Čtenářské hraní

Jak to probíhalo v létě 2016 a na Festivalu her a hlavolamu v Opavě v září 2016: v první etapě (od 01.06.2016 do 25.08.2016) jsme vyhledávali stolní (společenské) hry a hlavolamy na stránkách krásné literatury. Pokud jsme byli v hledání úspěšní a zmínku o hře objevili, předali jsme svůj nález organizátorům této letní čtenářské hry.

Od 01.06.2016 do 25.08.2016 ve sděleních bylo:
a) název Vámi nalezené stolní (společenské) hry,
b) kniha, ve které se název hry našel (autor a název knihy),
c) krátká ukázka z knihy potvrzující nález (stačí uvést např. alespoň jednu stránku, kde se text nalézá a nejvýše tři věty z textu).

Všechny "nálezy" máme v seznamu, který jsme připravili před zahájením Festivalu společenských her a hlavolamů (září 2016, Opava) a teď je vystaven i na našem webu.

Nehráli jsme o žádné velké ceny, jelikož již samotné pátraní a společné bylo pro všechny účastníky dobrou výzvou a přineslo dost pěkných podnětů a zajímavých okamžiků nad knihou. Milé odměny jsme ovšem také měli :-)
Děkujeme Knihovně Petra Bezruče v Opavě za dárkové poukazy
(registrační nebo roční poplatek) a Antikvariátu U Kašny za spolupráci při zajištění poukazů na knihy. Poukázky jsme předali studentům MGO, kteří nám zajistili Literární hernu a část sekce japonských deskových her na Festivalu v Opavě 09/2016.

Měli jsme pěkná setkání - s nalezenou hrou a knihou v ruce jsme se mohli zúčastnit společného čtení, předvádění her a jejich hraní v naší "Literární herně". Pouze na pár dní vznikla v září 2016 tato "Literární herna" v Obecním domě v Opavě. Měli jsme možnost předvést hry nalezené v textech a přečíst úryvky z knihy. A samozřejmě si každou z her pořádně zahrát.

Měli jsme v plánu, že v "Literární herně" proběhne hlasování návštěvníků festivalu o nejzdařilejší provedení celé prezentace hry a knihy a o nejvíce originální nález. Nakonec jsme zůstali jen u odezvy účastníků a návštěvníků Festivalu a ohlasy byly moc pěkné :-)

Vaše záznamy nálezů i nadále můžete předat pomocí formuláře. Můžete také poslat e-mail na adresu aktivne_opava@volny.cz nebo stohanzlova@volny.cz. Před festivalem jsme měli schránky označené logem Literární herny
(v šatně Knihovny Petra Bezruče v Opavě, na recepci v Obecním domě a v Antikvariátu U kašny v Opavě, za pomoc moc děkujeme). A snad opět použijeme při některé další akci :-)  
 
Comments