L-25 Lubin - Brunów - Ogrodzisko - Gorzyca - Zimna Woda - Raszówka - Gorzelin - Pieszków - Lubin

L-25


Lubin - Brunów - Zimna Woda - Raszówka - Gorzelin - Pieszków - Lubin

Długość trasy 46 km.

Trasa przebiegająca i szosami, i drogami leśnymi. Odcinki przebiegające duktami szutrowymi są przejezdne rowerem przez cały rok.

Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania ulicy Lecha Kaczyńskiego z ulicą Hutniczą.

Kierujemy się ścieżką rowerową w górę ulicy Hutniczej. Przy ulicy Krupińskiego skręcamy w prawo (północny-zachód) - ścieżka rowerowa. Okrążamy w ten sposób osiedle Wyrzykowskiego i docieramy do ulicy Jana Pawła II biegnącej do wsi Obora. Jeszcze przed wsią skręcamy w lewo przecinając szosę i ulicą Jagodową jedziemy na zachód do szerokiej drogi szutrowej biegnącej do Krzeczyna Wielkiego (na południe). Jednak nie dojeżdżamy do tej wsi, lecz skręcamy w połowie drogi na w prawo (na zachód). Żółtym szlakiem pieszym jedziemy do Krzeczyna Małego. Do tej wsi docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek chodnikiem i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. Gdy dojedziemy do głównej szosy przez wieś skręcamy w lewo (na południe). Asfaltową szosą jedziemy przez wieś docierając do poprzecznej ruchliwej drogi relacji Lubin-Chojnów. Przeskakujemy na drugą stronę i już leśną drogą podążamy w kierunku Ogrodziska. Po jednym kilometrze, w Ogrodzisku, skręcamy w lewo i jedziemy drogą asfaltową do Gorzycy. Na początku tej wsi skręcamy w prawo kierując się do Bolanowa. Dobra droga szutrowa w lesie. Przejeżdżamy przez ten przysiółek i podążamy dalej. Po kilku kilometrach docieramy do drogi asfaltowej koło Zimnej Wody. Skręcamy w lewo i jedziemy do Karczowisk. Przejeżdżamy pod drogą S3. Drogą brzegiem lasu, potem lasem jedziemy do przejazdu kolejowego, za którym docieramy do Raszówki. Z Raszówki wjeżdżamy w drogę asfaltową w lewo (na północ) biegnącą do Gorzelina. Z Gorzelina szosą podążamy do Pieszkowa. W Pieszkowie na skrzyżowaniu przed kościołem skręcamy w lewo i przez Osiek dojeżdżamy do Lubina na Przylesiu. Objeżdżamy Przylesie ścieżką asfaltową wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Z ulicy tej zbaczamy w prawo i obok dużych sklepów wjeżdżamy w Park Wrocławski. Docieramy do Alei Niepodległości wzdłuż której (ścieżka rowerowa) wracamy na miejsce startu.

Ciekawe obiekty na trasie to: pałac w Krzeczynie Małym, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie, kościół świętego Józefa Robotnika w Gorzycy, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie.

Na zdjęciu pałac w Krzeczynie Małym.

Paweł Niewodniczański - 2012 (korekta 2018)

ċ
L-25Lubin-Gorzyca-ZimnaWoda-Raszowskan-Pieszkow-Lubin.gpx
(34k)
Paweł Niewodniczański,
7 sty 2012, 14:31