Wagi paletowe

Mobilne i lekkie w przemieszczaniu wagi paletowe służą do ważenia palet euro. 
Konstrukcja wagi paletowej jest przystosowana do załadunku zarówno przez ręczny wózek paletowy (paleciaki) jak i wózki widłowe wysokiego unoszenia. Wagi paletowe w wersji nierdzewnej można stosować na zewnątrz oraz w przypadku mokrej i agresywnej produkcji.

Waga paletowa przystosowana jest do ważenia typowych palet euro 840 x 1200 mm. Sposób załadunku na wagę paletową może odbywać się zarówno wózkiem niskopodnoszącym paleciakiem lub wózkiem widłowym. Waga paletowa jest łatwa w transporcie, a nieużywaną można odstawić i nie zajmuje dużo miejsca. W ofercie dostępne są wagi paletowe, które mogą być legalizowane.

Typowe parametry wagi paletowej
  • stalowa lakierowana platforma wagowa
  • obudowa miernika z trwałego tworzywa ABS
  • wymiary wagi 800 x 1200 mm – paleta EURO
  • Przewód sygnałowy w metalowym oplocie 
  • złącze RS 232 lub port IP
  • czytelny wyświetlacz LED
  • uchwyt i rolki transportowe
  • uchwyt do montażu miernika na ścianie
  • legalizacja

Standardowo wagi paletowe wyświetlają informację o odczycie masy na wyświetlaczach, można jednak wykorzystać nowoczesne rozwiązania pozwalające na porównanie rzeczywistej masy palety z masą wynikającą z dokumentu magazynowego.

Oprogramowanie

Jednym ze sposobów wykonania pomiaru (odczyt masy z wagi paletowej) jest wykorzystanie transakcji ważenia za pomocą przenośnego terminala np. Symbol Motorola. Moduł programu pozwala na odczyt wagi porównanie otrzymanego wyniku ważenia z wielkością obliczoną przez program. Wartość odczytu uwzględnia zdefiniowany dla danej wagi parametr odchylenia (tolerancji) z jaką dane ważenie ma zostać zaakceptowane. Przykładowo jeżeli ustawiono zostanie tolerancja odchylenia wagi na o (zero) to oznacza że waga wyliczona musi być dokładnie zgodna z wagą odczytaną z urządzenia. Zwykle jednak dopuszczalne są odchylenia aby uwzględnić niejednorodny charakter artykułów, w takim wypadku zaakceptowane zostanie naważenie którego wartość mieścić się będzie w granicach określonych przez parametr odchylenia. Na ekranie terminala wyświetlana jest informacja o wadze odczytanej z z wagi.
Odczytać i zapisać w bazie systemu magazynowego można nie tylko za pomocą mobilnego terminala radiowego, ale także za pomocą aplikacji Windows lub internetowej - przeglądarka internetowa.Comments