מתכונים‏ > ‏

פסטה קישואים מהממת ברוטב "רוזה"

הטפחות התורניות: תומייפל

אפשר להכין פסטה נאה בכל מיני אופנים - בפורס ספירלי, בקולפן ג'וליאני, או פשוט בקולפן רגיל, ומכל מיני דברים - אפשר להכין פסטה מקישואים, מדלורית או דלעת, מגזר, מסלק, אפילו מקולורבי! אנחנו מוצאות שהכי טעים לנו ומתעקל הכי בקלות זה פסטה מקישואים! במתכון אנחנו משתמשות בפורס ספירלי - שזה מכשיר ידני מכאני לא יקר מדי.
אפשר להכין כל מיני רטבים בכל מיני צבעים וטעמים. הנה מתכון לרוטב רוזה. שימו לב: הרוטב מכיל שומן, לכן מומלץ לאכול ארוחה זו בתור ארוחה אחרונה באור אחרון (אלטרנטיבה דלת שומן בסוף המתכון).
למתכון דרוש בלנדר או מעבד מזון.

הרכיבים (מתאים לשתי טבעונאיות רעבות או לשלוש טבעונאיות פחות רעבות):
  • 10-13 קישואים טריים (תקנו כאלה שנראים טוב ש"הראש הירוק השעיר" עדיין מחובר אליהם)
  • בין 3/4 נספק לנספק שלם של עגבניות שרי טעימות ומתוקות. שימו לב: ככל שהעגבניות מתוקות וטעימות יותר - כך הרוטב יוצא איכותי יותר! כוונו להשיג מזון איכותי וטרי להנאה מירבית. אפשר להשתמש גם בעגבניות רגילות, או חצי חצי..
  • חבילה וחצי של בזיליקום - להשתמש רק בעלים (אפשר להוסיף יותר או פחות לפי הטעם).
  • חצי כוס +- של אגוזי מקדמיה מקולפים
  • מיץ מחצי לימון מסונן מהגרעינים
  • 6-8 עגבניות מיובשות קנויות  או 3/4 כוס עגבניות שייבשתם בעצמכם -  מומלץ לייבש בימי הקיץ החמים בעצמיכם, או לפחות לקנות את הסוג ללא מלח ושמן!
  • חלק מהחלקים של הקישוא שנשארו מהכנת הפסטה - יעני השאריות שכבר לעולם לא יהיו ספגטי (אין צורך להשתמש בכל השאריות -  מספיק שסך השאריות יצרו מסה של חצי או קישוא שלם)
  • אופציונאלי: צרור בינוני של עירית שומית (אפשר להוסיף יותר או פחות לפי הטעם)
  • אופציונאלי: כמה גבעולי כוסברה


צילום: מייפל ברייר          

אופן ההכנה: קולפים את הקישואים ופורסים אותם בפורס ספירלי לאטריות בגודל הרצוי לכם (או עם קולפן). הנה לכם, פסטה טרייה וזריזה!
לרוטב - להכניס לבלנדר (רצוי בלנדר חזק למרקם חלק יותר - או מעבד מזון למרקם "צ'אנקי" יותר) את העגבניות שרי, מיץ מחצי לימון, שאריות קישואים, את הבזיליקום ושאר עשבי התיבול, את המקדמיה ואת העגבניות המיובשות, ופשוט לטחון עד למרקם עדין וחלק! ניתן גם לטחון עד שהטמפ' תתחמם קצת לרוטב חמים יותר.. 
לפסטה נפוליטנה קיצית וקלילה יותר ניתן להוריד את המקדמיה, להוסיף יותר עגבניות מיובשות ביתיות, ולהוסיף מנגו קטן או בינוני - טעים טעים! (לא לשכוח את הבזיליקום ואת העירית השומית!)
לשפוך את הרוטב על הפסטה, לערבב היטב עם מזלג ולהגיש. אם נשאר קצת רוטב אפשר להשתמש בו כמטבל. ניתן לקשט עם חצאי עגבניות שרי או עגבניות שרי שלמות ועלי בזיליקום.


בהנאה ובתאבון!

Comments