Новини, події

06.03.2020 Практичні заняття з національно-патріотичного виховання дошкільників на базі КЗДО № 8 "Світлячок" 
https://scontent.fdnk5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/88056854_892838931159926_4224160727151149056_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=07e735&_nc_ohc=Y1yUybcMkt8AX_PVu2-&_nc_ht=scontent.fdnk5-1.fna&_nc_tp=6&oh=a8213c307e9e923e149ba5b582a1c033&oe=5E919EF1

02.03. 2020 

Студенти групи 3-АД спеціальності "Дошкільна освіта" взяли участь у фото флешмобі "Барви весни" у ЗДО "Іскорка". Зелені фарби - початок весни.

     
28.02.2020р 
Студенти групи 3-АД спеціальності "Дошкільна освіта" взяли участь у семінарі-практикумі "Мистецька освіта дошкільників: не відтворювати, а творити".
Дякуємо адміністрації та вихователям ЗДО"Шпачок" за запрошення. Дуже цікавий та пізнавальний захід.

 

28.02.2020 

Викладачі ЛФКПДО взяли участь у семінарі "Сучасні наукові дослідження в практику викладання ЗВО"

   
  18 лютого 2020 р.
Було проведено круглий стіл керівництва Державної служби якості освіти України з головами місцевих осередків Асоціації. На заході були присутні 60 педагогів з всіх областей України: управлінці, науковці, директори, методисти. Щиро дякуємо організаторам та учасникам зустрічі за відверту розмову та пропозиції щодо подальшої розбудови якісної освіти.

     

27.09.2019 

27 вересня 2019 року команда Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти взяла участь в урочистому святкуванні Всеукраїнського дня дошкілля, який відбувся на базі Київського палацу дітей та юнацтва.

Програма святкувань розпочалась з круглого столу «Виклики сьогодення: необхідність інноваційних змін у фаховій підготовці та перепідготовці вихователя закладу дошкільної освіти» (модератор: Богініч Ольга Любомирівна, кандидат педагогічних наук, професор, головний спеціаліст МОН України). Завідувач ЛФКПДО Аль-Хамадані Н.Д., представила досвід роботи лабораторії з питань творчого саморозвитку студентів спеціальності «Дошкільна освіта», діяльність волонтерського загону «Паростки» та результати наукового зростання студентів. Під час дискусії представники вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти визначили наступні пріоритетні напрямки щодо підготовки майбутніх фахівців дошкілля:

 • визначення змісту національної системи дошкільної освіти України з урахуванням найкращих світових практик організації освітнього процесу в ЗДО;
 • логічне поєднання змісту дошкільної освіти і НУШ;
 • створення навчальних планів з дисциплінами корекційно-розвивальної роботи в закладі дошкільної освіти та програм професійної підготовки асистента вихователя інклюзивної групи;
 • оновлення змісту виховної роботи з майбутніми вихователями закладів дошкільної освіти засадами волонтерської діяльності;
 • підготовка майбутніх фахівців дошкілля до роботи з батьками (розробка тренінгів з кризової комунікації);
 • становлення особистості педагога вищої школи: від практики до теорії.

Творча група лабораторії мала можливість відвідати виставки фахових видань, засобів навчання та обладнання «Сучасне освітнє середовище в закладах дошкільної освіти» за участі вітчизняних виробників, авторських робіт педагогів Миколаївської та Донецької області: «Театри та посібники з фетру», «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку за програмою «Афлатот», «Великий світ на кінчиках пальців». Сидоренко Н.М., взяла участь у майстер-класі «Карл Орф по-українські».

Під час урочистого засідання до Всеукраїнського дня дошкілля до педагогів з вітальними промовами звернулись: Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, голова підкомітету ВР України з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, освітній омбудсмен Сергій Горбачов, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко, Ольга Долініна (ЮНІСЕФ), доктор педагогічних наук, професор Наталя Гавриш, Тетяна Коваленко та Інна Борисенко (муз керівники ЗДО м. Суми). Родзинкою стали виступи дитячих колективів.

Фахівці дошкільної освіти роблять одне із найскладніших завдань у нашій освіті -- першими приймають дітей у систему освіти, першими починають плекати в них особисті якості та компетентності. Бажаємо натхнення, творчих здобутків та благополуччя!!!

 
       
     

07.05.2019 КАЗКОВА ВІТАЛЬНЯ (анг. казка "Чаріна дівчинка") відбулось практичне заняття студентів спеціалізації "Вихователь з правом навчання англійської мови в ЗДО" . Майбутні фахівці продемонстрували цікаву розвагу для дітей старшого дошкільного віку.  https://www.facebook.com/100013014815522/videos/661688717608283/

03.04.2019 Регіональний форум «Прогресивне дошкілля України в контексті Нової української школи: твп-формат

З метою створення умов для діалогу учасників та експертів, державних інститутів з актуальних питань сьогодення та майбутнього системи дошкільної освіти в області та України 3 квтня 2019 на базі Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти відбувся Регіональний форум «Прогресивне дошкілля України в контексті Нової української школи: твп-формат». Захід було організовано під егідою ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти України».

До обговорення було запропоновано ключові питання щодо оновлення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти Луганщини в контексті Нової української школи, а саме:

 • Нова українська школа – нові орієнтири для дошкілля;
 • Місія регіональної дошкільної освіти в контексті НУШ: позиція держави та суспільства;
 • Втілення провідних європейських ідей у практику дошкілля України в контексті Нової української школи.

Робота форуму почалась з привітального слова Заслуженого працівника освіти України, директора ВП «Лисичанського педагогічного коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка» Г.М. Мінєнко. З теплими словами до учасників форуму звернулися голови місцевих осередків ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти України».

Під час Motivation Talks спікери форуму висвітлили основні теоретичні та практичні положення ключових питань форуму. Цікавими для практиків стали виступи Лагдан Наталії Володимирівни (головний спеціаліст відділу освіти Лисичанської міської ради), Гречишкіної Ірини Анатоліївни, (викладач кафедри дошкільної та початкової освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»), Банник Марини Олександрівни (вчитель початкових класів ЗОШ № 4), Крохмаль Наталії Сергіївни (вихователь-методист Лисичанського ЗДО № 10 «Малятко»), Аль-Хамадані Наталії Дмитрівни (завідувач лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти, голова місцевого осередку ВГО «Асоціації працівників дошкільної освіти»).

Під час методичної дегустації фахівці дошкілля Луганщини продемонстрували сучасні технології роботи з дітьми дошкільного віку «Авлатот», «Мнемотехніка», «Лялька як персона», «STREAM», «Ранкові зустрічі» та ін.

Родзинкою заходу стало нагородження фіналістів обласного інтернет-конкурсу «Прогресивне дошкілля України в контексті Нової української школи».

Так переможцями конкурсу стали:

 • номінація «Маленькі патріоти Луганщини» - Левадна Лариса (м. Сватово ЗДО «Малятко»);
 • номінація «Ігрова культура дитинства - Зубенко Людмила (м. Старобільськ ЗДО № 5 «Незабудка»);
 • номінація «Найкращий європейський досвід» - Шутюк Надія (м. Рубіжне ЗДО «Любисток»);
 • номінація «Професійний лідер інклюзії» - Лисицька Наталія, Жмуд Лілія (м. Лисичанськ ЗДО «Іскорка»);
 • номінація «Творчий простір дитячого садка» - Жирова Яніна (м. Сватово ЗДО «Малятко»).

Форум - це гарна можливість познайомитися один з одним, об’єднати педагогічну спільноту, створити майданчик для створення педагогічних стартапів. Фахівці дошкілля Луганської області мають обрати оптимальний вектор змін в організації освітнього процесу сучасного закладу дошкільної освіти, ураховуючи стратегічні завдання щодо створення життєздатної системи формування інтелектуального та культурного потенціалу української нації. НАДИХНІТЬСЯ ФАХОВИМИ ПРИКЛАДАМИ ТА БЕРІТЬСЯ ДО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДОШКІЛЛЯ ЛУГАНЩИНИ!!!

     
18.02.2019 

  «ІНТЕНСИВ-ПРАКТИКУМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 

СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ДОШКІЛЬНА ОСВІТА»

«Методи фасилітації в освіті: кругла методика, 

інтегральні ігри»

З метою побудови ефективної команди науково-дослідної діяльності з питань підготовки дітей дошкільного віку до навчання в Новій   українській школі, 18. 02. 2019 року на базі Лабораторії фахової компетентності  розпочався інтенсив-практикум для студентів спеціальності «Дошкільна освіта». Перша зустріч команди була спрямована на визначення сучасних методів фасилітації в освіті, а саме студенти познайомилися з круглою методикою та методикою інтегральної гри. Кругла методика (інтегральна методика) – одна з методик фасилітації, яка робить акцент на об’єднанні саме тому, що людина може стати щасливою лише там, де складаються добрі відносини між людьми. Вміння налагоджувати горизонтальні зв’язки, спілкуватись друг з другом, будувати ефективні відносини – найважливіші речі для успішної комунікації. Як спілкуватись, щоб чути один одного, сприймати і домовлятись, вирішувати спільні задачі і досягати порозуміння? Людство у своєму розвитку має перейти від стратегії змагань і оцінювання себе з іншими до стратегії об’єднання з іншими людьми і партнерства. Ця методика дає практичний інструментарій для цього і діє саме як інструмент взаємовключення та націлена на зближення позицій налагодження відносин, конструктивні рішення та дружні відносини. Ігри інтегральної освіти (або Інтегральні ігри) як методологічний інструмент дозволяють на власному досвіді, чуттєвому і розумовому вивчати світ і системи наших взаємозв’язків. Процеси, що виникають під час гри, спонукають нас діяти незвичним для себе способом і кидають виклик нашим здібностям. У викладанні гра – відмінний інструмент, який дозволяє вводити учасників у модель майбутнього об’єднуючого стану, до якого ми всі прагнемо. Такі форми роботи заохочують студентів до вивчення нагальних проблем організації освітнього процесу, які базуються на взаємозалежності і співробітництві між учасниками. 


05.10.2018 року Практичне заняття з педагогіки "Персональний бренд сучасного педагога дошкілля формула успішності  
З метою покращення професійної підготовки студентів викладачем Аль-Хамадані Н.Д., було проведено практичне заняття з елементами бриколажу "Персональний бренд сучасного педагога". Під час заняття студенти визначили формулу нової педагогіки, продемострували власні педагогічні бренди на тему "Ігрові технології в ЗДО". 


28.09.2018.  Відкритий мікрофон «Персональний бренд сучасного педагога дошкілля: формула успішності» (до Дня Дошкілля)

 У сфері освітніх послуг спостерігається тенденція створення конкурентного середовища.  Це суперництво, боротьба за досягнення кращих результатів у будь-якій галузі. В сучасних умовах вихователь повинен замислитися про свою успішність і конкурентоспроможність. Конкурентоспроможний педагог – це такий педагог, який забезпечує стійкий рівень якості освітніх послуг, у кого прагнуть вчитися, хто витримує конкурс. 

У переході до ринкових відносин повинні відбутися зміни особистої позиції вихователя від статусу звичайного державного службовця, пасивно чекаючи, коли держава зверне увагу на його професійні знахідки, на позицію активного суб’єкту на ринці освітніх послуг, здатного найкращим чином розпоряджатися своїм професійним капіталом і знаходити найбільш вигідні сфери його застосування як у своєму навчальному закладі, так і в інших установах.        

Головною перевагою у конкурентному змаганні для сучасного вихователя є його професійний бренд. Запропонований тренінг дозволив студентам опанувати нові професійні навички, а саме: 

 • здійснювати обґрунтований вибір виду та концепції професійного бренду сучасного вихователя;
 • формувати персональний бренд вихователя;
 • здійснювати обґрунтований вибір інформації та способу її передачі під час просування персонального бренду;
 • проводити позиціонування та публічну презентацію власного ділового іміджу;
 • створювати вербальний, кінетичний та візуальний імідж сучасного вихователя;
 • здійснювати обґрунтований вибір оптимального стратегії формування ділового іміджу;
 • здійснювати комплексне оцінювання імідж ефекту.
На заході було підведено підсумки конкурсу медіа-меседжів серед студентів 4 курсу:
1 місце - Тарасова К.
2 місце - Семенюк Ю.
3 місце - Цугуй В.

  18.05.2018 Практичне заняття для студентів 1 курсу "Сучасний дошкільний навчальний заклад"

З метою формування професійної компетентності викладачем Аль-Хамадані Н. Д., було організовано практичне заняття для студентів 1 курсу з дисципліни "Вступ до спеціальності". Першокурсниці познайомилися з організацією освітнього процесу сучасного закладу дошкільної освіти . Директор закладу -Бражнікова Т.І., та методист - Косенко Н.М., провели студентам екскурсію. Майбутні вихователі мали можливість ознайомитися з системою національно-патріотичного виховання засобами ІКТ, сучасними методиками розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку.  
 


12.05. 18  Всеукраїнський вебінар “Забезпечення наступності змісту дошкільної і початкової освіти: впровадженняя освітньої програми «Впевнений старт» у практику роботи з дітьми старшого дошкільного віку”.

18 квітня о 12:00 члени ЛФКПДО долучалися  до  трансляції  Всеукраїнського вебінару “Забезпечення наступності змісту дошкільної і початкової освіти: впровадженняя освітньої програми «Впевнений старт» у практику роботи з дітьми старшого дошкільного віку” на освітньому порталі “Педагогічна преса” у режимі онлайн. 

ПРОГРАМА

 1. Шляхи підвищення якості дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку. Доповідач: Нерянова С. І., в. о. начальника відділу дошкільної освіти МОН України.
  Реалізація завдань наступності між дошкільною та початкової освіти в умовах Нової української школи. Доповідач: Ліннік О. О., доктор педагогічних наук, державний експерт з питань якості дошкільної та початкової освіти.
 2. Досвід упровадження у 2017-2018 навчальному році освітньої програми «Впевнений старт» (переваги та виклики в умовах закладів дошкільної освіти):
  Вибір програмно-методичного забезпечення та результати впровадження. Доповідач: Сорокіна М. П., вихователь закладу дошкільної освіти №4 «Вишенька» м. Жмеринка Вінницької області.
 3. Хід упровадження навчально-методичного комплекту до освітньої програми «Впевнений старт»: труднощі і переваги. Доповідач: Зелена О. В., вихователь-методист санаторного закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №16, м. Олександрія.
 4. Блочно-тематична карта комплекту «Впевнений старт»: доцільність та можливості змістового наповнення запропонованих тем. Доповідач: Янишевська С. І., вихователь закладу дошкільної освіти №31 «Мир», м. Костянтинівка, Донецька обл.
 5. Підготовка педагогічних кадрів у форматі «тренінг тренерів»: досвід обласного рівня. Доповідач: Савчук О. С., методист науково-методичного центру безперервної педагогічної освіти ІППО Чернівецької області.
 6. Дидактико-методичні основи освітньої діяльності за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Доповідач: Хартман О.Ю., кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України.
11.04.2018 - 13.04.2018  ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ ЗДІБНОСТЕЙ І ОБДАРОВАНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ ТА УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ" 
м. Київ (Конча-Заспа)
У межах заходів наукової STEM-ВЕСНИ та з метою підвищення кваліфікації фахівців дошкільної та початкової ланки, члени лабораторії ФКПДО Аль-Хамадані Н.Д., та Сидоренко Н.М., приняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи" з педагогічним нетворкінгом "Геокешинг як форма реалізації STREM - освіти в ЗДО" . Модератори продемонстрували етапи реалізації геокешингу "Пісочниця часу" для дітей старшого дошкільного віку. 
 т          


       
   
27.02.2018 ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM -НАВЧАННЯ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ" 

27 лютого 2018 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективи впровадження STEM-навчання в сучасній освіті».Почесними гостями заходу були науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Караман О. Л., доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології; Семенов М. А., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних технологій та систем; Мацай Н. Ю., кандидат природничих наук, доцент, декан факультету природничих наук; Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; педагоги Брянківського коледжу, Кадіївського педагогічного коледжу. Дистанційно до роботи долучилися науковці Донбаського національного педагогічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету. Активними учасниками конференції стали вихователі та вчителі шкіл м. Лисичанськ, Севєродонецьк, Кремінського та Попаснянського районів.Так, на локації дошкільної освіти вихователями ЗДО «Світлячок» та викладачами предметів дошкільного циклу коледжу окреслено теоретичні аспекти STREAM-освіти як базової ланки STEM-навчання з практичним представленням засобів формування інженерного мислення у дошкільників та геокешингу як засобу реалізації STREAM-освіти в ЗДО.

    


06.02.2018  Круглий стіл "Захист дітей, які постраждали внаслідок сексуального насилля. Міжнародний досвід. 

 З метою підвищення рівня правової та громадянської  освіти  студентів спецівальності дошкільна освіта, завідувач ЛФКПДО - Аль-Хамадані Н.Д., взяла участь у круглому сталі "Захист дітей, які постраждали внаслідок сексуального насилля. Міжнародний досвід".  Організаторами заходу стали: громадська організація "Восток SOS" та  Бюро кримінальної поліції та Слідчої служби Чехії. Під час круглого столу були предмтавлені доповіді: 
 МАРТИНА ПЕТРОВИЧ - радник, підполковник - експерт в області допиту дітей, які стали жертвами сексуального насилля. 
 МАРТИН КЛЕЧКА - радник, підполковник, експерт в області міжнародного співробітництва з питань боротьби з виробництвом  дитячої порнографії.

Видео YouTube


05.02.2018 ВОРК-ШОП "Я МАЙБУТНІЙ ПРОФІ"

З метою професійної підготовки студентів спеціальності «Дошкільна освіта» 5 лютого.2018 року відбувся воркшоп «Я - майбутній профі».

Почесною гостею заходу стала вихователь-методист, Юлія Миколаївна Кричун, КДНЗ № 1 Лисичанської міської ради, яка презентувала студенткам історію своєї спеціальності, значення роботи вихователя, професійні компетентності та педагогічні навички XXI століття. На її думку, коли людина починає опановувати дошкільну премудрість, вона дивується,, як багато потрібно для роботи з дітьми. Адже життєва позиція людини, її характер, моральні принципи і погляди закладаються в дитинстві, і саме тому висока компетентність, бездоганна освіченість і всебічний розвиток особистості самого вихователя, який супроводжує дитину в його ранні роки, набуває особливої соціальної значимості.

Під час заходу студенти визначили, що позитивною стороною професії безпосередньо є спілкування з дітьми. Ця дивовижна професія дає можливість зазернути в «країну дитинства». І, хоча всі ми родом з цієї країни, ми дуже швидко забуваємо цей чарівний світ, інколи не розуміючи навіть власних дітей. Дитячий світ набагато цікавіший, безмежніший і багатший, ніж світ дорослого. Завдання вихователя – не зруйнувати цю дитячу ілюзорність, а влитися в неї, щоб розмовляти з дітьми однією мовою. Робота з дітьми дає можливість людині проявити всі здібності та якості, які в ній закладені. Майбутні вихователі визначили, що професія вихователя дитячого садка – професія для творчих та креативних людей. Шановні студенти спеціальності «Дошкільна освіта», пишайтеся своєю професією та станьте справжнім ПРОФІ.

      

18.12.2017
У формуванні дитини дошкільного  віку дуже велике значення має малювання. Воно приносить неоціненну користь і розвиває як інтелектуальні здібності у дітей, так і їх мислення. Адже в той час, коли діти малюють, включеними в роботу виявляються не тільки зорові, але і рухові аналізатори, що прекрасно розвиває дрібну моторику і пам'ять.  Заняття з малювання в дитячому садку улюблені всіма дітьми. Малюки незграбно намагаються намалювати побачене з самого раннього віку.  Тому, студенти 3 курсу спеціальності "Дошкільна освіта" на практичному занятті з методики організації образотворчої діяльності опановували засоби підвищення інтересу до образотворчої діяльності, а саме - нетрадиційні техніки  малювання. Майбутні виховательки  продемонстрували техніки малювання віделкою, піною для гоління, малювання за допомогою конструктора Лего. 

15.12.2017
Перегляд відкритого заняття на базі ЗДО "Світлячок" м. Лисичанськ 
Студенти спеціальності "Дошкільна освіта " мали можливість долучитися до перегляду відкритого заняття на базі ЗДО "Світлячок". Вихователь продемонструвала способи використання  мультимедійної дошки на заняттях з формування елементарних математичних уявлень з дітьми старшого дошкільного віку. 
30.11.2017 
Педагогічний хакатон "Дошкільна та початкова освіта: єдиний інформаційний простір"

«Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила  вчора. Нехай нове з'являється в її житті поступово і не збентежує лавиною переживань».
                                                                                                                                                                       В. О. Сухомлинський

 Педагогічний хакатон –  це марафон фахівців різних галузей освіти, у процесі якого вирішуються загальні та актуальні проблеми. Однією з таких проблем є наступність дошкільної та початкової освіти. Студенти, викладачі та фахівці дошкільної та початкової галузі взяли участь у  педагогічному хакатоні «Дошкільна та початкова освіта: єдиний інформаційний простір», який відбувся на базі Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти.  Така форма роботи - це гарна можливість познайомитися один з одним, об’єднати педагогічну спільноту, створити майданчик для створення педагогічних стартапів. 

                 Організаторам хакатону вдалося створити комунікативну платформу для фахівців дошкільної та початкової освіти    м. Лисичанськ, як осередку нових ідей та інноваційних рішень сучасних проблем освіти в контексті Концепції Нової української школи.  Цікавим для учасників заходу став досвід  провідних фахівців дошкільної та початкової ланок, а саме: Лукьянової О.А. (вихователя- методиста ДНЗ "Світлячок"), Хомич О.М. (практичного психолога ДНЗ "Дюймовочка"), Баннік М.О. (вчителя початкових класів ЗОШ № 4 м. Лисичанськ).  Результатом роботи хакатону стала модель випускника закладу дошкільної освіти.      

 

         

03.11.2017 
Друга районна науково-практична конференція "Обдаровані діти - інтелектуальний потенціал держави" м. Старобільськ 
Не можна не погодитися з висловом «Кожна дитина – це творець». Труднощі в тому, щоб залишитися творцем, вийшовши з дитячого віку. Сьогодні наша держава потребує творців нового формату -  винахідників та інтелектуалів. Це пов’язано зі стрімким розвитком IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій виявляє потребу у досвідчених фахівцях. Сучасна система освіти повинна бути випереджувальною, відповідати тенденціям розвитку суспільства в майбутньому починаючи з дошкільного дитинства. Дитяча фантазія та творчість мають зрушити  з місця кризу наукового прогресу людства.  Таким чином, постає питання у якісній освітній системі роботи з обдарованими дітьми. 
З метою підвищення  рівня науково-дослідницької роботи з обдарованими дітьми відділом освіти Старобільської районної державної адміністрації та Старобільським методичним кабінетом проведено другу районну науково-практичну конференцію "Обдаровані діти-інтелектуальний потенціал держави".  До участі у пленарному засіданні були запрошені завідувачі профільних лабораторій :  Аль-Хамадані Наталія Дмитрівна "Лабораторія фахової компетентності педагога дошкільної освіти" та Ляшенко Катерина Іванівна "Лабораторія початкової освіти".  У доповідях пленарного засідання було розкрито основи педагогічного супроводу дітей дошкільного та молодшого шкільного віку через призму сучасних освітніх перетворень Нової української школи.  Цікавими для практиків були майстер-класи по роботі з обдарованими малюками "Розвиток творчих здібностей дошкільнят засобами гуртка "Юні шашисти",  "Креативний учитель-запорука розвитку творчого учня". Педагоги Старобільщини вирішили схвалити основні положення доповідей учасників пленарного засідання, розробити модель педагогічного супроводу обдарованих  дітей дошкільного та молодшого шкільного віку .
       

31.10. 2017- 02.11.2017
Міжнародний педагогічний саміт "Дошкільна освіта: соціальний простір в умовах  глобалізації"
                           
31 жовтня по 02 листопада  2017 року завідувач Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти Аль-Хамадані Н.Д.,  взяла участь у першому Міжнародному педагогічному саміті  «Дошкільна освіта: соціальний простір в умовах світової глобалізації» м. Запоріжжя. Участь у заході взяли близько 200 представників сфери дошкільної освіти не тільки із Запоріжжя і Запорізької області, а й інших міст, областей України. Освітяни України та міжнародні експерти з Німеччини, США, Італії, Литви, Естонії, Казахстану, Франції, Кот-д’Івуар на різних локаціях обговорили актуальні тенденції і проблематику в системі дошкільної освіти, роль дитячих садків в освіті та розвитку дитини, обмінялися досвідом і новітніми практиками. В рамках саміту в малій залі Запорізької міської ради зібралися керівники регіональних делегацій, щоб обговорити Хартію «Освіта майбутнього» – підсумковий документ, який визначить стратегічні підходи розвитку системи дошкільної освіти на основі висновків вітчизняних педагогів-практиків і вчених міжнародного рівня. Фахівці із Запоріжжя підготували проект документа. В них прописані стратегічні напрямки розвитку системи дошкільної освіти в умовах світової глобалізації, налагодження співробітництва та обміну між містами, регіонами, міжнародні зв’язки. Хартія базується на Конвенції про права дитини (20 листопада 1989 року), Хартії основних прав Європейського союзу (7 грудня 2000 року) та Європейській хартії місцевого самоврядування (15 жовтня 1985 року). У процесі роботи на різноманітних локаціях Хартія була доповнена новими статтями. Головне завдання на майбутнє – її реалізація та застосування на практиці.Також під час заходу учасники саміту презентували регіональні моделі дошкільної освіти та поділилися успішним досвідом реалізації освітніх програм на місцевому рівні. 

Видео YouTube

Видео YouTube


25.10.2017
Кінодидактичний тренінг "Образ вихователя у кінематографі"  

«Він актор, але його глядачі й слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Лише в самому собі, тільки в  усвідомленні величі своєї справи», – так писав про педагога  відомий письменник Симон Соловейчик.
Професія вихователя наближена до професії артиста, вченого, письменника. Урок інколи називають “театром одного актора”. Однак для актора сценарист пише сценарій, режисер допомагає під час репетицій, інші працівники – в оформленні сцени, освітленні, музичному супроводі. А вихователь одночасно і сценарист, і режисер, і постановник, і актор, який щодня ставить не один, а кілька спектаклів.  І весь цей спектр якостей педагога фокусується в короткому терміні – педагогічна майстерність. З приводу педагогічної майстерності можна багато говорити. Кожний буде вкладати власний зміст у це поняття і буде правий. Ми ж пропонуємо для висвітлення такого вкрай важливого і складного поняття звернутись за допомогою до кінематографа. Так студенти групи 4- АД разом з викладачем Аль-Хамадані Н.Д., вчилися основам театральної майстерності. На прикладі  таких  фільмів як: "Вусатий нянь", "Мері Попінс , до побачення!", "Моя жахива няня" та інші, майбутні вихователі визначили основні характеристики професії "вихователь  закладу дошкільної освіти", а саме:  стриманость, толератность, розуміння поведінки дітей, відданость професії.  

20.10.2017
Волонтерський проект "Українські казки дітям"
      Всім відомо, що завдяки казці, дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем. Тому, казка є гарним засобом патріотичного виховання малюків дошкільного віку. Враховуючи цей факт, студенти  волонтерського загіну "Майбутні паростки" завітали у гості КЗДО "Шпачок" № 1 з інсценуванням української народної казки "Кривенька качечка". 
       У  цій казці розповідається про чарівне перетворення качечки на дівчину. У ній схвалюється те, що дід та баба узяли птаха із зламаним крилом додому. Вирішили доглянути за качечкою. Їх добрий вчинок був нагороджений. Качечка виявилась дівчиною. Доброю і дуже працьовитою. Уміла прибрати у хаті та приготувати їсти. Довго жили б вони разом, якби  не вчинок діда та баби. Дівчина покинула їх, вони залишились без допомоги.  У казці засуджується хитрість та підступність діда і баби. Впізнали вони у гарній дівчині свою качечку. Не запитали дозволу, таємно швидко спалили  гніздечко з пірячком. Сестри-качки скинули дівчині пірячко, вона назавжди обернулась качечкою .   Казка сумно закінчується для діда з бабою. Вони залишились покараними за свій поганий вчинок.

                                                                                                            Не лінуйтесь робити добро,
Лише зла не бажайте нікому,
Бо воно, як велика гора,
Стане вам на шляхові земному.
І заступить навколишній світ,
Зробить серце жорстоким, холодним.
Ви з любов’ю живіть з юних літ,
Будьте чуйним, веселим і добрим!


18.10.2017
Квест -заняття з методики розвитку мовлення "Ії Величність Гра"

З метою підвищення фахової майстерності студенти групи 3-АД разом з викладачем методики розвитку мовлення та навчання грамоти Матліною О.В., опанували нову форму організації  освітньої діяльності дітей дошкільного віку - заняття-квест.  Дошкільне дитинство – це короткий, але важливий період становлення особистості. У ці роки дитина набуває початкові знання про навколишнє життя, у неї починає формуватися певне відношення до людей, до праці, виробляються навички і звички правильної поведінки, складається характер. У процесі гри розвиваються духовні та фізичні сили дитини, її мовлення, увага, пам'ять, уява, дисциплінованість, спритність. Крім того, гра - це своєрідний, властивий дошкільного віку спосіб засвоєння суспільного досвіду. На занятті студенти здобули певні навички організації найважливішого виду діяльності у ДНЗ--  Ії Величності Гри! 

     

13.10. 2017 
Волонтерський загін "Майбутні паростки"
До  Дня Захисника Вітчизни у КЗ ДНЗ № 1 "Шпачок" відбувся урочистий захід "На захисті Батьківщини".  Майбутні вихователі взяли активну участь у формуванні національної свідомості у малюків старшого дошкільного віку. Разом з дітьми та військовослужбовцями 45 полку Національної Гвардії України студентки виконали Гімн України та взяли участь у спортивних змаганнях. Такі заходи  позитивно впливають на формування національних цінностей молодого покоління Луганщини. Приємними для дітлахів стали подарунки з українською символікою.
  
05.10.2017
Практичне заняття "Моделювання вправ для дітей молодшого дошкільного віку з дисципліни "Теорія та методика навчання плаванню"   

З метою покращення практичної підготовки  студентів 4 курсу з додаткової спеціалізації  "Оганізатор фізичного виховання дітей дошкільного віку" викладачем Сидоренко Н. М., проведено практичне заняття "Моделювання вправ для дітей молодшого дошкільного віку". Майбутні керівники фізичного виховання в ДНЗ мали змогу практично вправлятися  в організації занять з плавання для малят четвертого року життя. Студенти опанували методику роботи з дітьми молодшого дошкільного віку, розробили загально-розвивальні комплекси у воді.     


24.09.2017  

Всеукраїнський день дошкілля                                                   

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті. І як би нам не здалося дивним, але працівники дитячих садків та інших дошкільних закладів, спільно з батьками та близькими наших дітей, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного, самого найближчого майбутнього.
Звертаючи широку увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, проблеми дитячих дошкільних установ і дошкільного дитинства в цілому, в Україні, за даними проекту DilovaMova.com, вихователі та працівники дошкільних установ відзначають своє професійне свято «Всеукраїнський день дошкілля» в останню неділю вересня. Нормативним підґрунтям свята є постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюція І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.
Дошкільний вік - один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починається закладання любові до природи, навколишнього світу, любові до Батьківщини. У цей період не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формується особистість і вектор моральності, але і відбувається якесь незриме таїнство, яке відбувається тільки на рубежі поколінь - передача нашої спільної спадщини. Бути вихователем - високе покликання і глибока повага. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є - наше життя і наша надія.
В цей особливий День ми приєднуємося до привітань на адресу наших вихователів і всіх дошкільних працівників! Бажаємо їм здоров’я і міцних нервів, хороших зарплат і побільше приємних моментів в їх, так необхідної всім нам праці! Зі Святом!

15.09.2017
Навчання у «Web-STEM-школі – 2017» 

З метою ознайомлення з досвідом реалізації STEM-підходів у дошкільній та початковій освіті завідувач лабораторії фахової компетентності  - Аль-Хамадані Наталія Дмитрівна, взяла участь у літній сесії «Web-STEM-школи – 2017».  Організаторами  заходу стали: відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», видавництво «Видавничий дім «Освіта», КВНЗ «Університет менеджменту освіти». 
STEM-освіта – це логічна, послідовна система курсів або навчальних програм, що забезпечує підготовку молодого покоління до успішного працевлаштування в майбутньому, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різноманітних і технічно складніших навичок, зокрема із наукових понять та математичних знань. STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM уживається для пояснення популярного напряму в освіті, який охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це той напрям в освіті, при якому у програмах навчання посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології навчання. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.  
Навчання у «Web-STEM-школі – 2017» дозволить членам Лабораторії фахової компетентності опанувати сучасні технології формування інженерного мислення у дітей дошкільного віку.
   

Видео YouTube

Літня сесія «WEB-STEM-ШКОЛИ – 2017».
Спікер Ірина Стеценко, наук. співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем
НАНУ та МОН України, автор освітніх програм, методичних посібників.Comments