Konkurs Fotografii Górskiej "Lawiny"

www.lukaszcyrus.blogspot.com #fotografiaodklejona
Szkoła Fotografii Odklejonej
we współpracy z Klubem fotograficznym "Źródło" i Rudzkim Stowarzyszeniem Inicjatyw Niebanalnych In-nI jest współorganizatorem dorocznego Konkursu Fotografii Górskiej "Lawiny". Konkurs Fotografii Górskiej "Lawiny" jest wydarzeniem towarzyszącym Spotkaniom Górskim "Lawiny".

Gospodarzem Spotkań Górskich "Lawiny" jest Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. W budynku MCK mieści się Galeria "Fryna" będąca przestrzenią ekspozycyjną pokonkursowej wystawy fotografii Konkursu Fotografii Górskiej "Lawiny".

Dzięki współpracy wymienionych instytucji, jesienią każdego roku w Rudzie Śląskiej ma miejsce wydarzenie, które przyciąga rzesze miłośników gór na spotkanie z gwiazdami wspinania 
światowego formatu. W programie tej trzydniowej imprezy przewidziano miejsce dla Wystawy Fotografii Górskiej "Lawiny" wraz z wernisażem i uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów Konkursu.

Konkurs Fotografii Górskiej "Lawiny" od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności licznie zgromadzonej w Galerii "Fryna" i przed monitorami komputerów. Konkurs jest wydarzeniem o znacznym zasięgu, stąd na potrzeby jego organizacji prowadzony jest oddzielny blog, który znaleźć można pod adresem www.kfg-lawiny.blogspot.com


Łukasz Cyrus, 2018