אכילת בעלי-חיים ותוצרתם

מאת אלירן דה מאיו

מזון חי וטבעי אפשר למצוא בצומח בלבד. מזון טבעי מכיל שפע של מרכיבי תזונה חיוניים.

תזונתם של אנשים חולים מבוססת בדרך כלל על מזון שלא ראוי להם.

מוצרי חלב, בשר, דגים וביצים, אינם ראויים למאכל אדם.

אנשים רבים בחרו להפסיק לצרוך מוצרים אלו, והם אינם סובלים ממחסורים כלל.

השרירים בגופם תקינים והם אינם סובלים ממחסור בחלבון, וויטמין B12 נשאר באיזון מושלם, עצמות גופם חזקות בהרבה מבעבר והם אינם סובלים ממחסור בסידן. בבוקר כשהם מתעוררים הם אינם שותים קפה ולמרות זאת הם ערניים ומלאי אנרגיה.

 

העולם מאז בריאתו מלא בשפע ובמגוון עצום של מזון צמחי. למרות השפע, האדם מטבעו מחפש שינוי והתחדשות. הוא מצא דרכים יצירתיות לספק את תאוותיו למזון. האדם עבר טרנספורמציה מיצור שניזון מהצומח, ליצור טורף הרואה בבעלי-החיים שסביבו מקור לסיפוק תאוותיו.

היום האדם המודרני אינו יוצא לצוד את בעלי-החיים, הוא מצא דרך אכזרית יותר.

המגדלים השונים בתעשיית הבשר מגדלים את בעלי-החיים בתנאים קיצוניים ובכדי להימנע מהמחלות הכרוכות בכך, הם מחדירים כמויות אינסופיות של רעל ותרופות שמנפחות את בעל-החיים ושומרות עליו בחיים עוד מספיק זמן עד שיוכלו לשחוט אותו בגאווה.

אדם הצורך מוצרי בשר, סופג בגופו את שלל הרעלים שנספגו ברקמות בעל-החיים.

כל אדם שפוי שימצא את עצמו מסייר במכלאת בשר שכזו, יאבד את התיאבון וירצה להקיא. למרות התבלינים הרבים ששופכים על נתח הבשר, והבישול הארוך שנועד להסוות את טעמו ה"חי", אדם המהרהר במקור המזון יחשוב היטב לפני שהוא מתחיל ללעוס שוב.

 

הבשר כבד מדי למערכת העיכול של האדם. זמן עיכולו ארוך, והוא שואב אנרגיה רבה משאר מערכות הגוף. התוצאה היא עייפות וחוסר יכולת להמשיך ולקיים תהליכים פיסיולוגיים תקינים.

אכילת בשר לאורך זמן מבזבזת כוחות חיים רבים, והשחיקה המתמדת יוצרת מחלות.

בתוספת האנטיביוטיקה, הורמוני הגדילה וחומרי ההדברה השונים הבשר מסוכן פי כמה.

הטענה שבשר עשיר בחלבון היא נכונה. עובדה זו היא לא תמיד לטובת האדם, כפי שמצאו במחקרים רבים הנעשים היום. כמויות מוגזמות של חלבון עלולות לגרום להרעלה.

הבשר עשיר בשומנים (רווים) מהסוג הגרוע ביותר שקיים במזון. בנוסף לכך, הבישול בטמפרטורה הגבוהה הורס מרכיבי תזונה רבים, ויוצר תרכובות רעילות.

בני אדם האוכלים בשר הופכים את קיבותיהם לבתי קברות וקוברים בהן את גוויות בעלי החיים המתים.

 

בטבע כולו, ללא יוצא מהכלל, בעלי-החיים היונקים מפסיקים לינוק ולצרוך חלב לאחר סיום תקופת היניקה. האדם אינו יוצא מהכלל, והוא חלק בלתי נפרד מהטבע.

למרות זאת, הוא פועל בניגוד לחוקי הטבע, והוא ממשיך לצרוך חלב במשך כל ימי חייו.

וכשהוא עושה זאת, הוא משתמש בחלב של בעל-חיים אחר בטבע.

צריכת חלב שמקורו בבעל-חיים אחר הוא דבר בלתי נתפס.

חלב של כל בעל-חיים יונק מתאים בדרכו הטבעית והטובה ביותר לצאצא מאותו מין.

אין יונק אחד בטבע שיונק מבעל-חיים אחר שאינו שייך למשפחתו. בנוסף לכך, היונקים בטבע לעולם אינם ממשיכים לינוק חלב לאחר שהתבגרו ונגמלו.

מוצרי החלב נמצאים בראשית כל רשימה המציגה את הגורמים לאלרגיות שונות.

בעיות בריאות רבות נפתרות ונעלמות כלא היו לאחר ש"נגמלים" סופית מצריכת "חלב" ומוצריו השונים.

 

ביצים הם סוג נוסף של מזון שמעולם לא נועד למאכל. למרות האיכות הגבוהה של חומצות האמינו בהם, הם מכילים גם כמות גדולה של שומנים רווים, כולסטרול וחומרים זרים לגוף.

גם אבוקדו ואגוזים שונים מכילים חלבון מלא ואיכותי, ולמרות זאת אין שום סיבה לצרוך מהם מידי יום ובכמויות גדולות. אכילת מגוון רחב של מזונות מהצומח תבטיח אספקה של כל חומצות האמינו החיוניות והלא חיוניות.

בעיית הכולסטרול הגבוה נפוצה אך ורק אצל אנשים הנהנים מאכילת מזון מהחי.

באופן טבעי, הכולסטרול מיוצר אצל כל בעל-חיים וביניהם גם אצל בני האדם. הוא מופרש על-ידי הכבד והוא חיוני לקיום תהליכים רבים בגוף. הגוף מסוגל להשתמש אך ורק בכולסטרול המופרש בדרכו הטבעית על-ידי הכבד.

כל ספיגה נוספת של כולסטרול שמקורו מהחי (רקמות בעלי-חיים), מהווה סיכון בריאותי ומוביל להתפתחות מחלות.

 

החלבון המלא שבבעלי-חיים מקורו מהצומח.

הצמחים הם הכוח היחידי שמסוגל לסנתז חומרי גלם מהאדמה ולייצר חומצות אמינו.

בעלי-חיים רבים ניזונים מצמחים בלבד, ובגופם אין מחסור בחומצות אמינו חיוניות. לעומתם, בני אדם מעדיפים לקבל את חומצות האמינו החיוניות מיד שנייה.

כל חומצות האמינו בבשר, בביצים ובחלב מקורו בצומח. אין במזונות אלו אף מרכיב תזונתי אחד שלא ניתן למצוא בצומח, וברמת ספיגה טובה בהרבה.

 

כל אדם החפץ במזון שאמור לספק את צרכיו הפיסיולוגיים, ובמקביל לשמור על נפש מאוזנת, ידחה מזון שמקורו מהחי, ויבחר באופן טבעי במזון חי שמקורו בצמחים, אליהם הוא קשור אינסטינקטיבית.


Comments