Sveiki atvyke‎ > ‎

Bioptron

Platintojai ir gerbėjai:
 
Pirmiausia apie patį įrenginį. Pagrindinės dalys: korpusas, halogeninė lemputė, poliarizacinis filtras, laikmatis. Pabandykime suskaičiuoti savikainą. Halogeninę lemputę bet kurioje šveistuvais prekiaujančioje parduotuvėje pasiūlys jums už 20-50 litų (priklausomai nuo gamintojo). Poliarizacinis filtras optikos parduotuvėje kainuos brangiau ~200Lt jei be dioptrijų. Už ką gi prašo sumokėti likusią dalį? Plastmasinis korpusas neatrodo toks vertingas, laikmatis su pypsiuku šiuolaikinės kinietiškos elektronikos eroje kainą gali pakelti nebent 20LT. Už ką norima gauti likusius 1500LT?
 
Panagrinėkime ką siūlo platintojas (citatos raudonai):

Kas yra BIOPTRON šviesa?
Šviesos terapijos sistema BIOPTRON yra pasaulyje patentuotas šviesos terapijos prietaisas, turintis ypatingą optinį įtaisą, išskiriantį šviesą, panašią į dalį natūraliai saulės spinduliuojamo elektromagnetinio spektro, be UV spindulių.

Šviesos terapija BIOPTRON veikia natūraliai, palaikydama regeneracines bei balansuojamąsias kūno savybes, ir taip padėdama atsiskleisti paties organizmo sveikimo potencialui. Patekusi į organizmą, šviesos energija skatina biostimuliacijos procesą, kuris organizme teigiamai stimuliuoja įvairius biologinius procesus ir pagerina organizmo veiklą.

Vertimas į žmonių kalbą: "Užpatentavome įrenginį, kuris skleidžia dalį saulės spektro. Šviesa sveika organizmui."
Su šiais teiginiais nepasiginčysi, kadangi teigiamas šviesos poveikis organizmui žinomas seniai, o bet kuris prožektorius "išskiria šviesą, panašią į dalį natūraliai saulės spinduliuojamo elektromagnetinio spektro". Saulė spinduliuoja visame spektre, UV spindulių nepraleidžia net pats paprasčiausias langų stiklas (nesideginkite šiltnamyje, rudumas bus nebent iškepus :-)).
 
Šviesos terapijos sistema BIOPTRON yra medicinos prietaisas, aprobuotas remiantis 93/42/EEB direktyva.
Vertimas: surenkant atliekamų detalių nelieka, varžtų netrūksta ir naudodami per nagus elektra negausit. Ši direktyva nereikalauja, kad prietaisas būtu naudingas sveikatai. Pakanka, kad kokybiškai surenkamas ir saugus naudoti.
 
Savybės

Poliarizacija atspindint

POLIARIZUOTA

BIOPTRON šviesa yra poliarizuota - jos bangos sklinda (virpa) lygiagrečiomis plokštumomis. BIOPTRON prietaisais skleidžiama šviesa siekia 95% poliarizacijos laipsnį.

Tai gali būti tiesa. Nors kur kas patikimiau naudoti poliarizacinį filtrą. Beje, gamtoje atspindžiu poliarizuotos šviesos gaunate pajūryje.

 POLICHROMUOTA

BIOPTRON šviesa yra polichrominė. Tai reiškia, kad šią šviesą sudaro ne vienodo ilgio spinduliai (pavyzdžiui, lazerio spinduliai), bet įvairūs, įskaitant matomos šviesos ir dalį infraraudonųjų spindulių spektro. BIOPTRON šviesos bangos ilgių diapazonas yra nuo 480 nm iki 3400 nm.
BIOPTRON elektromagnetinėse bangose nėra UV spindulių!

Tokią šviesą skleidžia elementari halogeninė lemputė (ta pati, kur vonios spintelėje naudojama), tik UV spindulius nuima stiklas.

 NEKOHERENTIŠKA

Skirtingai nuo lazerio spindulių, BIOPTRON šviesa yra nekoherentiška arba kitaip tariant turi nepastovų fazių svyravimą. Tai reiškia, kad šviesos bangos yra nesinchroniškos.

Ir tai ne tik Bioptron, bet elementarios halogeninės lemputės chatrakteristika bei nuopelnai.

 MAŽO INTENSYVUMO

BIOPTRON šviesa yra mažo energijos tankio. Šis mažas energijos tankis veikia biostimuliuojančiai todėl šviesa teigiamai veikia įvarius biologinius procesus, vykstančius organizme.

Kur jau ten tokiam prožektoriui generuoti didelį energijos tankį... išsilydys plastikas

 Skyrelis Moksliniai tyrimai :
Daugiau kaip:
  • 100 patentų
  • 500 mokslininkų
  • 1000 klinikų
  • 5000 gydytojų

Daugelio metų patirtis ir atlikti tyrimai patvirtino teigiamą BIOPTRON šviesos terapijos poveikį ir nulėmė įvairų jos pritaikymą daugelyje medicinos sričių.
Ši terapija tapo nauju, pasaulyje pripažintu gydymo metodu, taikomu kaip prevencinė, terapinė ir reabilitacinė priemonė.

Kompanijos BIOPTRON AG mokslininkų komanda, norėdama ištirti BIOPTRON šviesos terapijos ypatybes ir terapinį efektyvumą, daugelyje šalių nuolatos dirba su ekspertais, mokslininkais ir gydytojais.

Čia informacija apie mokslinius tyrimus ar reklama rajono laikraščio vidiniame puslapyje?

Spalvų terapijos rinkinys :

BIOPTRON spalvų terapija pagerina savijautą žmonėms besirūpinantiems sveikata.

 Teiginys be jokio pagrindimo... O nesirūpinantiems nepagerina? Šiaip jau spalvų terapija paprastai taikoma gydant psichikos ligas, bet ten visa aplinka (pvz kambario sienos) nuspalvinama. Kuo tai susije su spalvotais stikliukais - lieka neaišku.

BIOPTRON spalvų terapija, naudodama šešias spektro spalvas, subalansuoja ir stiprina organizmo energetinius centrus ir padeda skatinti paties organizmo gijimo procesus.
BIOPTRON spalvų terapija subalansuoja mūsų išsekusius energetinius centrus.

Jei ką, tai fizikai skiria SEPTYNIAS pagrindines spektro spalvas. Jokios informacijos, apie mokslinius bioptron spalvotos šviesos poveikio tyrimus puslapyje nėra.  Galima rasti didelį sąrašą mokslinės literatūros apie spalvų terapijos poveikį gydant psichikos sutrikimus ar didelio intensyvumo poliarizuotos šviesos (lazerio) pritaikymą gydant įvairias ligas. Tik nieko bendro su konkrečiais aparatais ten nėra. Ir šiaip, padori kompanija šiais laikais galėtu ir nuskanuoti bei PDF formatu pasidėti informaciją apie tuos tyrimus. Ne vien tik informaciją kokiame žurnale kokiuose puslapiuose kažkas buvo publikuota...


Įgudusių ir darbščių meistrų pagaminti, rankų darbo BIOPTRON spalvoto stiklo filtrai yra praturtinti bioinformacija.

Bioinformacija – tai čia kas? Tikėkimės ne pelėsis ant stikliukų?

Naudodamas biofizikinius metodus ir prietaisus Ciuricho bioinformacijos institutas metų metus tobulino spalvoto stiklo struktūrą, kuri užtikrina optimalų šviesos lūžį.

Kokiu tikslu laužiama šviesa? Ar čia turima omeny poliarizacija? Bet tam technologija žinoma labai seniai. Ir kodėl Ciuricho bioinformacijos institutas Google nežinomas?

Ši stiklo masė yra gaunama iš augalų, brangakmenių, metalų, mineralų, mikroelementų, o taip pat iš inertinių dujų, fermentuojančių medžiagų ir kt.

Aprašytos stiklo masės gavimas vertas mažiausiai Nobelio premijos. Sulydyti brangakmenius, mineralus ir metalus temperatūroje, kurioje išlieka fermentuojančios medžiagos (~40 laipsnių celsijaus) reikia neeilinių sugebėjimų… 

Galiausiai, suderinus su žmogaus energetine sistema, šie tam tikro rezonanso impulsai pavertė raudonus, mėlynus, geltonus, žalia, oranžinius ir violetinius filtrus didelio efektyvumo terapine priemone. Taip jie, nesukeldami jokių pavojų sveikatai, puikiai „susisiekia“ su organizmu ir ženkliai pagerina jo regeneracinius procesus. Be to, bioinformacija papildyti BIOPTRON filtrai pagerins jūsų nuotaiką, suteikdami optimistinį žvilgsnį į gyvenimą!

  Vienintelis būdas pasigerint nuotaiką tais filtrais - žiūrėti pro juos į aplinką. Pasaulis įgys naujų spalvų. Kas nors kiek pamena mokyklinę fiziką, tuėtu prisiminti, kad rezonansas turi bjaurią sąvybę:- dažnis turi atitikti įdealiai. Ir kuo didesnis dažnis, tuo sunkiau pataikyti. (prisiminkit radijo reguliavimą metrinių ir fm bangų ruože) Čia gi su šešiais spalvoto stiklo gabalėliais (kiekviena spalva tai konkretus bangos ilgis arba dažnis) tikimasi pataikyt į skirtingų žmonių sergančių skirtingomis ligomis bala žino kokius rezonansus...

 Reklamuojamas „Oxy-Spray“:„Oxy-Spray“ yra pripildytas tyru vandeniu su didele gryno deguonies koncentracija. Gal paprasčiau nusipirkti vaistinėje vandenilio peroksido? iš mokyklinio chemijos kurso žinome, kad vandenilio peroksidas skyla į deguonį ir vandenį. Ir garantuotai jokių druskų...
 
Pabaigai pabandysiu išskirti svarbiausia:
1 Nėra jokių nuorodų į rimtus tyrimus. Viskas apsiriboja "Galbūt gali padėti". Kai tik kyla klausimas kada ji garantuotai padės 99 iš 100 žmonių, atsakymo dėja nesulaukiama. Placebo efektas irgi priskiriamas kaip nuopelnas. Daugumai gydomų ligų (pvz. peršalimas) egzistuoja tiek pat veiksmingos, bet gerokai pigesnės alternatyvos (pvz. karšto vandens pūslė)
2 Kainos ir savikainos skirtumas matuojamas ne procentais o kartais. Ir tai už daigtą, kuris negarantuoja teigiamo poveikio (pusantro tūkstančio už tik galbūt daugoka)

Taigi spręsti ar mokėti už halogeninę lemputę su poliarizaciniu filtru, kuri galbūt nuo ko nors padės, palieku patiems. Bet nesiskųskit, kad niekas neperspėjo...
p.s. perskaitykit straipsnį delfi ir raskite esminius skirtumus...
Comments