meie tegemisi ...‎ > ‎Meie tegemisi‎ > ‎

Saaremaa Kultuuripärli aastapreemia laureaat - Annikki Aruväli

posted Jan 20, 2020, 1:45 AM by Tarmo Berens   [ updated Jan 20, 2020, 1:47 AM ]
Palju õnne! 

ANNIKKI ARUVÄLI – SAAREMAA TŠELLOKULTUURI ARENDAMISE JA LÄÄNESAARTE KAMMERORKESTRI LOOMINGULISE VEDAMISE EEST  

Ta on kui värske ja särav tuulepuhang kohalikul muusikamaastikul. Tuulepuhang, mis loodetavasti siia ka jääb. Tema asumine Kuressaare muusikakooli tšello- ja kontrabassiõpetajaks on suur õnn. Õpilastes on mängurõõmu ja koosmängimise võlu. Annikki on ellu kutsunud tšelloansambli Cello Kids, kelle kontserdid on oodatud sündmused. Kontsertidele valitud lõbusad ja meeleolukad palad toovad nii mängimis- kui ka esitamislusti. Esineda saavad kõik õpilased, kel poogen käes püsib ja esimesed mänguvõtted selged. Kõige vilunumad noored tšellistid ja bassimeistrid liituvad Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestriga.

Ta on 2017. aastal loodud Läänesaarte kammerorkestri üks asutajaid. Erakordne orkester, mis koosneb saartega tihedalt seotud muusikutest, annab kontserte, mille kavad on huvitavad ja kaunilt eksponeeritud, läbi mõeldud.

Tema eestvedamisel on ellu kutsutud Eestis harvaesinev žanr – kammerooper. Kahel aastal on saalitäiele publikule etendatud kammerooper, kus musitseerib Läänesaarte kammerorkester ja peaosades on tuntud muusikud-näitlejad.

Annikki on oma töös kirglik ja paneb rõhku õpilaste mitmekülgsele arengule. Samuti on ta hinnatud kaaslane ja tegija muudes Kuressaare ja Saaremaa kultuuritegemistes.
Comments