Kontakt


Avaleht ¤ Kursused ¤ Õpetajad ¤ KKK

Üldised kontaktandmed:

MTÜ Lapsekandmiskeskus
Viru väljak 4, 10111 Tallinn 
lapsekandmiskeskus@gmail.com
Konto: 221032551623 Hansapank
IBAN: EE15 2200 2210 3255 1623
SWIFT /BIC: HABAEE2X

MTÜ juhatuse liikmed:

Heli Rand                   51 47 455
Pille-Riin Özmen         55 35 953

Kaisukooli info:

Küsimused, ettepanekud, koostööpakkumised:
lapsekandmiskeskus@gmail.com
või Kristi Arendi           52 19 097

Üldised tegutsemispõhimõtted:

Lapsekandmiskeskuse põhikiri


 

 

Kaisukooli korraldab MTÜ Lapsekandmiskeskus

MTÜ Lapsekandmiskeskus loodi 2006.a. suvel nelja noore lapsekandmiskogemusega ema - Heli, Ly, Janne ja Pille-Riin - poolt. Ametlik registrikanne tehti 3. juulil 2006.a.

Seejärel liitus ühinguga veel neli ema. Kõik kaheksa läbisid augustis 2006 Dresdeni lapsekandmiskooli Die Trageschule lapsekandmisnõustaja koolituse.

Sügisel võtsime kasutusele kaubamärgi - Kaisukool. Viisime läbi esimesed lapsevanematele mõeldud lapsekandmistunnid.

Jaanuaris 2007 koolitasime omal jõul Die Trageschule metoodika põhjal välja 4 uut lapsekandmisnõustajat. Nüüdseks on meid juba 12 - kõik ühingu liikmed on ka lapsekandmisnõustajad ja enamus meist on tegevad Kaisukooli õpetajatena.

Meie eesmärk on lapsekandmise kui ema ja lapse suhet ning lapse füüsilist, psüühilist ja sotsiaalset arengut toetava tegevuse laiem
propageerimine.
 T
utvustame lapsekandmist ka kui ravi võimalust teatud terviseprobleemide puhul.

  • Lapsekandmise all mõistame imiku ja väikelapse kasvamise ja kasvatamise viisi läbi lapse ja lapsevanema tiheda füüsilise kontakti. Hea abilisena siinkohal soovitame lapse loomulikku füsioloogilist asendit korralikut toetavaid kandevahendeid.
  • Lapsekandmine kui lapsega suhtlemise viis võimaldab vastastikku emotsionaalset ja rahulolu pakkuvat suhet lapse ja kandja vahel.
  • Kandmine võimaldab saavutada lapsega hea kontakti ka teistel pereliikmetel ja lapse heaoluga lähedalt seotud inimestel.

Tegutseme koostöös lastearstide ja lapse arengu spetsialistidega, et tagada optimaalne teabe hulk ja vanemate igakülgne nõustamine antud küsimustes lapse esimestel eluaastatel.

Tegutseme lapse tervise huvides ning tutvustame lapsekandmist kui täiendavat ravivõimalust mõningate imikueas esinevate terviseprobleemide korral. Korraldame vastavasisulisi loenguid ja koolitusi ning anname välja kirjalikke materjale.

Lapsekandmiskeskuse sihtgrupiks on noored pered ja nende tugivõrgustik lapseootuse ajal ja lapse esimestel eluaastatel.