 40Е 95, Е 105 - горизонтальним прямокутником зеленого кольору. 

   


Дороги державного значення:

Дороги державного значення поділяються на міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги.

Міжнародні автомобільні дороги:
    - суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єднувальних автомобільних доріг та відгалужень,
    - Міжнародні дороги позначаються літерою «М» та двозначним цифровим індексом М01.

Національні автомобільні дороги:
    - суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та з'єднують Київ, адміністративний центр Автономної Республіки Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами.
    - Національні дороги позначаються літерою «Н» та двозначним цифровим індексом Н01.

Регіональні автомобільні дороги:
    - з'єднують дві або більше областей між собою,
    - з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами.
    - Регіональні дороги позначаються літерою «Р» та двозначним цифровим індексом Р01.

Територіальні автомобільні дороги:
    - з'єднують адміністративні центри Криму й областей з районними центрами, містами обласного значення, міста обласного значення між собою та адміністративні центри районів між собою.
сполучають з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.
    - Територіальні дороги України позначаються літерою «Т» і чотиризначним цифровим індексом в якому перші дві цифри — індекс області, дві другі — номер дороги Т 01 01


Дороги місцевого значення

     Автомобільні дороги місцевого значення поділяються на обласні та районні (сільські)

     До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що  з'єднують  адміністративні центри Автономної Республіки Крим і областей  з  іншими  населеними  пунктами   в   межах   Автономної Республіки   Крим   чи   області  та  із  залізничними  станціями, аеропортами,  річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон,  місцями  відпочинку  і  не  належать  до доріг державного значення. 
   Позначаються Обласні дороги літерою «О» і шестизначним цифровим індексом, в якому перші дві цифри — індекс області (

Охххххх)


     До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що  з'єднують  адміністративні  районні центри з іншими населеними пунктами,  інші  населені  пункти  між  собою,  з  підприємствами, 
об'єктами   культурного   значення,   іншими  дорогами  загального користування у межах району. 
    Позначаються Обласні дороги літерою «С» і шестизначним цифровим індексом (С

хххххх)

     Перелік доріг місцевого значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються   з   вулицями   міст   та  інших  населених  пунктів, затверджують Рада міністрів Автономної Республіки Крим та  обласні 
державні адміністрації один раз на три роки.{   Стаття  8  в  редакції  Закону  N  4203-VI  (  4203-17  )  від 
20.12.2011 } 

Позначення в GoogleMapMaker

Символьне позначення

GoogleMapMaker розрізняє Європейські маршрути та автошляхи державного значення для правильного, загальноприйнятого, позначення на картах - а саме: 

    Європейські маршрути горизонтальним прямокутником зеленого кольору

    Автошляхи державного значення (

Міжнародні

М01

Національні

Н01

Регіональні

Р01

та Територіальні

Т0101 в горизонтальним прямокутником синього кольору
    Автошляхи місцевого значення не мають символьного позначення на картах Google

Назви та мови позначення в GoogleMapMaker

    - Європейські маршрути позначаються латинською літерою Е та дво- або тризначним цифровим індексом без додаткових символів (пробіл, тире, дефіс). Мова введення - Англійська

    - Автошляхи державного значення позначаються виключно 

кирилицею

л

ітерами М, Н, Р і Т та відповідно двозначним або чотиризначним цифровим індексом без додаткових символів

(пробіл, тире, дефіс). Мова введення - Українська.
Зауваження
Вказувати назви магістралі тільки літерами латинського алфавіту, або виористовувати мову Російська, як це роблять індуси та РЕР сусідніх країн, заборонено. В цьому випадку такі назви не будуть зображені на картах в українському інтерфейсі
Зауваження
Вказувати назви «Київ-Львів-Чоп» чи «Київ-Одеса» як «Основну», «Офіційну» чи «Місцеву» не потрібно - в Україні магістралі не мають власних імен, як наприклад деякі магістралі в Росії (трасса «Дон», трасса «Украина»). 
Назви «Київ-Львів-Чоп» чи «Київ-Одеса» допустимо додавти виключно з типом «Маловідома»

Типи назв

Всі Європейські маршрути та автошляхи державного значення позначаються виключно типом назви «Пронумерована магістраль»
     - Використовувати типи «Основна», «Офіційна» та «Місцева» заборонено


Відповідно до рекомендацій офіційного хелпу Альтернативна назва для пронумерованої магістралі вказується як «Маловідома». Ці назви допоможуть у пошуку конкретної дороги. 

Тому в GoogleMapMaker назви магістралей з використанням додаткових символів (пробіл, тире, дефіс), а також адаптована назва автошляхів державного значення для іншомовних користувачів вказується виключно з типом назви «Маловідома»

Як правильно позначити

Якщо магістраль досить коротка то позначаємо як вулицю. Якщо магістраль довга, то виділяємо кілька сегментів (можна і кілька десятків), відкриваємо редагування назв, вказуємо номер магістралі і, так само, як і з вулицями, видаляємо всі «Без назви». Зберігаємо. Далі виділяємо наступні сегменти і один сегмент з попереднього виділення, на якому вже є вказано номер магістралі, відкриваємо редагування назв, і вказаний в попередньому редагуванні номер магістралі «Розширити на всі». Таким чином ми отримаємо один маршрут на всій протяжності магістралі.

На кожному виділенні сегментів не потрібно вказувати знову назву, це приведе до того що буде кілька розрізнених маршрутів з однаковими назвами.


Для того щоб номери магістралей з'явились в відповідних прямокутниках, потрібно взяти на редагування весь об'єкт з назвою магістралі,

і в атрибутах вказати відповідний тип маршруту.


Відповідні прямокутники зявляться на карті через 30-60 хвилин.