סומכות על הגוף ולא מגלחות

מאת phoenix floe
תורגם על ידי יותם לאור

לתת לשיער הגוף לצמוח - מה היתרונות?

* השיער הגדל באופן טבעי תחת בתי השחי עוזר למערכת הלימפה לנקות את הגוף מרעלים. גילוח השיער מביא לאימוץ יתר של המערכת החיסונית ועשוי ליצור סתימה של נקבוביות העור באזור, בעיקר אם משתמשים באופן קבוע בדאורדורנט, דבר שמגדיל את כמות הרעלים בגוף. לאורך זמן העניין יוצר בעיות בריאותיות שונות, כולל סרטן (אצל נשים, סרטן השד).


* גילוח שיער הגוף מביא לחתכים, שריטות ושערות שצומחות לתוך העור. הגוף משתמש באנרגיה באופן תדיר על מנת להחלים מהפגיעות הקטנות, למנוע זיהומים ולהצמיח את השערות מחדש. אנרגיה שהייתה יכולה לשמש בידי המערכת החיסונית במניעת מחלות.

* שיער הגוף משמר את הריח הטבעי של הגוף. ריח זה עשיר בפרומונים אשר כל הזמן עוזרים לנו לתקשר עם הסביבה. אנו מושכים אנשים המתאימים לנו ביותר כאשר איננו משנים את ריח הגוף הטבעי שלנו. במידה ואת/ה אוכל/ת טוב ומתאמן/ת, הריח שלך לא יהיה לרעתך, אלא יעזור לך לתקשר עם העולם הסובב אותך. פרומונים לא משפיעים רק על הקשרים הרומנטיים שלנו, אלא גם על הקשרים האחרים שלנו עם בני- אדם/ בנות- אדמה בכל היבט אחר בחיים (לדוגמא, חברים/ות, משפחה, עבודה, זרים/ות) ועד כמה אנחנו מסתדרים/ות איתם/ן. קבלה של ריח הגוף הטבעי מקלה על בניית קשרים מלאים ועמוקים עם אנשים המתאימים לנו. משיכה מכל סוג הופכת לתהליך טבעי ויפהפה כמו היפתחות של פרח לשמש.

* שיער גוף מגן מפני הסביבה ועקיצות חרקים. אני אוהב/ת את השכבה הפלומתית המשמשת כשכבת הגנה טבעית. כאשר אני מסיר/ה את השכבה אני מרגיש/ה תחושה מזרה של עירום וקרירות בכל הגוף.

נטלי כהן וקסברג בהומור אפל בנושא:


* תופעת הגירוד- ברגע שהשיער גדל לאורך הטבעי אין יותר תחושת גירוד, השיער הוא רך ופלומתי. הסיבה לכך: כאשר מורידים שערה במכשיר חד היא גדלה מחדש עם קצה עבה וקוצני, לאחר שהיא ממצה את כושר הגדילה שלה קצה השערה מדקק ומתרכך. כל העניין יכול לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים, תלוי בעובי השיער הייחודי לכל אחד/אחת, אבל זה בהחלט שווה את ההמתנה.


* תופעת הבריון בחוף הים (על תגובות שיפוטיות של אנשים) - עצם הבחירה במצב הטבעי והימנעות מגילוח חלקי הגוף השונים ככל הנראה יגרור תגובות שליליות כלשהן מבריות שלא מסוגלות לקבל דרך חיים שונה. למרות שהן נובעות מנבערות לעתים הן פוגעות, אולם זה לא עניינם/ן ובסופו של דבר איך לקבל את התגובות תלוי בך. כל מי שבוחר/ת לצחוק על הבחירה בטבעיות לא שווה את זמנך בשום צורה. שיער גוף הוא דרך מעולה לגילוי דעות קדומות ורשעות מאחר שתכונות אלו נחשפות במהרה לידי. זה עוזר לי להימנע ממגע עם אנשים שבכל מצב אחר מצליחים להסתיר את התכונות האלו.

ויתרון אחרון למצב הטבעי- לא צריך להתעסק יותר עם מכשירי גילוח, ג'ל גילוח, חתכים ושריטות הנובעים מהורדת השערות. ניתן לקבל עוד אהבה טבעית, פלומתית, רכה וכיפית מבן/בת הזוג. אני כבר התמכרתי, ואת/ה?


לקריאה נוספת:
מדיכוי לריפוי - למען גוף חופשי יותר מאת לריסה מילר
Comments