הסכם ממון

פורטל הסכם ממון הוקם כשירות לציבור בכדי להקנות לציבור הגולשים מידע ראשוני על מהותו של הסכם ממון, מצבים מיוחדים שבהם מומלץ בחום לכרות הסכם ממון, הדרך לאישור הסכם ממון ומה עושים כאשר מגיעה חלילה העת ויש לאכוף הסכם ממון.

מהו הסכם ממון?

חוק יחסי ממון בין בני-זוג, תשל"ג (1973), מסדיר את היחסים הרכושיים שיחולו בין בני זוג במקרה של גירושין או פטירה. על פי החוק, עם סיום הנישואין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית מכל הנכסים שבני הזוג צברו במהלך חייהם המשותפים תחת קורת גג אחת, לרבות: דירות, כלי רכב, עסקים, כספים בחשבונות ובפיקדונות בבנקים, ניירות ערך, ועוד.
הסכם ממון הינו דרך להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג באופן שונה מהקבוע בחוק בעת סיום הנישואין. כך, לדוגמה, הסכם ממון עשוי לקבוע כי דירה שהיתה בבעלות אחד מבני הזוג טרם הנישואין תיוותר בבעלותו המלאה גם בסיומם.


חדשות משפטיות אחרונות

  • הסכם ממון שלא אושר כדין אך הצדדים נהגו לפיו עשוי לקבל תוקף מעשי מכוח עקרון תום הלב, ההשתק והמניעות בבית המשפט העליון                      בע"מ  7734/08, בע"מ  8167/08 בפני:      כבוד השופט א' רובינשטיין, כבוד השופט ס' ג'ובראן, כבוד השופט  י' דנציגר המבקש: פלוני             נ  ג  ד ...
    פורסם: 30 במאי 2010, 13:24 על ידי: חוזים פורטל
  • בעל שהתבטל ב-22 שנות נישואים יקבל רק רבע מהרכוש הבעל הכלכלן לא עבד ולא תרם כמעט לתא המשפחתי, בשעה שאשתו עבדה בבנק ישראל וצברה זכויות ונכסים ■ ביהמ"ש ציין כי עליו לשקול את התרומה המשותפת של בני-הזוג לבניית ...
    פורסם: 24 בינו׳ 2010, 14:12 על ידי: חוזים פורטל
הצגת הודעות 1 - 2 מתוך 2. הצגת עוד »