Domovská stránka

Zastihla nás smutná zpráva. Zemřela nečekaně Vlaďka Tomanová, která byla hlavním iniciátorem a spoluautorem těchto stránek. Nebýt její obětavosti a velké lásky k Liboci
, kde prožila téměř celý svůj život, nikdy bychom si nemohli řadu exponátů na těchto stránkách prohlédnout. Jako jedna z mála bojovala proti necitlivým stavebním zásahům developerů (ona jim říkala develovepři) v historické části Liboce. Byl to marný boj s větrnými mlýny, ale až do svého skonu ho nevzdala. Čest její památce.

Upozornění 
Vážení návštěvníci stránek. Google nám v tom udělal pěknou paseku, protože nefungují odkazy na fotografie kliknutím
na miniaturu. Celé to předělávám a první vlaštovky naleznete na nových stránkách
 Zatím musíte být shovívaví a fotografie prohlížet v albech Liboc a okolí  a Liboc2
******Vážení příznívci a přátelé historie Liboce,

chceme Vás, potěšit procházkou do minulosti naší obce. Děláme to proto, protože si vážíme  toho, co zde naši předci vybudovali a nechceme se chovat k jejich odkazu  macešsky a necitlivě tak, jak se dělo  v minulých letech a děje se dosud.

Stránky tvoří pár nadšenců z Liboce, kteří se nebrání jakékoliv spolupráci s Vámi. Uvítáme každé historické materiály, fotografie, výstřižky apod; které bychom zde mohli publikovat. Postačí vložit zprávu, fotku apod.  na Facebook . Nevyhazujte, prosíme, tyto věci, mohou dále sloužit v archivech!   
A jak to funguje? Na mapě z roku 1938, nebo 1840, nebo mapě současné  si nejděte to, o čem chcete získat informace a klikněte na to. Pro snažší vyhledávání jsou objekty o kterých máme nějaké zajímavosti označeny červeně. Stejně tak můžete vyhledávat i na stránce se seznamem. Pro mapu z roku 1938 byla použita mapa z portálu Městské knihovny a pro mapu z roku 1840 jsme použili mapu z Císařských povinných otisků stabilního katastru (Josefský katastr) z portálu Národního archivu. Tato mapa je jemně podsvícena současným pohledem z ptačí perspektivy, takže lze srovnávat, jak se Liboc změnila za oněch 160 let.
Musíte nám prominout, že jednotlivé listy mapy na sebe přesně nenavazují, ale lépe to neumíme.

Příjemné chvíle nad těmito stránkami Vám přejí

                                                                  autoři stránek 
 Vladimíra Tomanová     Jarda Šerák

 
 P.S.
Protože tuto činnost vykonáváme naprosto nezištně, neumísťujeme na stránkách žádné komerční reklamy a propagaci.  

Licence Creative Commons

V případě, že se  Vám nějaké  údaje, materiály nelíbí, protože se dotýkají Vaší osoby či rodiny, nebo se domníváte, že jsme někde porušili  autorská práva, neprodleně nám tuto skutečnost, prosím, sdělte. Tento materiál bude ihned ze stránek odstraněn.
Tady, na Facebooku, je prostor pro Vaše názory a komentáře  
Podřízené stránky (1): Bez komentáře
ċ
Jarda Šerák,
9. 6. 2010 12:30
Ċ
Jarda Šerák,
15. 3. 2011 18:19
ĉ
Jarda Šerák,
31. 5. 2010 3:51
Comments