ГОЛОВНА СТОРІНКА


Шановний друже, відвідувачу сайту «Література Придніпров’я»!

Одного разу, набравши в Інтернеті електронну адресу цього ресурсу (що знаходився на російському сервісі ucoz.ru), ти виявив, що матеріали, якими користувався упродовж багатьох років, зникли. Те ж саме завважила і редакція сайту, яка добирала, систематизувала і компонувала статті про письменників; про їхні прозові, поетичні, драматургічні, історичні твори, як і самі твори.  Сайт  «Література Придніпров’я»  став першим ресурсом краю, який давав повну картину літератури цього краю, включаючи міста і села,  де з’являвся бодай один письменник. У ньому з однаковою увагою проаналізовані і подані відвідувачеві всі жанри всіх письменників, не залежно від того, в який історичний період працював автор і якою мовою він писав. Зрозуміла і популярність ресурсу – кількість відвідувачів збільшувалась із року в рік. Без перебільшення можна сказати, що матеріали сайту стали основою базових знань з «літератури рідного краю» - для філологів, педагогів, школярів. Варто нагадати дві антології, в яких подаються кращі твори всіх прозаїків і всіх поетів "Антологія прози Придніпров'я" , "Антологія поезії Придніпров'я", а також два есе про прозаїків "Шлях у три покоління" і про поетів "Бог не під силу хреста не дає".

Друже, відвідувачу сайту «Література Придніпров’я», в Україні точиться війна і марно ламати голову над тим, хто вчинив цей злочин. Його вчинив ворог українського народу, якому достеменно відомо: знищиш духовність – занепаде, а потім зникне і сам народ. Насмілюсь нагадати, що у свідомості кожного, хто віддав життя на Майдані і віддає тепер на Сході України, поставали і постають постаті літературних персонажів і реальних героїв-патріотів, які колись поклали життя на вівтар свободи. Ціле покоління людей, що прийшли у світ у роки незалежності, та й ті, що народилися трохи раніше, виховувалися на їхніх прикладах. Головними проповідниками ідеї патріотизму, почуття відповідальності за свій народ, а відтак і самозречення в ім’я його майбутнього,  завжди були письменник і вчитель. Нищення духовного інтернет-ресурсу це не тільки злочин,  і навіть не тактика ворога. Це - його стратегія, яку він чинить від самих закладин імперії; і не тільки стосовноУкраїни. Реальним же руйнівником сайту є "п'ята колона" Дніпропетровська.

Якщо ти читаєш цей текст, то отже перебуваєш на поновленому ресурсі «Література Придніпров’я» (https://sites.google.com/site/litpridniprovj/).

Нагадаю, що матеріал сайту доволі об’ємний, ідеться-бо про  всю літературу краю, отже він потребує немалого часу для повного перенесення на  нову URL-адресу. Редакція пішла шляхом поступової публікації статей у міру їх розміщення на сторінках сайту.  Перевага першочерговості надається найбільш актуальним темам, а саме: есе про прозаїків і есе про поетів та антології прози і антології поезії. Названі видання рекомендовані до вивчення у школі Інститутом освіти. За роки функціонування сайту на літературному небосхилі з’явилися нові імена, яким місце поміж відомих майстрів слова. Отже  розвідками про них і їхніми доробками також поповнюватиметься сайт. 

У Всесвітньому Павутинні на більшості літературних сайтів відвідувачеві пропонується здебільшого  прочитати чи скачати твори письменника, подекуди - його творчо-біографічну довідку або ж матеріали чи критичні статті, присвячені його творчості. Читач може також прокоментувати прочитані матеріали, скориставшись вкладкою "Зворотній зв'язок". До сказаного сайт «Література Придніпров’я» дає змогу авторові самому вступити в діалог з читачем. І не тільки. Письменник завжди мав моральне право звертатися до народу напряму, не через художні твори. Для цього у меню сайту зявилася рубрика ТРИБУНА ПИСЬМЕННИКА .


Підсторінки (1): ЗВОРОТНІЙ З'ВЯЗОК