Проект "Енергоефективні школи"

  


Енергозбереження – крок в майбутнє

З грудня 2016 року наша школа бере активну участь у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» за фінансування енергетичної компанії ДТЕК. Метою даного проекту є виховання енергетично та екологічно обізнаної особистості, відповідального і свідомого споживача енергоресурсів. Перед школою стоять завдання виховати   в учнів розуміння того, що енергія є цінним ресурсом, товаром, за який потрібно платити, та сприяти усвідомленню дітьми необхідності заощадження енергоресурсів для збереження клімату та життя на Землі.

Увесь навчальний та виховний процес школи пронизаний темою енергоефективності. На уроках української та російської мов діти пишуть диктанти, складають речення, аналізують тексти з даної проблеми; на уроках математики, фізики, економіки розв’язують задачі,  вчаться заощаджувати енергоресурси та кошти, працюють над хімічними та фізичними проектами і шукають нові шляхи вирішення енергетичної проблеми, а уроки географії, біології та екології  допомагають в повній мірі усвідомити екологічну проблему  світу та зрозуміти, наскільки актуальною є сьогодні тема енергоефективності.

Класні керівники зі своїми класами теж є досить активними учасниками проекту. Вони проводять цікаві та креативні години спілкування, бесіди, круглі столи, на яких вчаться ефективно використовувати електроенергію, воду, газ в повсякденному житті, навчають цьому  і членів своєї родини, сусідів і жителів нашого міста (розклеюють агітки, роздають буклети з пам’ятками  «Як можна заощаджувати в побуті»).

Однією зі складових проекту є дистанційне навчання, де учні пілотного 8-Б класу вивчають курс «Основи енергопостачання та енергозбереження». Діти уже пройшли 16 тем, під час вивчення яких знайомилися з теоретичним матеріалом курсу, переглядали презентації та відеоматеріали, проходили тести, розв’язували задачі, виконували кейсові завдання та вчили всіх інших того, чого навчилися самі. Завдання непросте, але всі справляються, тому що на них лежить велика відповідальність: від кількості набраних балів в ПДН буде залежати  рівень успішності роботи школи в проекті (а так хочеться перемогти!). Уже є перші результати: учень Макух Артем став кращим учнем під час вивчення тем 5-8, за що нагороджений цінним подарунком - планшетом.

Робота над проектом не пройшла даремно. Уже є перші результати. Це підвищення рівня поінформованості щодо шляхів енергозбереження, отримання особистого досвіду та вмінь з реалізації практичних дій, спрямованих на енергозбереження та зменшення впливу на довкілля, це формування звичок енергоощадної поведінки і зменшення споживання теплової та електричної енергії в школі та вдома.

Ми вдячні компанії ДТЕК за надану можливість участі школи в проекті «Енергоефективні школи», який визнано найкращим в Україні, і сподіваємося на подальшу співпрацю.

*****************************************


 Учні вчаться зберігати енергію в школі і вдомафото Макуха Артема

******************************************
 9 г
рудня у нашій школі відбувся урочистий запуск проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" у рамках Програми соціального партнерства компанії ДТЕК.
    До цього свята готувалася вся школа. Пілотний клас розробив сценарій урочистого відкриття проекту, початкова школа готувала флеш-моб, 8-9 класи були учасниками відкриття та підтримували пілотний 8-Б клас в актовому залі.  Учні інших класів проводили єдину  класну годину, присвячену цій події. Це було справою всієї школи, ніхто не залишився осторонь.
   На святі були присутні посадові особи різних організацій нашого міста, представники навчальних закладів, учні 10 класу ЗОШ №4,
батьки учнів школи.
    Школа була прибрана плакатами з енергозбереження та лозунгами. Усім гостям учні пілотного класу приколювали брошки зі стрічок зеленого та жовтого кольору, що символізують радість, світло (жовтий) та колір екології (зелений).
    Протягом свята звучали пісні, діти читали вірші, гумореску, наймолодші учасники концерту подарували глядачам танець "Енергія". Дуже сподобалася присутнім "Казка про трьох поросят", яка вчить економії та бережливості у будівництві.
    Гості, що виступали, бажали школі перемоги у цьому проекті та висловлювали слова подяки за гарне свято. А ось депутат міської ради Магера І.В. ще й подарував для школи енергоефективні ліхтарі, що будуть освітлювати подвір'я закладу в темну пору доби, і цей подарунок став першим внеском у справу енергозбереження.
  Відкриття Банку ідей енергозбереження, який створили учні пілотного класу,  символізувало запуск проекту.Кожен учень школи може вкладати в нього свої ідеї, як краще  економити. Втілюючи в життя ці ідеї, ми будемо заощаджувати.  Почесну місію перерізати червону стрічку виконала куратор проекту нашої школи Стасів Ірина Ігорівна.
Віднині будемо вчитися, як правильно берегти енергію,  шукати ефективні шляхи для економії, робити зважені висновки та приймати кардинальні рішення. Нас чекає серйозна справа, але ми з ентузіазмом беремося за неї!
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
ċ

Перегляд
Виступ пілотного класу під час запуску проекту.  14 груд. 2016 р., 11:29 наталья школьная
ċ

Перегляд
Презентація Макуха Артема, учня пілотного класу проекту  11 трав. 2017 р., 00:00 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:27 наталья школьная
ċ

Перегляд
Аудіозапис.  14 груд. 2016 р., 12:07 наталья школьная
ą

Перегляд
Фотоколаж про запуск проекту "Енергоефективні школи". Робота Пристайчука Дмитра (8-Б клас)  20 груд. 2016 р., 02:40 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:28 наталья школьная
ċ

Перегляд
Сценарій запуску проекту  14 груд. 2016 р., 23:59 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:34 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:35 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:36 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:36 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:36 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:35 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:35 наталья школьная
ċ

Перегляд
  17 квіт. 2017 р., 04:35 наталья школьная
Comments