Encyclopedia of Language & Linguistics

Encyclopedia of Language & Linguistics

Encyclopedia of Language & Linguistics

 

Encyclopedia of Language and Linguistics Online to elektroniczna wersja 14-tomowego dzieła o tym samym tytule. Zawiera ponad 3.000 haseł językoznawczych.

Jest to drugie wydanie znanej i cenionej ELL wg Ashera (1993) dostępnej w każdej liczącej się bibliotece językoznawczej, np: na Międzychodzkiej w Poznaniu (Instytut Językoznawstwa) czy w Coll.Novum UAM w Poznaniu.

Wersja online wzbogacona jest o pliki audiowizualne i mapy.
Encyklopedia dostępna jest dla zapisanych w BUAM w Internecie, zarówno w sieci uniwersyteckiej, jak i z komputerów domowych dla czytelników BUAM. Trzeba się więc zalogować podając numer swojej karty bibliotecznej i pesel.
http://lib.amu.edu.pl/bazy/testowane.php

EL&L jest typową encyklopedią naukową, gdzie artykuły hasłowe mają po kilka stron i są napisane przez specjalistów w danej dziedzinie. Dzięki nim otrzymujemy przegląd problemów, przegląd różnych podejść i ich krytykę. Hasła obejmują wszystkie dziedziny językoznawstwa i nauk pokrewnych: logiki, informatyki, antropologii czy biologi etc.

Tym, którym niektóre fragmenty zdają się być trudne w czytaniu, polecam zacząć od samej lingwistyki i korzystać z glosariusza!