3. CONCURSURI

ANUL ȘCOLAR 2019-2020

1. Concursul Regional „Micul Gates” 17 noiembrie 2019, EDITIA a XX-a, Secțiunea SCRATCH

Premiul I Tonca Ligia, Grama Ștefan „Lecția de geografie”
Premiul II Răcășan Simona „Lecția de biologie”


ANUL ȘCOLAR 2018-2019

8. Concursul național de robotică NEXTLAB, poziția 98 din CAEN 2018
Elevii calificați la etapa națională a concursului:
    1. Bede Adam
    2. Chimini Matteo
    3. Florea Florin
    4. Grama Ștefan
    5. Luca Oștean
    6. Petrișor Darius Ciprian
    7. Tesnadi Tamas
    8. Tonca Ligia
    9. Tuluș Mihai
    10. Vlaicu Tudor


7. Proiectul național „iTech Skills and Challenge - #scriemCOD”

Certificate de absolvire a cursului #scriemCOD:

Topan Filip

Tonca Ligia

Tesnadi Tamas

Radu Horațiu

Poptean Andrei Cristian

Pop Andrei Nicolae

Petrișor Darius Ciprian

Oltean Luca Alexandru

Mih Abel Andrei

Lumperdean Andrei Victor

Grama Ștefan

Giurgiu Tudor

Dumitru Cosmin

Ciocan Dumitrache Adrian

Bede Adam

Anghel Mircea Dorian


6. Concurs interjudețean de informatică „Floare de lotus”, CAERI 2019, poziția 338, Palatul Copiilor Oradea, Ediția a XIX-a

Premiul I Mariș David, clasa I

Premiul II Rusu Amelia, clasa a II-a

5. Concursul Regional Aplicații IT "Pe calculator lucrăm, circulație să-nvățăm" Făgăraș, ediția a XI-a, CAERI 539/2019

Premiul I Sabo Catinca, clasa a III-a, secțiunea Programare în Scratch
Premiul I Badocan Marcu, clasa a III-a, secțiunea Programare în Scratch
Premiul I Cherecheș Sergiu, clasa a III-a, secțiunea Programare în Scratch
Premiul I Bota Mihai, clasa a V-a, secțiunea Programare în Scratch
Premiul III Terec Luca Darian, clasa a II-a, secțiunea Grafică digitală
Premiu de originalitate Nemeș Dora, clasa a III-a, secțiunea Grafică digitală
Premiu de creativitate Mureșan Laura, clasa a VI-a, secțiunea Grafică digitală
Premiu special Mariș David clasa I, secțiunea Microsoft Word

4. Simpozionul interjudeţean "Informatica-învăţare prin joc" iunie 2019, Palatul Copiilor Cluj
Dumitrache Adrian, clasa a V-a
Anghel Mircea, clasa a VI-a
Grama Ștefan, clasa a VI-a
Tonca Ligia, clasa a VII-a

Revista simpozionului Învățare prin joc

3. Concursul Regional „Zilele informaticii dejene" Etapa regională "Copilărie fericită"

Premiul II Sabo Catinca
Premiul III Crișan Cristina
Premiul III Rusu Amelia
Mențiune Moca Sara

2. Concursul Regional „Micul Gates” pentru elevii claselor III-IX, 10 – 11 noiembrie 2018, EDITIA a XIX-a, Secțiunea SCRATCH

Premiul I Tonca Ligia, Plohod Anamaria, clasa a VII-a, CENTENARUL MARII UNIRI
Premiul II Vlaicu Tudor Matei, Man Bogdan, clasa a VII-a, ROMÂNIA UNITĂ
Premiul III Anghel Mircea, Grama Ştefan, Clasa a VI-a, CENTENARUL ROMÂNIEI

1. Participarea la competiția națională  „Învață să programezi cu Alice”, septembrie 2019 cu lucrările
„Stop Cyberbulling” - Gălățan Tudor, Baicu Mihai
„Din istoria Egiptului” - Poptean Andrei


ANUL ȘCOLAR 2017-2018

5. Concursul Interjudețean „Primăvara virtuală“, Huedin, Ediția a XI-a
REZULTATE:

Desenele premiate:
Casa zânei, Nemeș Dora, clasa a II-a

Oița, Oltean Luca, clasa a IV-a

Primăvara e aici! Popa Sofia, clasa a III-a

4. Concursului Regional „Pe calculator lucrăm, circulație să-nvățăm“, Făgăraș, ediția a X-a, 2018

REZULTATE:

               PREMIULMODUL A - DESEN   Clasa
          PREMIUL   IIIOLTEAN ALEXANDRU LUCAIV
MODUL B - GRAFICĂ
PARTICIPARENEMEȘ DORAII
PREMIUL DE ORIGINALITATEPOPA SOFIAIII
PREMIUL DE CREATIVITATEBODEA LIGIA PATRICIA III
           PREMIUL  IIIGIURGIU TUDORVI
MODUL B - WORD
           PREMIUL  IIIINCZE EDUARDII
PARTICIPARECHIMINI MATTEOIV
PARTICIPAREANGHEL MIRCEAV
MODUL B - PREZENTĂRI POWERPOINT
PREMIUL DE ORIGINALITATECHINCIŞAN MIHAI CRISTIANV
PREMIUL DE ORIGINALITATEGRUMĂZESCU CEZARVIII


3. Competiţia Scratch



2. Concursul internaţional de Scratch SCRIPT 2018



La anul vom fi şi mai buni!

Concurs internațional Trial Script 2018 - online competition

Certificat of participation Pop Șerban, Crișan Eric, project The Solar Sistem, locul 4

Certificat of participation Anghel Mircea, Bako Mara, Bako Andreea, project Super Speed Car, locul 8

Certificat of participation Gălățan Tudor, Baicu Mihai Ianis, Jeney Raymond Robert, project Robotopia, locul 5

Certificat of participation Buda Cornel Iustin, Horvat Vlad, project PC simulator, locul 4

Certificat of participation Giurgiu Tudor, Bologa Alexandru, project PC game, locul 7

Certificat of participation Luca Oltean Alexandru, Bota Mihai project Maze, locul 4




1. Concursul judeţean ZILELE INFORMATICII DEJENE 2018, ediţia a XIX-a

REZULTATE:

secţiunea POVEŞTI ILUSTRATE
    PREMIUL I  Popa Sofia, clasa a III-a 
 

secţiunea LUCRĂRI DE ARTĂ VIZUALĂ
    PREMIUL III Giurgiu Tudor, clasa a VI-a  
    PREMIU SPECIAL Nemeş Dora, clasa a II-a 


secţiunea PREZENTĂRI MULTIMEDIA
    PREMIUL I Tomilov-Roman Desire, clasa a IV-a 
    PREMIU SPECIAL Costea Laura, clasa a IV-a 
    PREMIU SPECIAL Răcăşan Simona, clasa a V-a 

Serena - Nemeş Dora, Clasa a II-a


Lumea bomboanelor



Povestiri cu Pokemoni







Comments