Aktualności‎ > ‎

Srebro i brąz łuczników z Humnisk na Mistrzostwach Polski

opublikowane: 25 mar 2014, 11:18 przez ŁKS Sagit Humniska   [ zaktualizowane 25 mar 2014, 11:39 przez Mateusz Ryba ]

W dniach 22-23.2014 r. w Zgierzu k. Łodzi odbyły się IV Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 15). W zawodach tych wystartowało 93 zawodniczki i 98 zawodników z 34 klubów łuczniczych z całej Polski. Nasz klub był reprezentowany przez 2 zawodniczki i 5 zawodników.

Po pierwszym dniu strzelań z 2 x 18 m po kwalifikacjach przystąpiono do strzelań pojedynków spośród zespołów, mikstów i indywidualnie. Pojedynki rozrywane były systemem pucharowym (przegrywający odpada).

Drużyna męska w składzie Dawid Lasek, Kamil Kędra  zajęli  VI miejsce z wynikiem 1493 pkt.

Mikst w składzie Patrycja Piotrowska i Dawid Lasek zajęli  VI miejsce z wynikiem 1025 pkt.

Mikst w składzie Wiktoria Toczek i Patryk Kędra po kwalifikacjach zajmował 3 miejsce z wynikiem 1046 pkt.  W  pojedynkach pokonali: zespół z Boruty Zgierz 6:0, II Zespół Mewy Kołobrzeg 6:0, przegrywając z I zespołem Mewy Kołobrzeg 4:5 zdobywając tym samym  III miejsce, brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski Młodzików na rok 2014.

Indywidualnie nasi zawodnicy wywalczyli następujące pozycje:

Konrad Kij z wynikiem  431 zajął 46 miejsce,

Patrycja Piotrowska z wynikiem 465 zajęła 37 miejsce,

Kacper Kij z wynikiem 424 pkt zajął 29 miejsce,

Kamil Kędra z wynikiem 502 pkt zajął 27 miejsce,

Patryk Kędra z wynikiem 488 pkt zajął 14 miejsce

Dawid Lasek po kwalifikacjach zajmował  2 miejsce z wynikiem 560 pkt. W pojedynkach uzyskał następujące wyniki: w I pojedynku pokonał  Masiewicz Gustaw z klubu UKS Hubal Białystok 6:0, w II pojedynku pokonał Jaros Tomasza z klubu ULKS Włoszczowice 6:0, w III pojedynku przegrał z Pyzowski Oskar z klubu MRKS Gdańsk 2:6, ostatecznie zajmując 6 miejsce.

W pierwszym dniu Wiktoria Toczek wystrzelała największą ilość punktów wśród zawodniczek tj. 558 zajmując pierwsze miejsce po kwalifikacjach. W drugim dniu rozgrywane były pojedynki w których Wiktoria pokonała, w pierwszym pojedynku, Guzik Kalinę z Talentu Wrocław 6:0, w drugim pojedynku pokonała Babiarska Karolinę z ULKS Włoszczowice 6:2, w trzecim pojedynku pokonała Adamowska Agnieszkę z Mewy Kołobrzeg 6:0, następnie pokonała   Wacławek Sandrę z Mewy Kołobrzeg 6:5.
W ostatnim finałowym pojedynku o złoty medal Gloria Juszczyk z Łucznika Żywiec (jest to szkołą sportowa łucznictwa) pokonała Nasza zawodniczkę.
Wiktoria Toczek zdobyła II miejsce, srebrny medal i tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski Młodzików na rok 2014.