Кіровоградська районна бібліотека для дорослих і дітейПоезія – це завжди неповторність, 
Якийсь безсмертний дотик до душі 
                      Л.Костенко 

     Поезія – це голос людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах людей, хвилювати їх, надихати.
      До Всесвітнього Дня поезії у Кіровоградській районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку “Поетична весна”. Вона розкриває творіння людської творчості, які сходять зорею і яскравіють на поетичному небосхилі. 
     Відвідувачі можуть познайомитись із представленими збірками класиків, із збірками сучасних авторів, а також прочитати твори наших земляків. 
     Познайомившись із виставкою, ніби поринаєш в чарівний світ поетичних звуків, починаєш цінувати красу природи, прагнеш відірватися від сірої буденності, відпочити душею. 
«Людина, для якої книжка 
вже у дитинстві стала такою необхідною, 
як скрипка для музиканта, 
як пензель для художника, 
ніколи не відчуває себе обділеною, 
збіднілою і спустошеною». 

В. Сухомлинський
  
      У рамках тижня дитячого читання «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято» бібліотекарі Кіровоградської районної бібліотеки для своїх користувачів провели виховний захід «Шлях до серця дитини» приурочений 100- річчю від дня народження В. Сухомлинського.    


      Учні мали можливість познайомитись з дитячими та юнацькими роками Василя Олександровича, переглянути відеоролик із спогадами його доньки Ольги, однокласниці Сухомлинського Мотрі Сироватки, а також почути відгуки про знаменитого педагога його колишніх учнів. 


      Бібліотекар Безсонова Світлана прочитала оповідання В.Сухомлинського «Як Павлик списав у Зіни задачу», про взаємовідносини між дітьми, про доброту і чуйність і всі разом проаналізували твір, дійшовши висновку, що підлість є негативною рисою людини. 


     Після заходу всі бажаючі мали можливість переглянути книги, які були представлені на книжковій виставці «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей дітей».    


   
Оновлена земля шанує Кобзаря

    Тарас Шевченко… Такий великий, як Україна, як світ. 
Немає України без Шевченка, як Шевченка без України. 
    6 березня в Кіровоградській районній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні «Оновлена земля шанує Кобзаря», на яку завітали читачі, шанувальники Шевченківського слова, щоб хоч на крок наблизитись до нашого Генія і Пророка. 

    Бібліотекар запропонувала усім присутнім здійснити уявну мандрівку в світ одвічної теми кохання Великого Кобзаря.     Вона наголосила, що серед величезного сузір’я поетів і художників планети неможливо знайти того, хто б так любив, шанував, обожнював дівчину, жінку, жінку-матір, як це зробив Тарас Шевченко. Усі присутні мали можливість переглянути альбоми з ілюстраціями картин Тараса Шевченка, а також переглянути відео презентацію "Правда і міфи про Кобзаря”, в якому висвітлювались деякі факти про перше й останнє кохання геніального поета. Ця інформаційна частина дуже зацікавила присутніх і плавно перейшла в ліричну. 

    Усі бажаючі мали можливість продемонструвати улюблений вірш Т.Шевченка та переглянути книжкову виставку «Геній, якому судилася вічність».


Шановні користувачі!

Запрошуємо вас до Кіровоградської районної бібліотеки переглянути книжкову виставку «Десь на дні мого серця, заплела дивну казку любов» приурочену Міжнародному Жіночому Дню 8 березня.


На виставці представлені вірші українських поетів, жіночі романи і привітання присвячені усій прекрасній половині людства.
Розміщена література про те, як бути коханою, красивою та просто бути жінкою. А бути жінкою - це ціле мистецтво.
На нашій виставці жінки знайдуть різноманітну літературу і кожна зможе підібрати собі щось цікаве та корисне.
Зі святом весни вас, любі жінки!
Запрошуємо на перегляд до бібліотеки.Творча лабораторія
      29 березня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно – бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», яка передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та переведення бібліотек України на Універсальну десяткову класифікацію (УДК)як міжнародну систему.
     Чергове заняття творчої лабораторії , що відбулося в районній бібліотеці, було присвячене саме цій темі. Впровадження УДК в практику роботи сільських бібліотек – одне з основних по роботі з фондом. На заняттях працівники книгозбірень знайомилися з методикою індексування за УДК: сукупністю заходів та правил побудови індексів УДК для понять, які відображають основний зміст документа. Згідно «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК », проведено практичні заняття по переведенню фонду з індексів ББК на індекси УДК.          Провела заняття та виступила з консультацією методист по фондах районної бібліотеки Оксана Пушкаш.
«Звучи, рідна мово
   З метою сприяння вільному розвитку української мови, формуванню національного менталітету підростаючого покоління, прищеплення і розвиток почуття патріотизму та національної гордості, бібліотеки Кіровоградського району взяли участь в обласному бібліомарафоні «Звучи, рідна мово!». 
   Користувачам запропоновано різноманітні масові заходи: літературна вітальня, літературне свято, конкурси, вікторини, «Співці зачарованих степів», «Скарби невмирущого слова». Бібліотекар Созонівської бібліотеки Ніна Тихомирова запросила юних читачів на мовну гру «Рідна мова в іграх, віршах і загадках», вікторину «Кращий знавець рідної мови», пізнавальну мозаїку «До рідного слова торкаюсь душею», бібліотечного дайжесту «Кращої, ніж рідна, мови не буває». 
   Флешмоби на тему «Чому я розмовляю українською?», «Все, що душа довірила словам», «Барвистість одвічна народної мови» для своїх читачів організували бібліотекарі Аджамки, Бережинки, І-Благодатного. 
   Фольклорний турнір «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», розваги у країні мовознавства «Буду я навчатись мови золотої», поетичний марафон «Ти, рідна мово, чиста, як роса», етнографічна мандрівка «Із слова починається родина, із мови починається наш рід » - ці та інші заходи сприяли активізації роботи бібліотек, щодо вивчення, розвитку української мови, її багатства і краси. 
   Цікаві масові заходи організували районна, Могутненська, Миколаївська, Шостаківська, Українська, В-Байрацька бібліотеки. Вони сприяли залученню нових користувачів до бібліотек району. 
   Слід відзначити активність користувачів різних вікових груп у заходах бібліомарафону.
Невмирущі скарби 
Української Мови
    За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часточкою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною. 
    У Міжнародний день рідної мови в Кіровоградській районній бібліотеці для користувачів, щирих українців, котрим не байдужа доля рідного слова було проведено літературну вітальню «Невмирущі скарби української мови», під час якої бібліотекарі розповіли про роль рідної мови в житті народу, історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, прочитали вислови відомих філософів і письменників про мову, переглянули відео «Спочатку було слово…», «Молитва до Мови», «Цікаві факти про Мову», читали гуморески «Суперечка» і «Гаряча філософія», а також прослухали Гімн рідній Мові… На абонементі було оформлено книжкову виставку «Велика сила рідного слова». 

 

    У світі існує дуже багато мов і для кожного народу його мова є найважливішою, у ній втілюється погляд на світ, на самих себе. Мова не лише засіб спілкування народу, через неї відбувається процес самовизначеності нації. Вона – символ свободи, отже державності народу і ми мусимо захищати її на своїй землі як свободу своєї нації. 


    Наші читачі проявили свою любов до рідної мови і підготували поетичні рядки про мову, чим приємно вразили усіх присутніх у залі. 

Мово моя рідна,

Мово калинова!

Я безмежно вдячна,

Що звучить розмова!

***

Рідне слово, процвітай!

Звучи веселково,

Всю країну об’єднай,

Живи вічно, не вмирай!

***

Є на світі мов багато

Найрідніша

Мова українська!

Милозвучна, мелодійна

І завжди така надійна.

Мово наша – ти співоча

І вишнева й калинова

І бузкова українська мова.

***

Немовлятко в світ приходить,

Мама словом приголубить,

Колискову заспіває,

Мови рідної навчає,

В незнаний світ благословляє,

В майбутнє сина окриляє,

Хай Бог усім допомагає,

Усім щасливо в світі жити,

мову плекати і любити! 

Активну участь у заході взяли Ніна Тихомирова, Наталія Шаріпова, Зінаїда Вернидуб, Любов Танцюра. Ведучими свята були Наталія Вавіліна та Світлана Безсонова.


З Любов’ю до Книги і Бібліотеки!

   Саме під таким гаслом у Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих і дітей пройшли два лютневі дні поспіль, приурочені Дню святого Валентина. Користувачі з великою щирістю та вдячністю зізнавалися бібліотеці у коханні, ділилися позитивними емоціями від багаторічної дружби з нею. 


   З великим задоволенням усі відвідувачі долучилися до акції «З Любов’ю до Книги і Бібліотеки», створювали велике об’ємне серце з маленьких тендітних троянд, промовляли гарні слова побажання, слова вдячності, натомість отримували від бібліотекарів символ кохання – Валентинку. 
   На абонементі було розгорнуто книжкову виставку «Усе починається з кохання…», на якій було представлено найкращі книги про світле та ніжне почуття. 


   Уже протягом не одного століття до одвічної теми любові завжди зверталися художники, скульптори, композитори, філософи. Але найромантичніше це невичерпне почуття оспівано у поезії. Тому і наші користувачі спробували доторкнутися до вічної теми кохання написавши рядки, які неодмінно передають найсвітліші, потаємні почуття. 

***
Танцює в небі пташка – це любов,
Голубить сина мати – це любов,
Любов – бузковий цвіт, барвисті квіти.
Любов – щасливі ми, щасливі діти.
Кохання проростає, як зернина.
У серці кожного таємної щоднини,
Воно – натхнення жити і любити
мріяти, творити і робити.

***
Мов два ясних сонечка,
Любі мої донечки,
Як я вас кохаю,
Любові, щастя вам бажаю.
А мої внучатка -
Два маленьких янголятка.
Арінулька – мов та квіточка,
А Софієчка – журчить, я річечка.
Як Вас не любити?
Як не голубити?
Я на вас чекаю!
Я вас завжди виглядаю!
Мої ви маленькі
Дюймовочки золотенькі.


***
Валентинка, Валентинка.
Всіх коханих привітай!
Облітай по всьому світу,
Усі пари об’єднай!

***
Я, люблю тебе , матусю,
В ніжні очі подивлюся,
і подякую за все,
що вплила в життя моє.
Рідний, тато, Вам спасибі
Буду завжди промовляти
За слово мудре і за захист,
Що зуміли крила дати. 
Дякую, вам мої рідні! 
І дозвольте обійняти
з Днем Кохання, в День Любові
З тридцяти семи річчям
Щиро привітати.
Живіть щасливо і багато, 
Один одного любіть! 
А ми будемо шанувати, 

Відвідувати вас і допомагати! «Краса землі моєї - Україна»


 «Бібліотек@ - інформаційна планета»


 «В крихітках хліба – щастя людського цвіт»

Дорога без зворотнього напрямку…

    У Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих і дітей 2 лютого відбулася година пам’яті «Дорога без зворотнього напрямку…» приурочена загиблому в ДТП співаку Андрію Кузьменку, лідерові гурту «Скрябін». 
    Бібліотекар ознайомила присутніх з новою книгою Кузьми Скрябіна «Я, Шонік і Шпіцберген», в яку ввійшли його пісні 2006-2014 років, де якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.Також згадували найяскравіші моменти із його життя, читачі мали можливість переглянули інтерв’ю та відео кліпи зі співаком, прослухати пісні Кузьменка.
    Це вже третій рік немає Кузьми…
    Нагадаємо, 2 лютого в дорожньо-транспортній пригоді загинув видатний український співак, лідер гурту “Скрябін”. За попередніми даними, близько 8-ї години 20 хвилин у Криворізькому районі біля села Лозуватка сталося зіткнення позашляховика, в якому знаходився співак, та вантажівки. Від отриманих травм Андрій Кузьменко, відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін, загинув на місці пригоди.

ЧЕРЕЗ КРУТИ ДО МАЙБУТНЬОГО

    Український народ, цього року, сотий раз вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Саме в цей день відбувся бій, що на довгі роки став символом боротьби українського народу за свободу і незалежність. 
   З метою ознайомлення читачів з трагічними сторінками історії українського народу, виховання патріотизму та любові до рідної країни, працівники Кіровоградської районної бібліотеки для дорослих та дітей оформили виставку реквієм «Через Крути до майбутнього», біля якої було проведено огляд матеріалів, які були представлені в книгах та періодичних виданнях, що висвітлюють історичні передумови цієї події, основні факти, які зумовили бій під Крутами та історичне значення битви. 
     Відзначення пам’ятної дати – це ще одна нагода схилити голови перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє України.День Тетяни у бібліотеці

     Є в морозному січні день, забарвлений радісним, якимось весняним настроєм. Це 25 січня - Тетянин день.           Крім морозу, снігу, яскравого сонечка, які за прикметами обіцяють гарне літо, цьогорічний Тетянин день, порадував читачів цікавою відео презентацією про історію виникнення свята "Дня Тетяни": це свято запроваджене на честь Великомучениці Тетяни, дочки заможного римлянина, яка прийняла смерть за християнську віру та доброчинність. Прадавній переказ свідчить, що Свята Тетяна жила в Римі на рубежі другого і трєтього століть, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько, знатний римлянин, таємно сповідав віру в Ісуса і виховав свою дочку в християнському дусі. Вона присвятила себе служінню Богові і загинула від рук язичників. 
      Історія говорить, що 25 січня став офіційно університетським днем, а Свята Тетяна - покровителькою вищої школи.
80 років з дня народження Володимира Висоцького
         25 січня виповнилося б 80 років з дня народження Володимира Висоцького. До річниці легендарного поета, актора і барда в Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих і дітей відбувся перегляд відео-фільму «Я, конечно, вернусь!» у якому було підібрані правдиві факти про життя та творчість артиста. 
         Володимир Висоцький був і залишається знаковою особистістю – людиною, якого люблять, слухають, цитують напам'ять. Його ім'я уособлює цілу епоху. Його творчість не має терміну давності. Адже він оспівував вічні людські цінності – вірність, благородство, любов. Висоцький жив і творив на максимальних обертах, немов боявся не встигнути. За 42 роки він написав понад 700 віршів і пісень, зіграв десятки ролей у театрі та кіно. 
        Цього дня усі бажаючі мали можливість почути улюблені пісні співака.


Сила великої Злуки

    22 січня – День соборності України, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до соборності став акт Злуки усіх українських земель в єдину самостійну державу, якому присвячена книжкова виставка „Сила великої Злуки ”, оформлена в Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих та дітей. 
     Видання, представлені на виставці, розповідають про велике значення для вітчизняної історії існування Української Народної Республіки, Центральної Ради, про об'єднавчу місію Акту злуки, його вплив на національне самоусвідомлення українців у минулому та сьогоденні.
    Запрошуємо всіх, кому не байдужа наша історія, до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою.
Хай Різдво у вашу хату 
принесе добра багато! 
    Здається, немає світлішого свята, ніж Різдво, коли дім наповнюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогнів і очікуванням справжнього дива. І не так суттєво, коли його святкуєш – 25 грудня чи 7 січня, бо головне – це світлі почуття, які сповнюють тебе в цей час, і віра в добро. 
    Різдво в Україні, як і будь-де в християнському світі, залишається найулюбленішим родинним святом. За гостинним Різдвяним столом у бібліотеці на літературній вітальні «Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато » зібралися не просто активні користувачі, а наші друзі. 
    Розпочався захід вітальним словом директора бібліотеки Валентини Степанівни, потім відвідувачі переглянули відео- презентацію «Різдво. Історія свята» під час якого гості дізналися про християнську історію свята в Україні, звичаї та традиції святкування. 
    Так, у кожного народу є свої обрядові різдвяні дійства, проте всі вони, відрізняючись за формою дуже подібні за суттю, бо всі є частиною древнього індоєвропейського культу родини. Скрізь на Святвечір за столом неодмінно збирається вся родина. 
    Цікавим і інформаційно корисним став і огляд святкової книжкової виставки «Йде зима холодною ходою. Традиційні свята веде за собою!». 
    І красуня ялинка, і святкова музика – все це створило теплу, невимушену атмосферу Довіри, Добра і Любові. 
    Як гідні нащадки своїх предків всі ми повинні знати, шанувати наші кращі звичаї, традиції, бо від цього залежить наша духовність, наша цивілізованість і врешті-решт, майбутнє нашої рідної землі. 
    А яке ж Різдво без подарунків? Звичайно ж солодощі, рум’яний калач і смачний український узвар! 
    З особливим теплом і натхненням була виконана усіма присутніми величальна колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю» . 
«Христос народився! – Славімо Його!»

На допомогу переселенцям та біженцям

"список корисних лінків"

Кіровоградська обласна державна адміністрація

Кіровоградська обласна організація Товариства Червоного Хреста України Кіровоградщина: переселенцям допоможуть волонтерські та благодійні організації. АДРЕСИ"

Управління ДМС України в Кіровоградській області Важлива інформація для громадян, змушених залишати свої оселі

Управління ДСНС України в Кіровоградській області Інформація для громадян АР Крим, Донецької та Луганської областей

Переміщеня з АТО

Кіровоградський регіональний центр зайнятості Служба зайнятості – громадянам, які перемістилися з АР Крим, Севастополя та східних регіонів України До уваги переселенців

Кіровоградська міська рада ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ  

Кіровоградська районна бібліотека для дорослих і дітей пропонує своїм користувачам!!!

Скористайтесь великою базою рефератів з різних предметів , яку підготували працівники районної бібліотеки, при підготовці і написанні доповідей, повідомлень, рефератів і курсових робіт. 
        

  Наша адреса: 
м. Кіровоград
вул. Дарвіна, 23
тел. (522) 56-76-31
Е-mail:
bibliotekakr2014@gmail.com


hit.ua: сейчас на сайте, посетителей и просмотров за сегодня


   


Графік роботи бібліотеки

 Понеділок - четвер - з 8.00 до 17.00

              П'ятниця, Неділя   -  з 8.00 до 16.00
              
              Обідня перерва-   12.00 до 12.45

                    Субота -Вихідний     

                      Останній четвер місяця -
                         санітарний день.