Laine talu pildileht

Mõned pildid Keemu külast, Laine talust ja Matsalust
veel pilte.

 

Suvehakul õitseb rannakarjamaal hulgaliselt ainulaadseid lilli.    Pildil hallkäpad.

Linnuvaatlusonn rannaniidul. Talvel on seal küll pisut jahedavõitu, kuid kevadel-sügisel, kui on lindude rände aeg, saab sooja jope ja termosetäie kuuma teega varustatult  isegi ilma binoklita linde jälgida.

Palksaun on hubane ja mõnus.  

 

Suurvesi Suitsu jõel. Läbi luha ja rannaroostiku voolav Suitsu jõgi oli kunagi kohalike kalurite lemmik. Algupärased kalurionnikesed Suitsu jõe ääres on   kenasti korda tehtud. Samas kõrval paikneb vaatetorn, kust avaneb vaade Kasari jõe luhale ning roostikule.

 

 

 

Selline vaade avaneb Laine  talu hoovilt Matsalu lahele luikede rändamise aegu. Ning kevadöises vaikuses kõlab nende laul nii valjult, et isegi linnalärmiga harjunud külalised ei saa õhtul uinuda. Või on see hoopis luigelaulu haruldus, mis inimesi nende suurte lindude läheduses ärkvel hoiab...

 

 

Külmalilled Kasari jõe jääl on talvisel ajal ainsad lilled, mida Matsalust leida võib. Küll aga puhkeb loodus õide kevadel ning suvel. Kahjuks keelavad looduskaitseala reeglid kõige õiterikkamal ajal lindude pesitsuspaikades jalutamise. Nii peamegi jäälillede nuusutamisega leppima.