Tribicon - IV Mutacja Machinobolizmów

Google+
Machinobolizmy tej generacji powstały w wyniku procesu zwanego Metalurwią, są przez to najbardziej samolubne, egoistyczne i wręcz narcystyczne w formie.

Podobają się wszystkim, wszyscy je pożądają, nie mając nawet o tym pojęcia. Są idealne w każdym miejscu, gdzie się znajdą. Nie służą niczemu i nikomu, są najbardziej wolnymi Machinobolizmami na całej Ziemi. Zużywają się szlachetnie, nie są klonowane seryjnie. Machinobolizmy nawet jako truchła zyskują na wartości. Są bowiem wyuzdane, nonsensowne, i według Piotra Kropotkina* anarchistycznie nastawione.
Metalurwia - technologia scalania


Prestidigitator czyli szybki palec

Autor jest hybrydą inżyniera i plastyka, zwaną z niemiecka Künstler Maschinenschöpler.
Autor może być przypadkową XVII reinkarnacją Wielkiego Leonarda. Może, ale nie ma to znaczenia i odpowiada tylko za siebie, więc nie powołuje się na żadne nazwiska, bo to żadna sztuka. Jeśli ktoś go natomiast spyta czym jest sztuka to odpowie za El Lissitzkim****, że nie wie, ale jeśli nikt go nie pyta, to wie.

Patroni

Duchowy patronat sprawują: rabbi Jehuda Löwa ben Becalel*****, Rudolf II sponsor rabbiego i kolekcjoner osobliwości, oraz Giuseppe Arcimboldo - realizator metody capriccio i bizzarro (dziwaczne i niezwykłe).

-------------------------------------------------------------------
*Piotr Kropotkin - autor aforyzmu - Anarchia matką porządku.
**Traktat Sefer Jecira - boski przepis na stworzenie automatu.
***Mrówka Langtona - po 10 tysiącach kroków mrówka przestaje zachowywać się chaotycznie i wie co robić dalej coraz bardziej.
****El Lissitzky - projektant mównicy na placu publicznym.
*****Jehuda Löwa ben Becalel - ojciec Golema, którego to uruchamiał pergaminem z nieustalonymi dotąd napisami.

 Podstrony (23): Wyświetl wszystko
Comments