L-23 Lubin-Dąbrowa Środkowa-Niemstów-Pieszków-Lubin (pętla szosowa)

L-23 Lubin-Dabrowa Dolna-Niemstow-Pieszkow-Lubin ‎(petla szosowa)‎

Lubin - Dąbrowa Dolna - Niemstów - Pieszków - Lubin (pętla szosowa)

Długość trasy około 32 km.

Jest to trasa na prawie całym swoim przebiegu biegnąca szosami, a więc możliwa do przejechania nawet zimą, gdy mamy śnieg.

Rozpoczynamy jadąc od wielkiego ronda ulicą Ścinawską do drogi nr 3 (trasa na Wrocław). Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. W Księginicach koło pałacu kierujemy się do Składowic. W Składowicach skręcamy w prawo i podążamy do Ustronie i dalej Dąbrowy Górnej. Tutaj na skrzyżowaniu (obok przystanku autobusowego) skręcamy na południe (w prawo) do Siedlec. W tej miejscowości przecinamy ruchliwą szosę relacji Lubin-Ścinawa. Za kościołem w drogę w prawo (nadal na południe) i jadąc obok boiska podążamy do Czerńca. Przecinamy Czerniec jadąc nadal na południe. Za tą wsią kończy się droga asfaltowa i do Niemstowa jedziemy dobrą drogą szutrową. Zimą nie sprawia to większych kłopotów. W Niemstowie skręt w prawo (na południowy-zachód). Asfaltem do trasy biegnącej z Lubina do Wrocławia. Uwaga - szosa bardzo ruchliwa. Przeskakujemy na drugą stronę i kawałek asfaltem, a potem drogą szutrową (też dobra nawierzchnia) jedziemy do Pieszkowa. Ponownie asfalt. Tuż za kościołem skręt w prawo i jadąc na północ przez Osiek docieramy do Lubina. Tutaj ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego i Paderewskiego zdążamy na miejsce startu przy ulicy Ścinawskiej.

Najciekawsze obiekty na tej trasie to: pałac w Księginicach, dwór Jana Jonstona w Składowicach, kościółek świętego Józefa Oblubieńca w Dąbrowie Dolnej, kościoły Michała Archanioła w Siedlcach (na zdjęciu), Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie.

Paweł Niewodniczański - 2012

ċ
L-23Lubin-DabrowaDolna-Niemstow-Pieszkow-Lubin(petlaszosowa).gpx
(22k)
Paweł Niewodniczański,
1 sty 2012, 04:31