LP-09 Z Lubina na Grzybową Górę

Z Lubina na Grzybową Górę


Na Grzybową Górę

Długość trasy – 18 km.

Najwyższy punkt 217 m n.p.m. na Grzybowej Górze, najniższy punkt 119 m n.p.m.

Pokonywanie trasy można rozpocząć od skrzyżowania ulic Parkowej i Bolesławieckiej. Kierujemy się do ulicy Lecha Kaczyńskiego i jedziemy wzdłuż tej ulicy ścieżką rowerową w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Hutniczą. Przeskakujemy na drugą stronę i ścieżką rowerową gnamy w prawo (na północny-wschód). Przejeżdżamy tunelem pod torami i podjeżdżamy do dwupasmowej drogi nr 3. Wzdłuż płotu Zakładów Górniczych Lubin docieramy do przejścia podziemnego pod drogą nr 3.

Na drugiej stronie, przy salonie Volkswagena, kierujemy się w kierunku Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Jadąc ciągle drogą asfaltową dojeżdżamy do terenów rekreacyjnych znajdujących się na zapleczu lotniska. Kończy się asfalt, a my jadąc na wprost wjeżdżamy w las. Droga łukiem lekko skręca w lewo. Trafiamy na niebieski szlak rowerowy. Skręcamy wtedy na ten szlak w prawo (na północny-wschód). Kierujemy się do Goli. W Goli wjeżdżamy na asfalt. Docieramy do głównego skrzyżowania we wsi. Kierunek w lewo pod górkę (na północ). Droga wjeżdża w las i nadal jadąc niebieskim szlakiem rowerowym po 1 kilometrze jesteśmy na skraju Koźlic. Przy wjeździe do Koźlic jednak wjeżdżamy w las (w lewo - na zachód). Po około kilometrze jazdy drogą leśną skręcamy w prawo i wnet w lewo Podjeżdżamy pod górę i jesteśmy u celu wycieczki - na Grzybowej Górze (217 m n.p.m.). Można tutaj zrobić sobie zdjęcie przy usytuowanym na górze sporym głazie z napisem informującym gdzie jesteśmy. Teraz kierując się na wschód zjeżdżamy do Koźlic. Asfaltową drogą kierujemy się do Goli jadąc tą samą trasą co poprzednio. W Goli na głównym skrzyżowaniu jednak kierujemy się w lewo (na południowy-wschód). Jedziemy do Lubina. Ulicami Spacerową, która na wiadukcie biegnącym ponad drogą nr 3 przechodzi w ulicę Szkolną, dalej ulicą Konstytucji 3 Maja, Bilińskiego i Parkową dojeżdżamy na miejsce startu.

Druga wersja tej trasy.

Na Grzybową Górę ‎(wersja B)‎

Można też z Koźlic wrócić zupełnie nową trasą. W tej wsi przejechać przez tory i zaraz za nimi skręcić skosem w prawo. Dojechać do lasu wzdłuż domków. Przejechać przez las i natrafić na płot zespołu ogródków działkowych. Trzeba objechać ten obszar. Dalej kierując się na południe dojechać można różnymi ścieżkami leśnymi do byłego Zalewu Małomickiego i ulicą Spacerową wrócić do Lubina.

Paweł Niewodniczański - 2011

ċ
LP-09-NaGrzybowaGore-B.gpx
(120k)
Paweł Niewodniczański,
2 maj 2011, 14:12
ċ
LP-09-NaGrzybowaGore.gpx
(196k)
Paweł Niewodniczański,
24 kwi 2011, 14:48